Skocz do zawartości

chyba mam problem z wyciagiem


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy tak bylo od poczatku nie pamietam po tak dlugiej przerwie bez obserwowania ale fakt faktem na to nie zwrocilem uwagi i wydaje mi sie ze tak nie powinno byc ....

 

przy wyciagu jest taka srubka chyba do ustawiania oporu pracy wyciagu ...nigdy jej nie ruszalem wyciag chodzil lekko i wydawalo mi sie wczesniej ze sie nie ruszal .....jak go "zwijam" to idzie na dol a jak go rozwinjam to do gory w sensie nie ze "rurka" sie wysuwa i chowa tylko w tej oprawie jakbysmy patrzyli na plaszczyzne....nie sa to moze znaczne przesuniecia ale odczuwalne takze przy obserwacji jak sie lekko obraz przesuwa w zaleznosci w ktora strone krece wyciagiem i dzisiaj jak zerkalem na Ksiezyc to zwrocilem na to uwage( srubka faktycznie byla bardzo luzno prawie w ogole nie trzymala wycioagu)tak z 1mm do 2mm maksymalnie 3mm. Pomyslalem sobie ze srubka niedokrecona i trzeba dokrecic ...ale najgorsze jest to ze jak ja dokrecam tak aby sie nic nie ruszalo to chodzi za ciezko ..z takim oporem ze na pewno tak nie bylo na poczatku....wiec dokrecilem tak ay chodzil komfortowo i ruch wyciagu jest widoczny(choc mniejszy ale widoczny nadal) w zwiazku z tym mam pytanie ...czy to normalne zjawisko cze wyciag lekko sie porusza podczas ustawiania ostrosci ?....jesli nie to...co moglo sie stac ?

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobil sie dziad. Nie powinien sie kolysac. Tzn. Tym bardziej nie powinien im wiecej kosztowal. Mozesz go rozebrac i zagladnac co mu nie pasi. Sa 2 drogi. Wyklejanie - to tylko przy duzych luzach i dokrecenie mocniej sruby kontrujacej ale z jednoczesnym przesmarowaniem tulei. To trzeba z czuciem. Nie mozna za duzo tego slizgacza naladowac. Poza sruba kontrujaca (regulujaca docisk) masz tez sruby trzymajace rolke pokretla. Jak czujesz sie na silach to rozkrec to. Zaczaj jak w srodku ta blacha pracuje (gdzie i jak dociska rolke) i reguluj rowniez tym. (Docisnij kontre a odpusc na rolce - no generalnie odnajdz zloty srodek, pamietajac, ze nie tylko dociskowa mozesz operowac).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tam reguluje ale generalnie i tak sie rusza :(...zrobilem tak ze sie rusza jakis 1 mm teraz chodzi nieco ciezej ale da sie przezyc ..generalnie telep jest na gwarancji tylko ze ja kartony wyrzucilem :(

 

mam go jakies 3miechy w tym z 1,5 zero obserwacji ...nie powinien sie wyrobic

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.