Skocz do zawartości

M42 - bijące serce Oriona


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

a tak to Mistrzowie Gatunku potrafią:

 

M42_sumas_1600.jpg

 

To wersja Domka, fakt z trochę innego stacka i w wiekszym formacie, ale właśnie to jest to!

dla mnie mistrzostwo świata ileż mozna wykrzesać z takiego materiału :notworthy:

dziękuję pięknie i pozdrawiam

Domek twierdził kiedyś że w tej mglawicy nie ma zieleni. Ja bym twierdzil że to nie do końca prawda, tylko czyjeś subiektywne odczucia. W końcu nie żyjemy ponad atmosferą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stack masz przecież tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...e=post&id=10314

a niestety nie mogę dać tu większego, bo mamy ograniczenia wielkości i rozdzielczości w forumowej galerii

 

a o tudor Domka, to musiałbyś sam poprosić, ale chyba zdecydowanie w innej formie, jak mi się zdaje <_<

chociaż napewno, by się taki przydał, bo ja już drugą noc próbuje, to porządnie zrobić i ciągle niestety metodą małpy :szczerbaty: a efekty, to albo kaszana, albo kicha :Boink:

pozdrowienia

 

chyba że jedyne wyjście to używanie warstw, masek,

ale czy to nie jest już malowanie? czy raczej, że nie obrabianie całego kadru?

 

Wiesz, nie znam sie z Domkiem tak jak Ty skoro obrabiał Twoją eMkę, może mógłbyś go poprosić w moim i innych lamerów imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, już prosiłem :) no cóż Domek powiedział, że może coś skobnie,

ale jakby tak, więcej osób go poprosiło, to może by szybciej pióro naostrzył?

 

lemarcu, Tom-ciu, Tomku i Mc dziękuję pięknie za oświecenie :notworthy:

no co ja gadam, toż własnie na szansę, na zaciemnienie :Boink::ha:

pozdrowienia

a oczywiście ten pomarańczowy śnieg, to przez chmury i mgłę , aż tak źle to nie jest :D

chociaż tak się zastanawiam, czy nie trzeba będzie jeszcze jakiejś rolki papy rozkładać pod teleskopem,

może to jest jakieś rozwiązanie na WLP?

a co to W? a to wtórne LP, po odbiciu od śniegu :D

 

oo, to jest szansa żeby triplet 73P/Schwassmann-Wachmann uchwycić, która (raczej już które) podobno w maju mają nas zaszczycić :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie McArti, może chciałoby Ci się zrobić to samo ujęcie z filterm, ale tak długo naświetlać, żeby była dobrze widoczna ściana, tego niższego bloku na pierwszym planie?

bo ona dobrze by symulowała mgławicę refleksyjną :D

bo te osiedle w oddali, to zdecydowanie za emisyjną "robią" :szczerbaty:

 

ale jeszcze; .. te wykresy przepuszczalności filtra UHC i fabrycznego na matrycy aparatu, to należałoby zsumować, bo chyba dopiero wtedy, byłby jakiś wypadkowy wykres przepuszczalności takiego zestawu?

robiąc to tak na wyczucie w głowie, to jakoś niewiele wolnego miejsca już wtedy pozostawało, przez które fotony miały by wolną drogę

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie McArti, może chciałoby Ci się zrobić to samo ujęcie z filterm, ale tak długo naświetlać, żeby była dobrze widoczna ściana, tego niższego bloku na pierwszym planie?

bo ona dobrze by symulowała mgławicę refleksyjną :D

bo te osiedle w oddali, to zdecydowanie za emisyjną "robią" :szczerbaty:

 

no ja tu moge co najwyżej zwiekszyć iso, bo nic dłużej naświetalć się nieda :szczerbaty:

 

http://members.lycos.co.uk/arti0/sprzet/test_UHCS2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :Beer:

ale tak patrze, patrze, noi czym sie w ilości widocznych szczegółów różni 2 sek. zdjęcie bez filtra od tego 15 sek z filtrem?

już nie mówiąć o kolorach, które rozumiem trzeba będzie korygować, tak?

na ostatnim planie tych zdjęć jest dym z komina, o ile bardziej on jest widoczny przy 5 sek bez filtra

no sam niewiem, może to na gwiazdach będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Panowie za offtopic (wybaczcie ale nie mogłem sie powstrzymać)

ale Orion "serce" miał w niezłym miejscu :lol::lol:

naprawde sorki post-1462-1128867936_thumb.jpg

Skad takie ciekawe zdjecia konstelacji ? Program ? Strona www ? Interesuje mnie wydruk kilku konstelacji wraz z tlem mitycznych postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :Beer:

ale tak patrze, patrze, noi czym sie w ilości widocznych szczegółów różni 2 sek. zdjęcie bez filtra od tego 15 sek z filtrem?

już nie mówiąć o kolorach, które rozumiem trzeba będzie korygować, tak?

na ostatnim planie tych zdjęć jest dym z komina, o ile bardziej on jest widoczny przy 5 sek bez filtra

no sam niewiem, może to na gwiazdach będzie lepiej

Najpierw kup filtr i zrób fotki, potem się będziemy martwić czy warto balansować kolor czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać, że "Moje miasto" jest oświetlone w szczególności światłem żółtym i proporcjonalnie innym więc różnic w intensywności oświetlenia nie będzie.

 

SUMAS wyobraź sobie, że focisz tutaj żartówki przez 15sek. z filtrem je widzisz a bez to masz zółto.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.