Skocz do zawartości

pozdrowienia z urlopu


Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich z Teneryfy, na ktora ucieklem przed mrozami i zima w polsce. Tutaj jest cieplo ale wietrznie. Kilka ciekawych zdjec pokaze po powrocie.

Uważaj na szok termiczny po powrocie ! A piaski z Sahary nie dokuczają? Podobno mieszkańcy Kanarów mają wysoki współczynnik zachorowalności na astmę oskrzelową przez te piachy. Ja nie byłem na Kanarach, a też mam :huh:

 

Miłego urlopu z seeingiem 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskopu nie bralem. Widoki niesamowite. Nad poudniowym horyzontem wieczorem widoczna jasna gwiazda Canopus. Wysoko swieci Orion, Wielki Pies, Erydan. Wieczorem Mars prawie w zenicie. Wczoraj zas pieknie zachodzil ksiezyc, niemal poziomo do horyzontu ustawiony sierpem.

Diete oczywiscie szlag trafil, wiec po powrocie bedzie ciezka walka. Swietne jedzenie: ryby, krewteki, kalmary osmiornice. Ale niestety i duze ilosci piwa bo cieplo. Substytuowane tez czerwonym winem. Generalnie fajnie jest wyskoczyc w srodku zimy w cieple miejsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskopu nie bralem. Widoki niesamowite. Nad poudniowym horyzontem wieczorem widoczna jasna gwiazda Canopus. Wysoko swieci Orion, Wielki Pies, Erydan. Wieczorem Mars prawie w zenicie. Wczoraj zas pieknie zachodzil ksiezyc, niemal poziomo do horyzontu ustawiony sierpem.

Diete oczywiscie szlag trafil, wiec po powrocie bedzie ciezka walka. Swietne jedzenie: ryby, krewteki, kalmary osmiornice. Ale niestety i duze ilosci piwa bo cieplo. Substytuowane tez czerwonym winem. Generalnie fajnie jest wyskoczyc w srodku zimy w cieple miejsce.

Pozdrawiam

 

Oj to prawda - bardzo fajnie jest uciekać przed zimą. Ja praktykuję to już od ok 10 lat. Nie lubię zimna, więc jak znajomi jeżdżą na nartach, to ja nurkuje w gorących wodach. Gdybym mógł to w ogóle bym na kilka zimowych miesięcy zmieniał kraj.

 

W tym roku pierwszy raz opuściłem z żoną rodzinę w święta Bożego Narodzenia. Dziwne uczucie, kiedy siedzi się na tropikalnej plaży i w samo południe dzwoni się z komórki do domu, a tam wszyscy już siedzą przy Wigilii ;) Niezły matrix :)

 

Pod koniec grudnia miałem międzylądowanie na Teneryfie i było 17 stopni o 9:00. Jak na grudzień to nieźle. Odczuwalnie było na pewno powyżej 20. Kanary są fajne szczególnie w lecie. Europejczycy uciekają tam przed upałami. Zimny prąd oceaniczny powoduje, że średnia temperatura lata to coś koło 25 stopni. Kraina wiecznej wiosny :)

 

W której części jesteś? Tejde zaliczone? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.