Skocz do zawartości

Który RADEON 8500-9100 [IT]


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

...Oczywiście rozmawiamy o wydatku max 350zł....

Z proponowanych przez Ciebie wybrałbym Radeona 9700PRO 128MB.

Z nowych już za nieco ponad 400zł można znaleźć 6600AGP 128MB.

Ta karta ma spore możliwości i bardzo ciekawą cenę.

.....Chce kupić karte i pograc w dobre gry z procesorem Athlon 2000 i pamiecią 512MB DDR...

Niestety jeżeli te 'dobre gry' są dość nowe to nie obejdzie się bez dołożenia min 256MB.

Młodzi gracze wiedzą dobrze, że 512MB już od 1-2 lat to niestety mało, a doczytywanie danych w trakcie potyczki potrafi zepsuć najlepszą zabawę.

 

 

Jesli 6600 to tylko GT :Salut: np. http://www.allegro.pl/search.php?string=+GF+6600+GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Jak dla mnie to i tak zawsze the best bedą Radeony.Jakośc obrazu jest fantastyczna,te kolory:)Pozatym jak dobrze jeszcze pamietam to Radeon 9700 i 9700 PRO maja szyna 256bit ,a Gf 6600 i 6600GT posiadaja szyne 128 bit.nVidia musiala wpasc na inny sposob ,aby mimo szyny 128 bit(ktora jest wąskim gardłem dla przepływu danych) dac moc,a mianowicie posłóżyla sie bardzo wyskoim taktowaniem rdzenia i pamieci DDR III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dogonimy techniki :D ,sprzet elektroniczny starzeje sie niesamowicie.Nowsze modele wypieraja starsze,taka jest kolej rzeczy.Moja ostatnia modernizacja sprzetu miala miejsce 2 lata temu,teraz nic juz nie zmieniam.

Jedynie co mi jeszcze pozostalo ,to karta graficzna bo uzywam teraz RIVA TNT 16MB :banan::ha::ha: ,ale sie to zmieni.Mam zamiar kupic Radka 8500 lub 9100.I na tym poprzestanę :Beer:

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znalazłem jeszcze cos takiego Radek 9800Pro 256MB http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71455898

 

hmm Fajna cena Ale ten "PALIT" co to jest?

 

Normalnie masakra z tymi kartami :Boink:

 

niedaj się na nia nabrać, 9800pro jest kartą 256-bitową, ta jest 128-bit,

Sapphire kiedyś takie wypuścił, szybko je wycofano z rynku, ich wydajność była na poziomie ATI9500

 

Palit to taki azjatycki składacz, lecz praktycznie od dłuższego czasu większość radeonów tworzona jest przez jednego wytwórcę, a inne firmy dokładają tylko własne logo, pudełko i resztę "wyposażenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dogonimy techniki :D ,sprzet elektroniczny starzeje sie niesamowicie.Nowsze modele wypieraja starsze,taka jest kolej rzeczy.Moja ostatnia modernizacja sprzetu miala miejsce 2 lata temu,teraz nic juz nie zmieniam.

...

 

 

a jednak, zdaje się, że najnowsze wynalazki ATI i nVidii nadają się "psu na budę"

bo najnowsze gry: HL2, doom III, Q4, F.e.a.r., śmigają praktycznie na maksymalnych ustawieniach jakości grafiki, na kartach z przed dwóch lat, np. na R9800pro, G5900 :D

i nic, poza bechmarkiem 3DMarkiem 2005, nie jest w stanie ich zatkać :ha:

 

co więcej, przez kolejne 2,3 lata żadna przełomowa gra się nie pokaże, bo większość kolejnych, będzie tworzona właśnie na silniku HL2, czy Dooma3

a próbowano wmówić nam, użytkownikom, że wydatek rzędu 400-600$ na kartę graficzną, to przy dzisiejszych wymaganiach, to konieczność :angry:

 

więc puki co można spokojnie inwestować w procka i oczywiście w pamięć :rolleyes:

pozdrowienia

 

albo "walić" kompy! inwestować w optykę! - bo zawsze warto :Loveit:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka przedstawia wydajność kart przy wysokich ustawieniach grafiki(obraz prawie idealny).

I chciałbym zwrócić uwagę, że test robiony jest w grze HL2, która jest "stworzona" dla kart ATI, i jak wypada tu wydajność konkurencji - GF6600 - powiem świetnie w stosunku do ceny. Natomiast gry typu DOOM3, Q4 i stworzone na tym silniku będą wykazywały już wyraźną przewagę kart NVidii. Niestety sam posiadam tylko R9550. Pozdrawiam.

Przypominam jeszcze o pamięci, żadna z wymienianych już gier nie będzie chodziła płynnie przy 512MB ramu, tego nie da się przeskoczyć.

test.jpg

Edytowane przez marpio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam posiadam tylko R9550. Pozdrawiam.

