Skocz do zawartości

Big Boss(LOL)


Rekomendowane odpowiedzi

Z takiej tuby (tego typu) byl robiony moj F4. Po wymianie lustra, wyciagu, szukacza, montazu, statywu i okularow daje bardzo dobre obrazy. :szczerbaty:

 

UWAGA - doprowadzenie tego do stanu rysowania pieknych obrazow trwa min. ok. 1mies (w praktyce ok. 2-3mies) i wymaga od 1000pln - jak masz wieeelkiego niewyobrazalnego farta do 2000pln (bez okularow). Tuby tego typu z pewnymi uszkodzeniami (bez montazu i akcesoriow) czasami da sie wyjac za ok. 200-300pln. Takie cus mozna poslac do AK z prosba o zrobienie z tego teleskopu. Skasuja ale zrobia dobrze (to niestety troche potrwa).

 

Rekomendacja: Dla majsterkowiczow - szukac na szrocie b. tanich elementow jako bazy do budowy wlasnej tuby.

 

Pozdrawiam.

 

PS. To co powyzej odnosi sie do JNS Big Boss. Ten drugi wynalazek ma jeszcze mniejsze lustro.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy "Burakach" Zobaczcie ten wytwór (przed ostatnie zdanie)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77656228

zakres w 4 osiach :ha: (a może ja zapomniałem jak się pozostałe 2 nazywają re-de; de-re) :blink:

 

Strasznie zagmatwany opis. Wszystko można byłoby streścić w kilku prostych zdaniach. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy "Burakach" Zobaczcie ten wytwór (przed ostatnie zdanie)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77656228

zakres w 4 osiach :ha: (a może ja zapomniałem jak się pozostałe 2 nazywają re-de; de-re) :blink:

Skoro istnieją liczby urojone to dlaczego by nie mogło być dwóch dodatkowych osi urojonych? Zawsze lepsze czetery niż dwie co nie? :szczerbaty:

 

P.S. Prowadził może ktoś z was obserwacje podczas sztormowej pogody? :lol::Boink:

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jodlowie 2 lata temu. Wiatr byl taki, ze ciezko bylo mojemu dziecku otworzyc drzwi od samochodu. Moj byly Optisan, przy jednym z podmuchow fiknal kozla w trawe, lamiac szukacz. Generalnie na polu bylo kilku twardzieli co z wiatru nie robilo sobie zbytnich przeszkod :rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro istnieją liczby urojone to dlaczego by nie mogło być dwóch dodatkowych osi urojonych? Zawsze lepsze czetery niż dwie co nie? :szczerbaty:

 

P.S. Prowadził może ktoś z was obserwacje podczas sztormowej pogody? :lol::Boink:

 

W przeciwieństwie do montażu azymutalnego z możliwością obracania przyrządu wokół 2 osi (pionowo i poziomo) teleskop ten daje nam swobode ruchu w 4 osiach (poziomo, piono oraz deklinacje i rektascensje)! tormowej pogody.

 

Po pierwsze pogoda ma byc TORMOWA, a po drugie nie pisza czego owa pogoda dotyczy :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telepie mozna tez zostawic lustro F5 . Wtedy nie potrzeba przeszlifowywac tylko parabolizowac a to duzo taniej . Jedynie co, to ' przedluzenie tuby ' o jakies 10-15 cm jest wymagane .

 

Myslalem ze to 150 . Z 114 mm lustrem szkoda cokolwiek robic . Najlepiej zostawic ten sprzet sprzedajacemu .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.