Jump to content

Patryk Sokol

Społeczność Astropolis
 • Posts

  284
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Patryk Sokol last won the day on August 16

Patryk Sokol had the most liked content!

About Patryk Sokol

 • Birthday 06/17/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa/Nysa

Recent Profile Visitors

4216 profile views

Patryk Sokol's Achievements

678

Reputation

 1. Jak robię HDR to dekonwolucję robię przed połączeniem materiałów o różnych czasach naświetlania razem, czy po połączeniu?

  Moje próby robienia dekonwolucji po połączeniu wychodzą fatalnie, bo na bardzo jasnych częściach mgławicy nie mogę się obrączek wokół gwiazd pozbyć.

  1. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Ja bym robił przed.

   I każdy kanał osobno.

  2. Patryk Sokol

   Patryk Sokol

   Poległem :D

   Pół nocy walczyłem i dekonwolucja wychodzi mi dopiero po HDR Multiscale Transform.

 2. Mam dla Was materiał z Oriona pod HDR. Zbierany przy dużym wietrze z użyciem Newtona 200/800 oraz QHY 163M. Składa się to z 180x10s i 65*x60s luminacji oraz 10x30s i 10x90s na każdy kolor. Materiału jest więc raczej niewiele (1,5h luminacji, oraz po 20min na kolor). Materiału mało, bo całość powstała jak wróciłem po nocy do domu po sesji RPG, dodatkowo warunki średnie itp. Niemniej wrzucam, bo ciekaw jestem co uzyskacie. Mój problem polega na tym, że mimo, że kanał L wygląda naprawdę apetycznie: A jak dołożę kolor, to jakoś mi nie wychodzi 1sze podejście: 2gie podejście: I to jest ostatnio problem z moimi pracami, bo o ile luminacja mi wychodzi, to kolory mi nie idą. Moja hipoteza - za mało czasu na każdy kanał koloru poświęciłem, ale może problem po stronie obrabiającego i Wy coś wyciągnięcie I nie przedłużając: https://drive.google.com/file/d/1uDSnvLSftb61QQyM28bwD-GVXIz8sM0I/view?usp=sharing Tu macie stacka, ciekaw jestem co Wam wyjdzie
 3. Ha, czyste niebo w Warszawie. 

   

  Jest jakiś straceniec łapiący fotony w tym wietrze? 

  1. Show previous comments  3 more
  2. lkosz

   lkosz

   No u mnie też mocno zawiewa, ale o dziwo na EQ6 z ogniskową 2450mm daje okrągłe gwiazdy w 60s ekspozycjach

  3. riklaunim

   riklaunim

   testy, jeszcze raz testy. Teraz czekam na jakąś jasną gwiazdę żeby sprawdzić okularem Ronhiego.

  4. isset

   isset

   Co testujesz?

 4. Po co eksperymentowac brakiem guidingu? Czy to ma dowieść, że pojechane gwiazdy są pojechane? Osobiście bardzo nie lubię takiego 'mistycznego' podejścia... Kamera to rejestrator, rządzą się nim konkretne reguły i tyle. Stosujmy się do nich, a nie róbmy z tego mistykę.
 5. Chyba muszę to zacząć od początku, bo jakoś mi to nie wygląda
 6. W trzeciej godzinie obróbki zwiesił mi się Pixinsight.

  Można by się zdenerwować, ale to mój pierwszy raz odkąd go używam, a soft na którym pracuje codziennie (Solidworks) wiesza się co 30min, więc jakoś nie umiem się gniewać.

  1. Show previous comments  2 more
  2. dobrychemik

   dobrychemik

   Zrobiłem sobie ctrl-C, ctrl-V powyższej wypowiedzi Grzegorza :) 

  3. Herbert West

   Herbert West

   Dodam jeszcze, że zapisane procesy są dobrym narzędziem do samokształcenia. Bardzo upraszczają prowadzenie rygorystycznych notatek z pracy. Można je też po prostu komuś przesłać.

  4. Renioo

   Renioo

   Mam Pixa włączonego od dwóch tygodni i codziennie coś grzebie, stabilnie :)

 7. Ale wiesz, sprawdziłeś, czy tak Ci się wydaje? Teraz żeby była jasność - koło eksperta w astrofotografii to ja nie stałem nawet, ale to stwierdzenie zwyczajnie boli... Ze swojej strony szczerze polecam te dwa materiały: Bardzo dużo, bardzo konkretnie rozjaśniają.
 8. Używałem tej lunetki, jest spoko. Wyciągałem przy ASI 120mm na niej RMS koło 0,5".
 9. Miałem już trzech chętnych, a nie chce mi się odpisywać każdemu na PW, bądź SMSy, więc macie stack tutaj: https://drive.google.com/file/d/1MZm9cVzixp5TRuAcDoduarDSQkctAfDc/view?usp=sharing Jak ktoś coś zmontuje, to niech pokaże
 10. Chciałem polecić tę lunetkę: https://pl.aliexpress.com/item/1005001423662619.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3a4c100cj9mU8r&algo_pvid=805c6c9c-890d-4c6e-af6c-3aa649c91c92&algo_exp_id=805c6c9c-890d-4c6e-af6c-3aa649c91c92-48&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000016057687168"} Bo ma już wyciąg helikalny na 1,25" i całkiem sympatyczną ogniskową. Tyle, że kiedy ja ją kupiłem rok temu to kosztowała mnie 45USD i to była rewelacyjna oferta. Obecnie to jest po prostu OK.
 11. A to bezdyskusyjne. Tyle, że się jeszcze filtrów SHO nie dorobiłem
 12. Nie no, to już było zrobione To co widzicie to jest taki sweet spot osłabiania gwiazd. Próby robienia tego bardziej powoduje, że obraz wygląda jakby poleżał pół roku na słońcu.
 13. Hej Udało mi się z Otwocka (bo ile można z Pruszkowa?) uzbierać 4,5h Luminacji i po godzinie dla R, G i B. Najpierw sprzęt: -Newton GSO 200/800 z aplanatycznym korektorem komy -QHY 163M -HEQ 5 na paskach -filtry LRGB od ZWO I jak wyszło: Osobiście jestem umiarkowanie zadowolony. Tzn. Z jednej strony podoba mi się jak wyszły szczegóły w mgławicy, ale z drugiej stronie nie podoba mi się jak bardzo gwiazdy zdominowały obraz oraz jak mało sygnału mam na najciemniejszych częściach mgławicy. Ani chybił nie zaszkodziło by drugie tyle materiału, bo zdecydowanie by to sporo jeszcze dodało. Ale, ze musiałem zdjąć obejmy z tuby (zmieniałem focuser), to materiału kontynuować nie będę, bo będzie miałpodwójne spike'i. Tak czy inaczej - najgorzej nie jest. Ma ktoś ochotę na stacka? Ostrzegam - ma skopane kadrowanie
 14. A czy wywierciłeś otwór w każdym jednym elemencie jaki posiada ten teleskop? Bo jeśli nie - to mój Newton jest daleko bardziej zindywidualizowany
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.