Jump to content

beny

Społeczność Astropolis
 • Posts

  455
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by beny

 1. Chcę zrobić coś na zasadzie harmonijki ala plandeka na tirze. Na każdej z belek nośnych gdzie leżą ceowniki na zewnątrz, będą rozciągnięte po 2 linki metalowe na których będzie się ślizgać ta mini plandeka. Przy otwieraniu będzie się zwijać jak akordeon, przy zamykaniu będzie się rozwijać.
 2. +1 za zaimpregnowanie szkieletu kuprafungiem jedyne co bym poprawił to bym podłożył jakąś papę pod deski żeby nie leżały na samym betonie. No i oczywiście gratki z prac i budki!
 3. Dzięki! A na problematyczne prowadnice już mam patent Pokażę jak będzie zamontowany.
 4. W tej konfiguracji głównymi krańcówkami są magnesy na szynie zębatej. Przy silniku jest czujnik halla który wykrywa że się zbliżamy do początku/końca. Ale dodatkowo będę miał krańcówki otwarcia i zamknięcia aby wiedzieć że dach naprawdę się otworzył czy zamknął.
 5. Ja już mam na miejscu silnik do bram przesuwnych. BFT DEIMOS w wersji 600, ale 400 też by dała radę.
 6. A odpalenie auta na jakiś czas aby się nagrzalo nie wchodzi w rachubę?
 7. Wydaje mi się że w momencie kiedy odechciało mi się rozkładać-składać sprzętu za każdym razem
 8. U mnie już na głowę nie pada Zostało jeszcze pare listew do wykończenia no i można będzie zacząć już w środku się urządzać. No i jeszcze wykombinowanie gdzie powiesić silnik do otwierania dachu...
 9. Widać że robota idzie z gazem, brawo! Ja mam za to pytania do obróbki blacharskiej dachu. Możecie podesłać jakie profile tam przymocowaliście? Mam zamiar u siebie też to dobrze wykończyć ale nie jestem pewiem jakie blachy wziąć na nadokapnik i wiatrownicę.
 10. Podejrzewam że styropian był tylko do wymierzenia gdzie będą dziury w tej wykładzinie A co do drzwi to mogą trochę spuchnąć przy wilgoci od ziemi. Już nie mówiąc o otwarciu podczas śniegów
 11. Jak z jakością gwiazd? Są ok? Pytam bo mam już guider ale ze strasznymi gwiazdami.
 12. DST: Y - powinno być wyłączone!
 13. Ładnie Wam robota idzie Ja u siebie też walczyłem PS. Jedyne czego nie widzę to zastrzały, skosy w rogach, aby wzmocnić konstrukcję. Planujecie je dodać?
 14. Ja nabyłem drogą kupna od kolegi AstroJolo (https://shop.astrojolo.com/shop/): Myślę że jest w stanie wrzucić tam co potrzebujesz.
 15. Akumulator 12V. Wielkość do woli, może nawet jakiś motocyklowy co by nie dźwigać samochodowego
 16. To ja podrzucę jeszcze taki fajny filmik od Atika nt gainu:
 17. Jaką ASI to robiłeś? I jaki gain?
 18. Brak pogody więc można więcej podziałać z "centralką". Wstępne połączenia, dojdą jeszcze przewody od sterowania i czujek dachu i montażu: No i taki główny panel do sterowania zasilaniem, dachem, etc. Dodatkowo wyświetlanie statusów z czujek no i podgląd monitoringu:
 19. beny

  M31

  Gratuluję postępów No i fotka też spoko, taka miękka, fajna
 20. W CEM25 nie połączysz się montażem bezpośrednio do AsiAir. Musi iść przez pilota. BTW. Tak sobie pomyślałem że to może też być wina wadliwego konwertera RS232-USB. Ale tylko strzelam.
 21. Kurde udało się zrestartować VNC i mogłem się dostać do maliny. BTW, kiedy chciałem zrestartować vnc przez service xxx restart to nie mogłem znaleźć nic od VNC, natomiast kiedy użyłem systemctl to tam jużbyło widać VNC. Muszę doczytać czym one się różnią No nic, dzięki jeszcze raz za pomoc! Problem rozwiązany.
 22. @RadekK pomóż bo mam to nie pierwszy raz. Mianowicie, odpalam sobie Kstars/Ekos poprzez VNC. Po jakimś czasie mogę się dostać do odpalonej sesji VNC, tak po kliencie RealVNC jak i przez astroberry.local/desktop. Takie logi wychodzą w syslogu: Jednakże kiedy odpalę nowy vncserver to do tej instancji mogę się podłączyć. PS: Jest w ogóle jakiś sposób na restart vnc? przez service vnc* restart nie idzie bo to nie jest usługa (service) systemowa a zwykłą binarka.
 23. Rozumiem to jest jako podklad? Później gont? Ja u siebie planuje papę podkładową i na to gont.
 24. Właśnie piszę skrypty do "Dome Scripting Gateway" (to jest do sterowania dachem) w Astroberry (Ekos/Indi), które wyzwalają mi odpowiednie przekaźniki. Dodatkowo skrypt na przed i po sesji: - załączenie zasilania kamery, montażu i grzałek (to będzie automatyczne wedle punkty rosy) - wyłączenie zasilań i to również przez wyzwalanie przekaźników.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.