Jump to content

matti_94

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  406
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

171 Good

About matti_94

 • Rank
  Altair
 • Birthday 10/03/1994

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Ulkowy (okolice Gdańska)/Toruń
 • Zainteresowania
  Astrofizyka, matematyka, sport(koszykówka, piłka nożna), historia nauk ścisłych, historia Polski
 • Sprzęt astronomiczny
  HEQ5, tuba 150/750,
  Celestron 70/400, Vojager 10/50,
  kitowce (10,20,25)mm, SW 5/58, Baader ND5+Solar Continuum
  Canon 600d

Recent Profile Visitors

5132 profile views
 1. Łukasz Czerwiński, jak zależy CI na mobilności to SWSA. Jakbym miał niebo i miejsce tam gdzie mieszkam to kupiłbym HEQ5, ale, że nie mam to star adventurer jest ideolo i fotografia obiektywowa, do 300mm i szerokie kadry. Jeśli masz jakieś dokładniejsze pytania to wal śmiało. Miałem HEQ5 i Newtona 6" ale mało co nim robiłem fotek bo to nie było takie hop-siup złożyć, wywieźć, rozłożyć itp. i uznałem, że najlepszy sprzęt jest ten używany i kupiłem SWSA, lekki statyw i mieszczę to w plecaku ;).
 2. A ja tam widzę gwiazdę neutronową, która pozostała po Supernowej i rozprzestrzeniającą się falę uderzeniową w mgławicy ;).
 3. Czym focone? Twoim SCT8"? Nie byłem świadom, że można takim sprzętem wyciągnąć Phobosa (choć ma "aż" ~10/11mag)? Czy on nie jest za blisko tarczy? Czy to nie jest Deimos przypadkiem?
 4. Jak w temacie, kupię microfocuser 1:10 do Newtona, np. taki jak tu: https://teleskopy.pl/Lacerta-10-1-microfocuser-for-Sky-Watcher-Newtonians-teleskopy-4403.html
 5. Jak w temacie kupię Samyanga 135mm f2 do Canona.
 6. Jak w temacie, kupię Sky-Watcher Star Adventurer. Coś takiego https://teleskopy.pl/Głowica-astrofotograficzna-Sky-Watcher-Star-Adventurer-pełny-zestaw-teleskopy-3624.html
 7. To nie zadziała Mateusz. Trzeba być studentem i zaliczyć rok akademicki na tych studiach z których składasz wniosek o stypendium ministra ;). Libmar, zobacz ile pomocy już dostajesz ;). Wiem co czujesz bo sam wielokrotnie spotykałem się ze ściana urzędniczą jeśli chodzi o różne stypendia, m.in. ministra. NIe psuj sobie krwi i rób swoje !!!
 8. Serio, dziwne jakieś to zdjęcie. Dokładnie miałem to samo i musiałem sobie mocno wmówić że oglądam powierzchnię Marsa żeby przestały nimi być
 9. Nie będę psuł zabawy . Ale pamiętam Twój post i było tam parę fotek, a to jedna z nich, coś chyba marudziłeś o LP
 10. Separacja jest możliwa poniżej 2", a ich jasność to ~26mag. Także tego ...
 11. Śledzę ten efekt raczej na bieżąco i ciekawie im się daty zmieniają, w wersji pierwotnej publikacji z 5.03.2015 opisują że stanie się to między 2015-2025 a prawdopodobnie w 2025r. No jestem ciekaw czy tak dokładne zawężenie przedziału wybuchu im się sprawdzi. Jeżeli tak to szczena mi opadnie, bo jak dokładne symulacje w tak zakrzywionym czasoprzestrzennie układzie musieli wykonać to nie mam pytań . Link do publikacji z marca tego roku: http://arxiv.org/pdf/1411.6009v3.pdf P.S. Soczewkowanie supernowej Refsdala jest krótko opisane w najnowszej Astronomii .
 12. Opisana tematyka mnie kolokwialnie jara . Aspekty naukowe plus jakiś element szeroko pojętego sensu wolnej woli w aspekcie determinizmu lub sensu ściśle naukowego jest arcyciekawy, no brzmi co najmniej obiecująco. Masz w mojej osobie czytelnika
 13. Właśnie zawsze mnie to trapiło z tym ADU, jak to jest, to jest indywidualna sprawa matrycy (w sensie modelu), owe wzmocnienie? Mógłbyś podać przykład jakiego rzędu jest to wartość, zarzucić linkiem? Tutaj piszą: http://www.stark-labs.com/help/blog/files/tag-gain.phpo ~1 do kilku e-/ADU ale ile w tym prawdy? Chociaż rząd wielkości jest mi znany na oko . Kolejne pytanie jak na wzmocnienie i ilość e- wybijanych przez docierające fotony wpływa zwiększenie ISO, i co właściwie oznacza 400 czy 800 przy zmianie czułości?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.