 

No to gratulacje,że posiadasz taka karte :Salut::Beer:

Gdzies czytałem ,iż ta grafika zostala wybrana karta roku.Przecież posiada kolosalna możliwosc podkręcania,mój kolega ja posiada i jest bardzo zadowolony.Z tego co mi wiadomo posiada model GIGABYT'a.R 9550 po @ ma podobne osiagi co R 9600 :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakieś oszukaństwo!

nie daj się nabrać

sam mam radeona 9800pro i on zupełnie inaczej wygląda

 

o tak to powinno wygladać:

9772_1082367725_0.jpg

te z allegro wygladają zapełnie inaczej i jeszcze marka medion, to sieć supermarketów w EU, często mają jakieś towary pod własną marką, które niby są markowymi produktami, ale zupełnie niespełniającymi standardów i obniżonymi parametrami

wczoraj na giełdzie komputerowej w wawie, widziałem radeona 9800pro za chyba ok. 490-520 zet i po tyle one dziś, mniej więcej, stoją.

 

podmieniłem zdjęcie, bo te ma oryginalny radiator

 

a i pamietaj zawsze jak coś podobnego zobaczysz, wpisz w google obrazkowe ( http://images.google.pl )

nazwę handlową sprzętu i zobaczysz jak oryginalny sprzęt ma wygladać

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam posiadam tylko R9550. Pozdrawiam.

 

No to gratulacje,że posiadasz taka karte :Salut::Beer:

Gdzies czytałem ,iż ta grafika zostala wybrana karta roku.Przecież posiada kolosalna możliwosc podkręcania,mój kolega ja posiada i jest bardzo zadowolony.Z tego co mi wiadomo posiada model GIGABYT'a.R 9550 po @ ma podobne osiagi co R 9600 :Salut:

 

Tak, tak karta jest niezła, po jej kupnie 'kiedyś tam' bawiłem się w podkręcanie. Tu sprawdza sie dobrze.

Rdzeń zamiast 250 może chodzić stabilnie nawet na 400MHz albo więcej, pamięć z 400 ustawiamy np. na 500MHz i karta nie powinna pokazywać artefaktów. Wiele zależy od producenta ale także od egzemplarza.

Podane wartości są typowymi jakie można z karty wycisnąć. Przyda się wtedy aktywne chłodzenie na radiatorku jeśli takowego nie ma. W przypadku pamięci sporo daje też zabawa timingami do czego służą odpowiednie narzędzia. Nie da się jednak ukryć, że karta jest tylko 4 potokowa a wyciskanie z niej siódmych potów zbliży jej osiągi jedynie do 9600Pro(400/600MHz) ale nawet ta karta przy nowszych grach nie ma się czym chwalić, trzeba ciąć rozdzielczość, szczegółowość, wyłączać cienie itd. aby pograć komfortowo bez nerwicy spowodowanej przez płynność na poziomie < 20fps. Jest jedno wyjście z tej niezbyt ciekawej sytuacji - dać sobie spokój z graniem. R9550 świetnie sprawdza się jako zwyczajna karta graficzna, ma tą zaletę, że podczas normalnej pracy radiator na karcie(bez wiatraka) jest ledwo ciepły, podczas gdy w wielu starszych modelach: R9000/9100/9200 i całej serii GForce, 2, 2MX... radiatory były gorące. Może te kilka uwag pomoże komuś przy wyborze karty do swojego kompa.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak karta jest niezła, po jej kupnie 'kiedyś tam' bawiłem się w podkręcanie. Tu sprawdza sie dobrze.

Rdzeń zamiast 250 może chodzić stabilnie nawet na 400MHz albo więcej, pamięć z 400 ustawiamy np. na 500MHz i karta nie powinna pokazywać artefaktów. Wiele zależy od producenta ale także od egzemplarza.

Podane wartości są typowymi jakie można z karty wycisnąć. Przyda się wtedy aktywne chłodzenie na radiatorku jeśli takowego nie ma. W przypadku pamięci sporo daje też zabawa timingami do czego służą odpowiednie narzędzia. Nie da się jednak ukryć, że karta jest tylko 4 potokowa a wyciskanie z niej siódmych potów zbliży jej osiągi jedynie do 9600Pro(400/600MHz) ale nawet ta karta przy nowszych grach nie ma się czym chwalić, trzeba ciąć rozdzielczość, szczegółowość, wyłączać cienie itd. aby pograć komfortowo bez nerwicy spowodowanej przez płynność na poziomie < 20fps. Jest jedno wyjście z tej niezbyt ciekawej sytuacji - dać sobie spokój z graniem. R9550 świetnie sprawdza się jako zwyczajna karta graficzna, ma tą zaletę, że podczas normalnej pracy radiator na karcie(bez wiatraka) jest ledwo ciepły, podczas gdy w wielu starszych modelach: R9000/9100/9200 i całej serii GForce, 2, 2MX... radiatory były gorące. Może te kilka uwag pomoże komuś przy wyborze karty do swojego kompa.

