Skocz do zawartości

MGŁAWICA KRABA


RAV7766

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :-) jeszcze poprawie parę rzeczy miedzyinnymi gwiazdy trochę za zielone. Starałem się wyciągać do pojawienia się tych paskow bo przy mocniejszym wyciąganiu masakra wyglądało ale niedługo jak pogoda pozwoli i łysy ucieknie to ponownie nazbieram materiału mimo że krabik przy tym steupie jest mały to bardzo mi się podoba :-)

Edytowane przez RAV7766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę Cieślą (Wimmerem)

 

Chyba

 

http://astropolis.pl/topic/51485-nieistotne-moja-ksiazka-w-sprzedazy-od-3122015/

 

;)

 

Pozdrawiam

p.s.

W pierwszej chwili wydawało mi się, że gwiazdki masz ciut bardziej okrągłe - co by się zgadzało z astrofizyką - one takie są :D (o ile nie jest wielokrotna)

Twoje niżej (jednak nie wyglądają na bardziej okrągłe tylko bardziej szare).

 

roznica.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób polegał na:

W PSie, zrobiłem zaznacz -> zakres koloru.

pipetą wybieram niebieski pasek (w miejscu na zdjęciu zaznaczonym czerwonym kółeczkiem, zakres koloru też jest ważny - czerwone kółeczko)

tutaj prób było ponad 20, od tego wszystko zależy.

Następnie nowa warstwa przez kopiowanie.

Na nowej warstwie, na której chciałem zaznaczyć te pasy w tle zdjęcia zmniejszałem jasność krzywymi,

oraz mieszaniem kanałów RGB zmniejszam odcień niebieski (na tych jaśniejszych paskach jest za dużo niebieskiego.

 

Następnie po połączeniu warst znowu zakres koloru.

Wybieram pipetą gwiazdki (ma ich być jak najwięcej, a zakresem koloru przyciemniam tło.

Następnie zaznacz odwrotność i nowa warstwa.

Na nowej warstwie mam samo tło.

Warstwę z tłem delikatnie rozmywam (filtry -> rozmycie gaussowskie)

 

Były jeszcze jakieś inne zabiegi, ale już nie istotne.

Wiem, że opis jest kiepski.

Podziałaj na warstwach stworzonych przez zakres koloru.

 

Na początku odrzucało mnie od tego, aż w końcu się przemogłem.

Teraz wiem, że wszystkie wcześniejsze swoje zdjęcia obrabiałbym inaczej (nie ma na to czasu)

 

Do Ekolog -> nie rozumiem Twoich skrótów myślowych, możesz je rozwinąć? ale to nie istotne :), książka może być ciekawa.

 

Pozdrawiam

 

 

 

aa.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Ale ja cały czas jestem pod wrażeniem montażu i prowadzenia... :)

Sam już nie wiem czy to po modyfikacji tak idzie czy poprostu lunetkę mam super ustawiona (tydzień czasu ja ustawiałem) już momentami w paranoje popadałem ... tu więcej info o modyfikacji :)http://astropolis.pl/topic/52378-mglawica-ic-405-eq-3-2/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś dba o samochód, to długo jeździ.

Jak ktoś dopieszcza sprzęt jak RAV776 (prawie jak żonę :) ) ten ma takie wyniki.

 

RAV776:

Używasz filtru bo masz niebo miejskie/podmiejskie.

Dodajmy to tego Księżyc i może to jest powód tego zamieszania w tle na twojej fotce.

 

Ja mam to szczęście, że mieszkam w 45 tyś. mieście i mam zapał, żeby wyjechać samochodem ze sprzętem 13km poza miasto.

 

Czy fociłeś kiedyś RAV poza miastem? Tak, żeby widać było Drogę Mleczną, a M31 majaczy oglądana gołym okiem?

 

Mam najtańszego Canona, ale nowszego.

 

Nie chcę wojny na temat canonów.

 

Jak ktoś miał canona 450 i 1200 to niech się wypowie, może tu jest pies pogrzebany.

Może wtedy tych smug w tle by nie było?

 

Nie napisałeś jakie ISO ustawiłeś na te prawie 3 minuty.

Ja przy minucie ustawiam na 1600 (twój UHC-E trochę zmienia sytuację).

 

Spróbuj może pod ciemniejszym niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.