Skocz do zawartości

M20 & M8 w Ha


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Wessel , Ilu dzieki z flatami porobjuje.... co do korekcji ... mam kilka zdjec teleskopu ... moze bedzie gdzies tam to oczym piszesz ...

Dobrej klasy tekeskopy mają regulację zabudowaną firmowo

 

-są też złączki pozwalające pochylać płaszczyznę matrycy względem osi optycznej teleskopu- slowo zlaczka , adapter mnie przerazaja ... bede myslal

Postaram sie dodac jeszcze foto teleskopu , jak wroce do domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej klasy tekeskopy mają regulację zabudowaną firmowo

 

Widać to gdzieś na tych zdjęciach .?

kamera 1.JPG

kamera.JPG

kamera 2.JPG

 

Spróbowałem złożycz i wyciągnąć Ha bez flatow ... na rogach było dużo lepiej , ale środek winietował ... zdjęcie mix tzn z i bez flata na maskach wyrównywane ...

jak ja bym widział Ha

M8 & M20 bez flat j.jpg

 

pokazane wyrównanie

M8 & M20 bez flat jpok.jpg

 

Udało mi się na laptopie zainstalować wersje próbną Inspektora...

I tak co zauważyłem , że jak wycelowałem na Ameryke około 2 tamtego czau ... była dość wysoko , jest mniej ugięć >>>_>?

NGC 7000 L ins 1.jpgNGC 7000 L ins 2.jpg

 

M8 jest mocno na południu ,

Ha 1200s

M8 Ha1200s ins 1.jpgM8 Ha1200s ins 3.jpg

 

M8 L 600s

M8 L 600s ins 1.jpgM8 L 600s ins 2.jpg

 

Jakieś spostrzeżenia ...

Widać , że lewa strona ma jakieś problemy i jest to również widoczne na zdjęciach , Ameryki chyba nie odkryłem ...?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to kwesia mikrogwintow twoich aluminiowych piersionkow, nie jest latwo zrobic takie gwinty, tzn tolerancja bledu jest bardzo niewielka :( sprawdz, dobrze ze nie utwardziles ich, bo szkoda by bylo pracy - popatrz ile masz tam polaczen gwintowanych na tym adapterze, jak na kazdym bedzie mikro blad osiowosci i zmultiplikuja sie to bedzie widoczne na matrycy. Skrec i rozkrec jeszcze raz i sprawdz roznice, zaznacz jakis punkt na nim i ustaw go inaczej nastepnym razem. Atlas raczej tutaj nic nie ma prawa psuc w osiowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sie zastanawiam ... jak bym wykrecil flattenera ... to bym sprawdzil osiowosc , tak ?...Nie bede mial pokrycia dla calej matrycy...

Adapter a.jpgadapter 3.jpg

 

Tylko ze tam jest jak widac dorobiony gwint , do oryginalnego , i jest docisniete na maxa ! - plytka jest dokrecana do kola kamery.

 

Na tym glownym rozkrecanym adapterze , tez jest wszystko na max skrecone .... nie potrzebowalem odsuwac odleglosci ...?

Co do maszyn i wykonania tez .... bym sie nie przyczepil ... jest to firma naprawde specjalizujaca sie w takich rzeczach... maszyny maja konkretne (i chyba umija je uzywac)

 

A mozna to jakos posprawdzac w domowych warunkach... (mam laser zielony , i rozne latarki :icon_smile: ... o ile sie przydadza)

adapter 3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No chyba muszę dopisać ze dwa zdania . A potem może jeszcze ze 2, jak się uda po testować ... W tym momencie teoria...

Projekt był bardzo ambitny i po wykonaniu też funkcjonalny, z małymi mankamentami ( gdzieś tam gwiazdy uciekały - sprawa osiowości itp ). Jako że potrzebowałem fokusera w innym teleskopie , a chciałem używać dwa teleskopy równocześnie, jak i również zmieniać setup w miarę sprawnie i bezproblemowo - poczyniłem konkretne zmiany ...

 

IMG_3981.JPG

IMG_3982.JPG

IMG_3988.JPG

IMG_3989.JPG

 

Fokuser jest ogromny - 4" średnicy ! w pewnym momencie chciałem się na nim zawiesić, takie solidne stwarza wrażenie .

Jakość wykonania - wyśmienita - ! dorzucę w miarę możliwości fotografię potwierdzające wszystkie atuty tego sprzętu (mam nadzieję), niestety nie nastąpi to szybko , ponieważ w najbliższym czasie kamera będzie działała z innym zestawem ....... :icon_wink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co? jak? nic nie kumam :uhm: kupiłeś, zrobiłeś nowy wyciąg czy co ? Rozwiń trochę :)

 

Hamal , nie moge za bardzo rozwijać , bo bym wszedł w tematy polityczne ... :swear:

Wersja oficjalna , to taka że ...

Jest nowy wyciąg ... taki jaki powinien być od początku !, Motorek do wyciągu też jest - opisze później - a reszta poszła do ADL. Teraz Ap mogę używać do słońca + planet z dedykowaną kamerą , mogę również robić w miarę szerokie kadry - AP155 + Chip16803. -. Szybkość zmian ...

Czy zrobiony samemu ? , niestety nie - tym razem zaufałem oryginałowi. - trochę pomógł zajączek wielkanocny :P .

 

Co byś jeszcze chciał wiedzieć ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.