Pozdrawiam Mariusz

 

 

Tak się składa, że ja posiadam Radeona 9550 Gigabyta. Kupiłem go ze względu na cene. Kosztował mnie ok. 230 zł. Jego zaletą jest jak już pisał poprzednik dobrze się podkręca( ja osobiście 325/500 ). Wydajność wzrasta o jakieś 20-25 % i osiągi ma podobne do 9600 Pro. Jak dla mnie radiator bez wiatraka to wada. Strasznie się grzał, a gdy ostro grałem, czasami zdarzało mi się resetowanie kompa zapewne z powodu przegrzania rdzenia. Jednak łatwo jest to rozwiązać, po prostu doczepiłem wiatrak do radiatora i po chłopocie. Chodzi nieźle. Polecam tą kartę dla osoby o małym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ja posiadam Radeona 9550 Gigabyta. Kupiłem go ze względu na cene. Kosztował mnie ok. 230 zł. Jego zaletą jest jak już pisał poprzednik dobrze się podkręca( ja osobiście 325/500 ). Wydajność wzrasta o jakieś 20-25 % i osiągi ma podobne do 9600 Pro. Jak dla mnie radiator bez wiatraka to wada. Strasznie się grzał, a gdy ostro grałem, czasami zdarzało mi się resetowanie kompa zapewne z powodu przegrzania rdzenia. Jednak łatwo jest to rozwiązać, po prostu doczepiłem wiatrak do radiatora i po chłopocie. Chodzi nieźle. Polecam tą kartę dla osoby o małym budżecie.

 

 

 

Nie klamałem :Salut::D:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ja posiadam Radeona 9550 Gigabyta. Kupiłem go ze względu na cene. Kosztował mnie ok. 230 zł. Jego zaletą jest jak już pisał poprzednik dobrze się podkręca( ja osobiście 325/500 ). Wydajność wzrasta o jakieś 20-25 % i osiągi ma podobne do 9600 Pro. Jak dla mnie radiator bez wiatraka to wada. Strasznie się grzał, a gdy ostro grałem, czasami zdarzało mi się resetowanie kompa zapewne z powodu przegrzania rdzenia. Jednak łatwo jest to rozwiązać, po prostu doczepiłem wiatrak do radiatora i po chłopocie. Chodzi nieźle. Polecam tą kartę dla osoby o małym budżecie.

 

Radeon 9550 to karta wydajna w stosunku do swojej ceny. Mam kartę Gigabyta, ma ją mój brat i kilku moich znajomych, którym składałem kompy w ciągu mijającego roku. Ale obecnie karta ta należy do przedziału kart o niskiej wydajności. Składając nowy zestaw nie ma co brać jej pod uwagę, w przeciwnym wypadku dość szybko czeka nas wymiana na wydajniejszą. Jeżeli jednak mamy kartę dużo słabszą od niej i mamy zamiar kupić coś lepszego to będzie to dobry wybór, lepszy niż tańsze R9000/9200/8500/9100 właśnie ze względu na opisywaną wcześniej podatność na podkręcanie. Należy tylko wystrzegać się kart 64-bitowych. Co do temperatury radiatora to jest ona niska(bez wentylatora) ale zależy to od obiegu powietrza w obudowie. Oczywiste jest wyłamanie kilku śledzi z tyłu obudowy dla zapewnienia takiego obiegu, lub umieszczenie u dołu wentylatora(nie mniej niż 80mm) i zasilanie go z 5V(bardzo małe obroty). Tak jest w moim przypadku, a temperatura radiatora na rdzeniu nawet podczas długiego grania, nie przekracza 40st. Testowaniem karty graficznej na moim kompie zajmuje się mój 9letni chrześniak, moja zaś rola polega na takim ustawieniu "suwaków" aby gra mogła mu sprawiać przyjemność. Do tego celu bardzo przydaje się malutki programik Fraps, który może dostarczyć sporo interesujących informacji o wydajności naszego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No bo własnie kolega był na kupnie i rezultacie kupił tego GeForca no i hula mu to Ale jakoś ja niejestem przekonany to tej karty Ja tez jestem na kupnie ale mam wieczny brak gotówki :-) i brak zaufania do geforcuuuff bo moj sie zrypał i w tej chwili chodzi bo chodzi i kolega tez miał geforca i tez mu sie zrypał OJJJ chyba pojde do sklepu i wezme cos konkretnego na raty + 512 ramu bo tego też potrzebuje...

I na tym zakończe:-)

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Geforcy są ok. Miałem ich już kilka, poczynając od GeForca 256, mam go ok. 5 lat i działa znakomicie. Mój kumpel działał na GF 3 ti bardzo intensywnie (gierki, podkręcanie itd) i znosił to bardzo dobrze. A najlepsze było to, że wentylator nie chodził, a karta była gorąca, że nie dało się jej dotknąć. Działa tak już od 2 lat i wszystko jest ok. Dużo zależy od firmy która wypuszcza karte, nie radze kupować tańszych "podrubek", kosztują może o 5 % mniej, ale wykonanie jest o wiele gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.