Skocz do zawartości

szkielko na lustro powyzej 300mm


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

To z powodu Hansa, przypomnial mi marzenia . Max 40 cm bo powyzej juz drabina potrzebna do patrzenia w okular . Do parabolizacji wyslal bym jak poprzednie . Choc teraz stabilniej widze i moze ogniskowa stref powtarzalnie pomierze . :Boink:

To szklo to nic pilnego, ale chetnie bym juz na nie patrzyl .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiej grubosci musi byc szkielko na lustro 47 cm srednicy? Ogniskowa ok 2300 mm lecz ze wzgledu na srednice tuby jej dlugosc to z 2000 . minimalne powiekszenie ok 70 x - akurat 2" 32 mm . Przy tej ogniskowej bledy parabolizacji juz mniej powinny psuc . W razie czego przyslona do ok 30 cm i planetki ostre .

Mateusz Z robil telep z duzym lustrem i cisza . Moze samemu to utopia?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jakiej grubosci musi byc szkielko na lustro 47 cm srednicy? ...

 

Mateusz Z robil telep z duzym lustrem i cisza . Może samemu to utopia?

 

Cześć,

 

Grubość to minimum 47mm czyli 1:10.

Przy cieńszych jest problem z testowaniem. Trzeba budować specjalną oprawę do testowania.

 

Mateusz po prostu nie ma czasu na skończenie projektu. Budowa samemu to nie utopia. Wielu ludziom się to udaje.

Na początek polecam zakup książki "The Dobsonian telescope" David Kriege, Richard Berry. Jest warta każdej wydanej na nią złotówki bo oszczędza dużo czasu i ewentualnych wpadek przy budowie.

 

Pozdrawiam,

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

HMMM czemu nie wchodzi strona viperaglass??

czy tylko mi nie wchodzi??

 

Juz wszystko dziala

A to dlatego ze mialem zły adres a wogóle to jest ich kilka a dzialający jest ten http://viperaglass.webpark.pl/

 

Mam jedno szkiełko i chyba kupie drugie, bo cos mi bino chodzi po głowie :szczerbaty:

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją płytę 270mm wraz z matrycą w filmie http://viperaglass.webpark.pl/pl/.

Pan Adam jest bardzo rzeczowy i z tego co wiem robi płyty do 600mm.

Pozdrawiam Piotr G

no własnie - chciałem wejść na tą stronę ale nie działa:-(

Czy może ktoś zna kontakt do pana Żmijewskiego (kiedyś miałem telefon,ale zapodziałem :Cry:

pozdrawiam Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie - chciałem wejść na tą stronę ale nie działa:-(

Czy może ktoś zna kontakt do pana Żmijewskiego (kiedyś miałem telefon,ale zapodziałem :Cry:

pozdrawiam Witek

 

 

viperaglass@wp.pl

 

 

Pospiesz się bo właśnie będzie wytop. O ile już produkcje nie jest w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.