Skocz do zawartości

Makrofotografia - glebia ostrosci


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajac informacji o HDR znalazlem ciekawy program. Nie slyszalem o czyms takim wczesniej dlatego dziele sie linkiem.

http://heliconfilter.com/pages/index.php?id=509

 

Program z kilku zdjec o roznym punkcie ostrosci sklada jedno z duza glebia. Pierwotnie powstal do obrobki zdjec z mikroskopu, ale jak widac, moze byc swietny do fotek makro.

 

Nie moge wyjsc z podziwu. Co o tym sadzicie???

 

http://helicon.com.ua/heliconfocus/Krebs_fly1/index.html

 

A to mnie rozwalilo kompletnie....

http://helicon.com.ua/heliconfocus/lotto/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie. Dziala rewelacyjnie. Zrobilem test na bardzo malej glebi ostrosci, przeslona 1.8 + makro pierscienie.

 

Wyszlo tak (stack z 6 fotek):

 

Stack1.jpg

 

A to przykladowe 2 klatki:

 

s1.jpg s2.jpg

 

Widze, ze komputery zaczynaja znosic bariery optyki :)

W kazdym razie dla kogos, kto sie para makro, to odkrycie jest na skale rewolucji. Przeciez problem malej glebi zdawal sie nie do przeskoczenia, a tym bardziej, jak ktos nie mial dostepu do lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście rewelacja.

A tak na marginesie tematu. Widziałem kilka lat temu w telewizji film o gościu, który robił niesamowite zdjęcia krajobrazowe. Używał do tego soczewek od endoskopów i uzyskiwał niesamowite efekty z gigantyczną głębią ostrości. Pamiętam takie ujęcia z jakąś trawką w skali makro na pierwszym planie i pagórkami na horyzoncie. I wszystko co było między nimi było ostre. Te obiektywy były chyba bardzo ciemne, bo czasy naświetlania miał bardzo długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście rewelacja.

A tak na marginesie tematu. Widziałem kilka lat temu w telewizji film o gościu, który robił niesamowite zdjęcia krajobrazowe. Używał do tego soczewek od endoskopów i uzyskiwał niesamowite efekty z gigantyczną głębią ostrości. Pamiętam takie ujęcia z jakąś trawką w skali makro na pierwszym planie i pagórkami na horyzoncie. I wszystko co było między nimi było ostre. Te obiektywy były chyba bardzo ciemne, bo czasy naświetlania miał bardzo długie.

 

Wystarczy wziac kamere wielkoformatowa i przyslonic na f64 i bedziesz mial glebie stad w pi... ;) Albo prosciej - kamerke otworkowa!

 

Musze wyprobowac ten program przy krajobrazie. Ciekawe, czy uda mu sie cos takiego zmontowac. Robilem to kiedys w PS, ale tak bedzie szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, diabeł tkwi w przesłonie. Ale gościu chyba miał jakieś powody z tymi endoskopami. Nie wiem czy nie chodziło mu jeszcze o jakieś szczególne cechy tych obiektywów. Może szeroki kąt?

 

A to nie jest ten gosc, co z jakiejs kamery szpiegowskiej zmontowal wielkoformatowa i specjalizuje sie w uwiecznianiu krajobrazow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego to ludzie nie wymyślą!

Najlepsza jest MUCHA, nie Lotto! Ale może poprostu lubię zdjęcia owadów, kiedyś uganiałem się na czworaka za konikami polnymi, przyłapałem takowe w kadrze in flagranti ze ... świadkiem obok!

 

Jeśli chodzi o WYNALAZKI typu Adam Słodowy - kiedyś próbowałem "rybie oko" zrobione z wziernika drzwiowego przymocowanego do Heliosa 44M.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest ten gosc, co z jakiejs kamery szpiegowskiej zmontowal wielkoformatowa i specjalizuje sie w uwiecznianiu krajobrazow?

Niestety tego nie wiem. Film był ładnych parę (może nawet z dziesięć) lat temu i nawet nie pamiętam w jakiej telewizji. Próbowałem znaleźć coś na ten temat w googlach, ale bez skutku.

Jeśli masz informacje o tym gościu przez Ciebie cytowanym i próbki jego zdjęć, to na pewno rozpoznam, jeśli to ten sam. Klimat jego zdjęć był bardzo charakterystyczny.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdumiewające, heh tylko czekać kiedy pojawi się jakiś programik, który będzie potrafił złożyć zdjęcia ze źle ustawioną ostrością, w jedno, ale za to "żyletą",

jedno zdjęcie za ogniskiem, drugie przed; a efekt - zdjęcie w ognisku :D

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.