Skocz do zawartości

Potrzebny program


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy istnieje program który powoduje że nie wyskakują reklamy i inne zbędne okienka podczas buszowania po necie? Jeśli tak to możecie podać nazwę?

 

 

Jeśli masz Internet Explorera w wersji 6, to: Narzędzia\Blokowanie wyskakujących okienek\Ustawienia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, Adam, napisz co za system masz i jaką przeglądarkę, to łatwiej nam będzie coś zaradzić...

Hej

Mam windowsa 98 <_< i używam głównie Internet Explorera, czasami z Firefoxa. Możliwe że mam spyware ale wkurzają mnie np. rekalmy na wp itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam windowsa 98 <_< i używam głównie Internet Explorera, czasami z Firefoxa. Możliwe że mam spyware ale wkurzają mnie np. rekalmy na wp itp.

 

 

A więc tak:

stronki na których znajdziesz interesujące Cię programy (i nie tylko):

 

amnezja lub dobre programy

 

Wyszukane naprędce:

 

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=510&t=67

 

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=401&t=67

 

Nie wiem czy których z nich przypadnie Ci do gustu, musisz sam sprawdzić.

Ja nie używam bo nie mam takiej potrzeby.

 

Wskazówka: szukaj programów blokujących pop-up (wyskakujące okienka).

 

I sprawdz czy nie masz szpiegów na kompie - spyware.

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mozilli wejdź na Preferencje -> Prywatność i Zabezpieczenia -> Wyskakujące Okna i odznacz "Blokuj wyskakujące okna". Problem rozwiązany. Do znajdywania spyware'u dobry jst Ad-Aware, w dodatku darmowy. Warto mieć na kompie i raz na jakiś czas przeskanować system. Zdziwisz się ile tego syfu może znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze jest to dobry moment i miejsce wogole do polecenia alternatywnych do MSIE przegladarek: Opery i Firefoxa.

jesli uzywacie msie i znajdziecie pol godzinki czasu to polecam sciagnac np. opere zobaczyc co i jak. wiele osob ma obawy, ze strony beda dzialac nie tak jak maja itp. ale tak nie jest i mysle, ze warto sprobowac.

gdyby bylo cos nie tak, zawsze przegladarke mozna usunac i wrocic do starej, tracac jedynie te pol godziny. a zyskac mozna wiele, bo blokowanie pop-up'ow, szybkosc dzialania, taby (wiele stron w jednym oknie), gesty myszki (sterowanie przegladarka za pomoca odpowiednich ruchow myszki) i wiele innych smaczkow niemal uzaleznia. praca z przegladarka staje sie szybsza, prostsza i przede wszytkim bezpieczniejsza!

 

warto nadmienic, ze i opera i firefox sa przegladarkami calkowicie darmowymi, nie instalujacymi zadnych ad-ware, ani spy-ware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnołem sobie 2 programy: Avant Browser i SpyBot-Search & Destroy. Obydwa programy są rewelacyjne :banan: Szczególnie Avant Browser. A SpyBot wyszukał od cholery spyware i usunoł go :Beer:

 

Avant jest OK-sam użytkuję :D choć nie wszystkie reklamy wychwytuje, ale z pewnością większość.

 

Tylko uważaj, bo SpyBot Search & Destroy czasami wykrywa pliki, których wcale nie trzeba usuwać bo to nie spyware albo których usunięcie jest czasami (wprawdzie rzadko no ale) niewskazane.

 

Ja używam Ad-Aware SE Personal: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=82&id=107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już chodzi o wykrywanie szpiegów i innych badziewi w komputerze, to na łamach grudniowego Chipa jest test programów do wykrywania ad-aware, spyware.

Szczegółów nie przytoczę. Gazetę miałem krótko w swoich łapach.

Niestety Ad-aware i SpyBot Search & Destroy , których używam, nie wypadły najlepiej w testach <_<

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już chodzi o wykrywanie szpiegów i innych badziewi w komputerze, to na łamach grudniowego Chipa jest test programów do wykrywania ad-aware, spyware.

Szczegółów nie przytoczę. Gazetę miałem krótko w swoich łapach.

Niestety Ad-aware i SpyBot Search & Destroy , których używam, nie wypadły najlepiej w testach <_<

 

Nie znam wyników tych testów, ale Ad-aware mógł wypaść nienajlepiej, bo w wersji bezpłatnej nie ma dostępnego strażnika Ad-Watch, który na bieżąco monitoruje kompa w poszukiwaniu spyware.

Edytowane przez Kędzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad-Aware i Spybot S&D się ładnie uzupełniają - zauważyłem po paru miesiącach użytkowania obu. Do tego warto jednak mieć nie-kIEpską przeglądarkę, jakiegoś antyvira i firewalla, a nade wszystko wiedzieć, jak to pokonfigurować, żeby komputer był bezpieczny. Dzięki za wiadomość o teście w Chipie, będę jutro na uczelni, to sobie przejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto nadmienic, ze i opera i firefox sa przegladarkami calkowicie darmowymi, nie instalujacymi zadnych ad-ware, ani spy-ware.

 

niezbyt dobrze pamiętam ale chyba opera po ściągnięciu wyświetla reklamy, a można je odblokować za 8 dolców

ja osobiście używam firefoksa i bardzo sobie chwalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezbyt dobrze pamiętam ale chyba opera po ściągnięciu wyświetla reklamy, a można je odblokować za 8 dolców

ja osobiście używam firefoksa i bardzo sobie chwalę ;)

 

Od wersji 8.5, jak się nie mylę, Opera jest darmowa, bez reklam itp.

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jaki jest najlepszy program antywirusowy(płatny lub free)?

 

Jaki jest najlepszy? Dobre pytanie. To zależy od kilku rzeczy: czy potrafi prawidłowo wykrywać wirusy, czy umie momitorować strony www i pocztę, jak sobie radzi z zarażonymi plikami, jak często są aktualizacje baz danych wirusów, itd.

 

Ja osobiście używam Kaspersky Antivirus. Już kilka razy ocalił życie kompowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy? Dobre pytanie. To zależy od kilku rzeczy: czy potrafi prawidłowo wykrywać wirusy, czy umie momitorować strony www i pocztę, jak sobie radzi z zarażonymi plikami, jak często są aktualizacje baz danych wirusów, itd.

 

Ja osobiście używam Kaspersky Antivirus. Już kilka razy ocalił życie kompowi...

Ja miałem Nortona Antywirus 2003 PL i Mks vir i nie byłem za bardzo zadowolony :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.