Jump to content

Koziołrogacz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  515
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

939 Excellent

About Koziołrogacz

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 01/01/1967

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pstrągówka

Recent Profile Visitors

1805 profile views
 1. Marcowe światło zodiakalne z Beskidu Niskiego. 27.03.2017 20:57 grzbiet Hora nad wsią Wisłok Wielki. Samsung NX300 + Samyang 8mm f/2,8 Fisheye
 2. Noc nad zalewem Maziarnia w Wilczej Woli.
 3. Nie żebym chciał kogokolwiek pouczać, sugeruję tylko nieśmiało że przecież jest już wątek poświęcony opiniom o firmie Astrokrak http://astropolis.pl/topic/51942-astrokrak-opinie/page-1. Ten zaś watek poświęcony jest jednemu konkretnemu przypadkowi i nie ma chyba sensu dublować tematu i pisać tu o swoich osobistych pozytywnych, czy negatywnych doświadczeniach z tą firmą, bo za chwilę tak się wszystko zagmatwa, że pies z kulawą nogą nie zrozumie o co chodzi.
 4. O takie własnie kwiatki chodzi. A przecież można z głową i w dobrym guście. Dla przykładu oświetlenie wieży kościoła farnego w Krośnie przed modernizacją; http://michalurbanek.pl/wp-content/uploads/2010/10/inne_3_1.jpg i po modernizacji; https://wredotek.pl/wp-content/uploads/2015/09/Krosno-noc%C4%85-8.jpg Myślę, że komentarz jest zbędny.
 5. Przy okazji tej dyskusji chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedno poważne źródło LP, którego nie da się usprawiedliwić względami bezpieczeństwa. Chodzi mianowicie o iluminację obiektów zabytkowych, a głównie obiektów sakralnych, nie zawsze zresztą będących zabytkami. Swoistą idee fixe lokalnych włodarzy stało się oświetlanie na potęgę wszelakich kościołów przy użyciu potężnych halogenów o mocy 1000, a czasem i 2000W. Nierzadko taka iluminacja ma łączną moc przekraczającą 10 kW, przy czym większość tego światła kierowane jest wprost w niebo. Ani to ekonomiczne,ani też estetyczne, bo takie prymi
 6. W całej gminie trochę tego jest, mimo, że to gmina typowo wiejska.
 7. Apropo bezpieczeństwa; W mojej gminie większość latarni jest wygaszana pomiędzy 22:30 a 4:30. Świeci się raptem kilkanaście latarni, czyli bank, oczyszczalnia ścieków, jeden zakład pracujący całą dobę i dwa sklepy. I to jak na ironię właśnie te dwa sklepy, przy których świecą się latarnie, są notorycznie okradane. Przypadek?
 8. A "Stanica Kresowa Chreptiów" też jest zaciemniona po 22-iej? Bo dawniej jak jej nie było, to z parkingu nad Lutowiskami był nocą cudowny widok, a jak jest teraz to nie wiem.
 9. Pytanie czy ta gorsza opinia odnosi się do firmy ogółem, czy do tego konkretnego jej produktu. Zarówno parametry, jak i to co widać na zdjęciach wygląda całkiem nieźle, pomijając oczywiście samą kolorystykę, która nie każdemu może się podobać. "Organoleptyczne" sprawdzenie byłoby tu chyba najbardziej miarodajne, bo rzetelnych recenzji tego bądź co bądź nowego produktu trudno będzie jak na razie znaleźć. Jak dla mnie Triopo C-258 wart jest swojej ceny, ale jest on po prostu tani. Jednak wydaje mi się, że ten EVO Tactic T80 może być lepszym wyborem niż tzw. "markowy" statyw w tej samej cenie.
 10. Zdjęcie podesłałem na priv. Camrock ma kiepską opinię, bo kojarzy się głównie z tanimi i tandetnymi statywami jakie kilka lat temu zaczęła wypuszczać na rynek. Jednak te, które podlinkowałeś to już zupełnie inna półka i wyglądają całkiem solidnie. Widać i w tej firmie poszli po rozum do głowy i postanowili zawalczyć o bardziej wymagającego klienta. Nawet gdyby nośność tego EVO Tactic T80 podzielić przez 4 to i tak wynik 5 kg jest imponujący jak na tę klasę sprzętu.
 11. Do astropejzażu najlepiej nieco "przesadzić" z nośnością statywu. Jeśli twój zestaw ma ważyć 1,5 - 2 kg, to kup statyw, którego nośność producent określa na minimum 5 - 6 kg. Poza tym nie ma sensu pracować na w pełni rozsuniętym statywie. Najlepiej jeśli dolne segmenty nóg są niewysunięte i niewysunięta jest kolumna centralna. Wtedy statyw zapewnia odpowiednią stabilność. Oczywiście dociążenie jak najbardziej pomaga. Obecnie statywy Triopo chyba najlepiej wypadają w relacji cena-jakość. Osobiście używam taki model http://fotozakupy.pl/product-pol-8494-Triopo-C-258-z-glowica-KJ-2-zestaw.htmli
 12. Bardzo często, szczególnie na wioskach Latarnie zamontowane są w sposób urągający wszelkim zasadom zdrowego rozsądku. Stoją za drzewami, oświetlają podwórka, świecą w niebo, w okna, kierowcom prosto w oczy, wszędzie byle nie na jezdnię. Jakieś 10 - 15% latarni ustawione jest w odległości większej niż 30 - 50 metrów od jezdni i oświetlają sobie radośnie nieużytki, łąki i pola uprawne. To dopiero jest wywalanie pieniędzy do śmieci. Takie latarnie rzeczywiście najlepiej byłoby ostrzelać z wiatrówki. I tak by się o nie nikt nie upomniał, a już z pewnością nie sowy i derkacze. Tak na marginesie dod
 13. Ten argument być może by przemawiał, gdyby władze płaciły z własnej, a nie z naszej kieszeni. A tak to montują latarnie, podnoszą podatki i bilans się zgadza.
 14. W przypadku napędów nożycowych to "oczywista oczywistość" i zakładam, że każdy kto bierze się za budowę takiego montażu ma to na uwadze. Przy czym trzeba zaznaczyć, że śruba łukowa choć wydaje się naturalnym rozwiązaniem, nie sprawdza się z praktyce, o czym sam przekonałem się przy okazji budowy astrokoziołka. Chodzi o to, że nie sposób wykonać śrubę łukową tak, by prowadziła równomiernie. Co do dokładności prowadzenia w napędzie nożycowym, to wszelkiego rodzaju enkodery raczej odłożył bym na bok, bo koszt, stopień komplikacji i gabaryty stawiają pod znakiem zapytania sens takiej inwestycji.
 15. Trzeba pamiętać, że start urządzenia musi odbywać się precyzyjnie zawsze z tego samego miejsca, inaczej wszystko się rozjedzie i będzie jeszcze gorzej niż bez korekcji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.