Skocz do zawartości

Zajęcia dla przedszkolaków


m_jq2ak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

 

proszę o pomoc. Mam czas do poniedziałku, jest tydzień o Kosmosie w przedszkolu, zostałem zaproszony do grupy 5-6 latków.

Mam parę meteorytów, pokażę im teleskop.

Znajdzie się mapa nieba, rzutująca obraz na ściany ... Symulacja układu słonecznego z dziećmi - obroty :)

Jak opowiedzieć o Koperniku, żeby było ciekawie ?

Mam za mało inspiracji do Księżyca, poradzicie ?

 

Jakieś ciekawe pomysły inspiracje, materiały ? Polecam się pamięci.

 

 

pozdrawiam serdecznie

Marcin

Edytowane przez m_jq2ak
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu będziesz męczył te dzieci ;)

A tak serio .

Spróbuj skontaktować się z rkpior (przez PW ) lub wszelkie namiary znajdziesz na jego stronie astroarena.pl

Radek świetnie radzi sobie z młodymi uczestnikami kaliskiego koła. Na pewno znajdzie dla Ciebie jakieś cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jakieś piłeczki, ziarenka i zróbcie poprawnej skali Układ Słoneczny na podłodze, coby im prawdziwe odległości uzmysłowić.

 

O ho ho .....to musiało by być wielkie przedszkole....

sorry ale widać że takie szkolenia nie tylko maluchom by się przydały....

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za materiały i wskazówki.

Spotkanie było dla mnie Inspirujące, wspaniale jest dzielić się z młodymi umysłami. I słuchać ich spostrzeżeń.

Pokazałem meteoryty, parę obiektów, zorganizowałem obserwację słońca. Czas minął błyskawicznie.

Następnym razem wprowadzę więcej zajęć ruchowych. Rzeczywiście jeden temat nie dłużej jak 15 minut.

Całe spotkanie trwało 45 minut, optymalny dla 5-6 latków.

Wspaniale jest przekazywać wiedzę, szczególnie o astronomii.

 

Pozdrawiam i życzę innym, którzy się podejmą. Owocnych spotkań, poszerzających innym horyzonty.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za szybką relację.

 

Dzięki DuRuS z reklamę, ale dopiero dzisiaj wszedłem na ten wątek.

 

Generalnie w przedszkolnych grupach wszystko, co piszecie sprawdza się doskonale (meteoryty, teleskop - nawet jak da się zobaczyć tylko dachy, a już obserwacje Słońca są super-wydarzeniem). Skale, o których pisze Adam, zawsze działają. Ja mam zwykle na podorędziu filmy:

- o skali Kosmosu właśnie

- start wahadłowca - jak zaczynasz odliczać od 10. w 6. sekundzie, to wychodzi super zabawa w coundown

 

Dodatkowo można w Stellarium zbliżyć się do Jowisza i Saturna i zobaczyć te planety z bliska.

 

W sumie i tak dobrze, że w przedszkolu wytrzymali u Ciebie 45 min. U mnie młodsi po 25, a starsze przedszkolaki po 35 już trochę zaczynają się kręcić.

 

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w edukacji astronomicznej najmłodszych.

 

RKP

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy patrząc na Słońce widzieli księżyc, jeszcze nie mają umysłów skażonych wyobrażeniami z zewnątrz. Daje do myślenia ...

Rkpior dziękuję za linki do filmów i nowe pomysły. Też miałem pomysł na stellarium i wyświetlenia gwiazdozbiorów, wyciemnienie sali - muszę pomyśleć o tym następnym razem.

Następnym będzie szukanie kształtów przypominających rozmiarami planety, lub poukrywanie ich w sali by dzieci odszukały ...

I start rakiety został przełożony z racji końca "mojego występu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym będzie szukanie kształtów przypominających rozmiarami planety, lub poukrywanie ich w sali by dzieci odszukały ...

I start rakiety został przełożony z racji końca "mojego występu".

 

Ależ dałem ciała ! przegapiłem termin... sorry.

Obiecana animacja (otwierać np. Firefoxem) :

 

http://www.sp3uca.republika.pl/foto/ksiezyc8.rar

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.