Skocz do zawartości

Test Meade 10x50


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo gorzej patrzy mi się przez nią w dzień, ze względu na gigantyczną (chyba nawet większą niż Arek pisze) dystorsję, ale astygmatyzmu (przynajmniej w mojej) nie ma prawie w ogóle, gwiazdki są ostre i mam wrażenie, że nie specjalnie przebarwione.

 

I dlatego wzbraniam się przed testem bardzo tanich lornetek, bo wyniki są niepowtarzalne. Żeby nie wchodzić w lornetki ekstremalnie drogie, jak testuję CZJ, Minoltę Activa, Nikona Action, Vixena to wiem, że uzyskany wynik mogę ekstrapolować na inne egzmeplarze tego modelu. W przypadku Meade tego nie można robić, bo każdy egzemplarz może diametralnie różnić się od

swojego kolegi.

 

Astygmatyzm wydaje się natomiast mały z dwóch przyczyn: 1) wstawienie diafragmy rzeczywiście go zmniejsza 2) kiepska sprawność powoduje, że gwiazdy wydają się ładniejsze niż są w rzeczywistości

 

Wypuszczenie tego Meade na rynek to pójście z duchem czasu. Wcześniej ten proceder był obecny na rynku elektoriniki.

Takie sieci jak Media Markt, Saturn czy Electro World potrafiły zamówić u renomowanego producenta np. 20 tysięcy odtwarzaczy MP3, które miały taki sam symbol jak model oryginalnie produkowany. Kładąc nacisk na cenę model zamówiony przez duży

sklep, miał jednak tańsze i gorsze podzespoły... Cena byla jednak bardzo korzystna, marka renomowanego producenta na

obudowie i ludzie kupowali...

 

Lidl dokładnie tak samo zrobił więc z Bresserem/Meade...

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich userów forum,

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Jednakże od długiego czasu czytam dość regularnie większość postów o lornetkach.

Dzięki testowi (nie żartuję) na optyczne.pl kupię tę lidletkę, ponieważ pojawi się 03.04.2008 w lidlu jako Bresser 10x50.

PS. Odnoszę wrażenie, że ten test jest napisany specjalnie w jakimś konkretnym celu... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.