Jump to content

robi

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  248
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

195 Good

About robi

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Dolny Śląsk
 • Sprzęt astronomiczny
  Oczy nieuzbrojone; Nikon ATM 2x53; Sard 6x42; Fujinon 10x50; Nikon 18X70; ATM 20/28/44x110; BinoNewton 230/1500; S-W Dobson 16''; bino SW.

Recent Profile Visitors

2,172 profile views
 1. robi

  B 207

  Niewiarygodne ile kosmosu można uchwycić z własnego podwórka. Szkoda, że ta piękna mgławica jest niedostępna dla obserwacji wizualnych.
 2. „Ostatecznie używam tylko jednej lupy 10X (...) Wadą lupy 10X jest małe pole widzenia” Mam pytanie – na jaką wartość oceniasz pole własne noktowizora z takim wyposażeniem?
 3. Pokój nr. 4. Parter łóżko pojedyńcze - Robert Borkacki
 4. Ja jestem chętny na miejsce w pokoju 2-osobowym (edit: już zarezewowałem zwolnione miejsce w budynku)
 5. A jaki jest standard tych domków? Byłem na zlocie na Roztoczu, ale wogóle nie pamiętam tych domków.
 6. Jakby się zwolniło jakieś miejsce, to ja jestem chętny Chyba, że namiot?!
 7. Zastanawiam się czy by nie rzucić wszystkiego i pojechać na kilka dni w Bieszczady... Nosi mnie. Jaka sytuacja pogodowa? Ilu obserwatorów na miejscu? Ew. mógłbym być jutro wieczorem w Rzeszowie i w piątek rano busem do Cisnej. Roztoki już blisko.
 8. „Ijon Tichy - gwiezdny podróżnik” („Ijon Tichy: Raumpilot”) (2007-2011) niemiecki serial TV. Lem narzekał na nietrafione adaptacje jego dzieł. Ta luźna wersja w stylu retro wzbudziła mój uśmiech i zainteresowanie. I przy okazji zadałem sobie pytanie: kiedy czytałem „Dzienniki Gwiazdowe”??? Tu linki do 5 z 6 części: IJON TICHY - 01- Kosmiczny Towarzysz IJON TICHY - Planeta Rezerw IJON TICHY - Kongres futurologiczny Ijon Tichy Gwiezdny Podróżnik Zjawiska Relatywistyczne IJON TICHY - Sabotaż P.S. Płytę DVD z I sezonem serialu można nabyć z: „SKNOCONY KRYMINAŁ – DZIEŁA” TOM XVI STANISLAWA LEMA. Co uczyniłem ;-)
 9. Napisz proszę coś więcej o obserwacjach prowadzonych tym bino i o samej "lornetce". Na jakich powiększeniach, z jakim polem pracowałeś na tym sprzęcie? Co obserwowałeś? Nie widzę info o tym binoskopie na tej podstronie?: http://www.tivoli-astrofarm.de/htm_e/e_astronomie/e_teleskopauswahl.php
 10. Ciekawe jakie są całkowite koszty takiej wyprawy?
 11. Podchodzę jednak do tego nowego sprzętu bez emocji. Nie dałem rady TS Marine 28x110 i przesiadłem się na lornetę ATM kątową - i mam teraz zupełnie inny wymiar i komfort obserwacji...
 12. Zawsze mi tego brakuje, poszerzonych opisów i analizy tego co zostało uwidocznione na wspaniałych, obfitujących w nieziemskie szczegóły zdjęciach astrofoto… Ten ciemny most mimo chyba już powszechnej wiedzy, że to konkretny, skatalogowany obiekt czyli ciemna mgławica LDN 935 to nadal pozostaje w cieniu… zapomnienia ;-) Słyszymy o Ameryce Północnej, zatoce meksykańskiej – Każdy wie, że chodzi o jasną mgławicę… A przecież nie byłoby tych nazw, gdyby nie charakterystyczny kształt LDN 935. A właściwe ta „Ameryka” i „zatoka”, to splątanie jasnych i ciemnych mgławic. Przyznaję, że nie wiem czy tylko wizualne, czy też morfologiczne, czy to jeden kompleks powiązanych obiektów, czy też przestrzenne plany rozdzielonych, odrębnych obiektów: na pierwszym planie LDN 935 a dalej jasna mgławica Ameryka-Pelikan ;-) A czy ktoś zwraca uwagę na to, że ta Ameryka jest elementem szerszego, wizualnego kompleksu nazywanego „Małym Obłokiem Gwiezdnym Łabędzia” czyli przecinki w ciemnych pyłach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.