Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Hickson 44

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

dziki

dziki

Syriusz

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2717 postów

*
Popularny

Hej!

Zdjęcie Hickson 44 dojrzewało od końca stycznia, kiedy zebrałem materiał i okazało się, że nie jest wesoło - mało klatek, brak flata, paciaki na matrycy, dodatkowo w procesie obróbki gradientXterminator zmasakrował tło... zaczynać od nowa? Wyrzucić? Tak źle i tak niedobrze ;)

Adam pomógł mi dokonać wyboru - najpierw przypominając swoje stare zdjęcie (http://astropolis.pl...442-hickson-44/), co mi pozwoliło zaakceptować kolor w moim zdjęciu (bezczelnie stwierdziłem, że nieco przypomina zdjęcie Adama :D), a korzystając z ostatniego tutoriala o usuwaniu gradientu udało mi się poprawić masakrę w tle.

Więc oto jest:

L: 14 x 600, RGB: 5:5:5 x 300 sek bin1

HEQ5 mod, SkyWatcher 150/750 mod, QHY9

Dziękuję Adam :)

resize:

!Final_Hickson_LRGB_v10_1920px.jpg

opis obiektów:

!Final_Hickson_LRGB_v42_annotation_1920px.jpg

equalize na zdjęciu przed ostatecznymi zabiegami wyrównania tła:

equalize_Hickson_LRGB_v7.jpg

equalize na końcowym zdjęciu:

equalize_!Final_Hickson_LRGB_v10.jpg

+30
astrofoto: HEQ5 belt mod, SW 150/750 + QHY9, TS 60/228 + Atik 16IC, powered by AstroHub 3.0
wizual: Sky-Watcher (Synta) Dobson 10" rozsuwany, Nikon Action 12x50 5.5;
również fotki naziemne: Łukasz Szczepański fotografia oraz blog www.blogszaregoczlowieka.pl

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 6401 postów

Bardzo ładne zdjęcie, ładna kolorystyka :) a na zdjęcie Adama do dziś patrzę z zazdrością i zgrzytaniem zębów ^_^

+1
Post rekomendują: dziki,

Baner2.jpg

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Bardzo ładne zdjęcie, ładna kolorystyka :) a na zdjęcie Adama do dziś patrzę z zazdrością i zgrzytaniem zębów ^_^

Oj tam, nawet ślepiej kurze trafi się ziarno. Udało się :P

PS. Widzę, że muszę nagrać kolejny odcinek - jak wygładzać tło, bo nadal widzę jakiś niepotrzebny, łatwy do usunięcia, szum w tle. Nie wiem tylko kiedy :D

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

A co do zdjęcia Dzikiego, to kolejne świetne zdjęcie. Kolorystyka dla mnie optymalna.

+1

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Ja to bym tło doprowadził do takiego poziomu (+/-).

photo.jpg

i gif (trzeba kliknąć, żeby zobaczyć animację):

anim.gif

+1

AstroKingS.png

dziki

dziki

Syriusz

• Moderator
  • 2717 postów

Oj tam, nawet ślepiej kurze trafi się ziarno. Udało się :P

PS. Widzę, że muszę nagrać kolejny odcinek - jak wygładzać tło, bo nadal widzę jakiś niepotrzebny, łatwy do usunięcia, szum w tle. Nie wiem tylko kiedy :D

W samolocie ;)

Taki żarcik, ale oczywiście już wyczekuję tego odcinka :)

0
astrofoto: HEQ5 belt mod, SW 150/750 + QHY9, TS 60/228 + Atik 16IC, powered by AstroHub 3.0
wizual: Sky-Watcher (Synta) Dobson 10" rozsuwany, Nikon Action 12x50 5.5;
również fotki naziemne: Łukasz Szczepański fotografia oraz blog www.blogszaregoczlowieka.pl

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Hickson 44, QHY9, HEQ5

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników