Skocz do zawartości

Depresja zachmurzona


Rekomendowane odpowiedzi

4 dni temu odebrałem od kuriera dwie szare paczki. Jedna długa, wąska - z tubą, druga kwadratowa z dobsonkiem. Drżące i śpieszne rączki wszystko zmontowały i pierwsze światło padło na samochodzik sąsiada... No i dalszego ciągu nie ma. Niebo jest mleczne, szare. W przypływie desperacji raz wystawiłem sie na balkon bo był mały przeswit, ale oczywiscie, jak na zawolanie zaczelo padac... zdazylem zobaczyc przez przeswit kilka gwiazdek... Czy teraz tak juz do lata nic nie bedzie widac? :huh::huh::huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 dni temu odebrałem od kuriera dwie szare paczki. Jedna długa, wąska - z tubą, druga kwadratowa z dobsonkiem. Drżące i śpieszne rączki wszystko zmontowały i pierwsze światło padło na samochodzik sąsiada... No i dalszego ciągu nie ma. Niebo jest mleczne, szare. W przypływie desperacji raz wystawiłem sie na balkon bo był mały przeswit, ale oczywiscie, jak na zawolanie zaczelo padac... zdazylem zobaczyc przez przeswit kilka gwiazdek... Czy teraz tak juz do lata nic nie bedzie widac? :huh::huh::huh:

 

W odpowiedzi pozwole sobie zacytować jedno zdanie pewnej osoby: "Kiedy astrozaukpy wtedy niebo do d**y" :burza::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek 1 nocy zaliczony!!!

Całkiem znośne niebo miałem w końcu. Nie za długo, ale choć troche. Oczywiście przyszło typowe lekkie rozczarowaniem - andromeda tylko chmurką i to wcale nie kolorową ;) Nie spodziewałem sie w sumie zbyt wiele po moim balkonie w centrum gdyni. Mars calkiem dajnie - tarcza z 'czymśtam' w środku. Do planet chyba niezbędne będzie mi większe powiększenie - malutki był jak groszek. Dziś chmurki śmigają, ale dużo czystego nieba - jak się utrzyma, wieczorem pojade za miasto porównać. Pozdrawiam, Przejaśniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, widać kasa sie skończyła i przestaliście kupować bo u mnie pierwsza od nie pamiętam kiedy ładna noc :szczerbaty:. W ruch poszedł koziołek którego od dawna chciałem przetestować z webcamerką no i oczywiście obserwacje lornetkowo-teleskopowe wszystkiego co sie da i na co pozwala balkon metr na dwa i pół w dużym mieście.

Generalnie rzecz biorąc czekam teraz na Saturna aż się zza dachu wyłoni. Seeing taki sobie ale po TAKIEJ przerwie to wszystko sie dobre wydaje :D. A o 7.00 trzeba wstać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zakupy się skończyły to i pogoda zła się skończyła :helo: Od dwóch dni mam nawet nawet pogodę :helo:

 

 

Edit:

 

Nawet taką fotkę Słonka ustrzeliłem :)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ii5n4q0ij03c31v6.html

Edytowane przez piotrusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zakupy się skończyły to i pogoda zła się skończyła :helo: Od dwóch dni mam nawet nawet pogodę :helo:

 

 

U mnie "znaczna" poprawa. Chwilami widać słońce zza chmur :D

Ale w nocy gwiazd jak nie ma, tak nie ma :burza:

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.