Skocz do zawartości

Karykatury Mahometa w "Rzeczpospolitej"


Rekomendowane odpowiedzi

"Rzeczpospolita" przedrukowała karykatury Mahometa, które wywołały ostry sprzeciw w krajach islamskich. W sobotnio-niedzielnym wydaniu dziennika można zobaczyć dwa żartobliwe rysunki przedstawiające proroka islamu."

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/1254512,11,1,0,120,686,item.html

 

http://fakty.interia.pl/news?inf=714324

 

 

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...1105d&_ticrsn=5

Edytowane przez MirekAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUz kiedys pisalem, ze ta gazeta realizuje czyjes tam zwiazane z jej niepolskimi wlascicielami interesy .

 

Moze by tak ktos byl na tyle wladny i zbadal sprawe przekazania pelni wladzy nad gazeta poprzez sprzedaz panstwowych 2% jej udzailow prywatnemu kapitalowi comial 49% .

 

Na pochybel tej gazecie .

Nie zrobila tego w imie wolnosci prasy poniewaz falszowanie akt sadowych polakowi przez ludzi z wymiaru sprawiedliwosci o niepiastowsko brzmiacych nazwiskach jest przez nia przemilczane. Nawet mimo wziecia kasy za platne ogloszenie i nie zwrocenia jej - odnosnie falszowania akt sadowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "ludzi o niepiastowskich korzeniach"... sorry, nie mogłem się powstrzymać. Tutaj jest stronka, na której wymienieni są laureaci Nagrody Nobla żydowskiego pochodzenia. To bardzo pouczające, bo jak się trochę zastanowić, to okazuje się, że temu jednemu narodowi ludzkość zawdzięcza pewnie więcej niż całej reszcie razem wziętej. I chyba dlatego wszyscy ich tak nienawidzą B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Rzeczpospolita źle zrobiła, umieszczając tą karykaturę, jeszcze niepotrzebnie podjudza Islamistów <_<
Zgadzam się........ A tak wogóle możecie mi powiedzieć skąd się wzieło błędne tłumaczenie Mahomet???On się przecież nazywał Muhamad czy jakoś tak. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi niepastowskimi korzeniami to jestem pelen uznania dla mozliwosci i w czesci dla osiagniec . Z osiagnieciami to juz bywa roznie bo sa czasem przeciw ludziom wykorzystywane .

Jednakze uwazam, ze te mozliwosci sa im dane aby sluzyly innym , nie kasie i wladzy . Nim tego nie zrozumieja to bedzie tak jak zawsze . Im bardziej wladze przejma tym ostrzej bedzie odebrana - jak zawsze . Nikt z nas nie ma na to wplywu . Sami musza sie zmienic i sluzyc w rozwoju narodom . To juz kilka tysiecy lat ta "nauka" trwa .

Te nad zdolnosci potwierdzaja w jakis sposob istnienie reinkarnacji . Z racji uwazania sie za cos lepszego zawsze odrodzi sie w tym samym narodzie . Ma juz w podswiadomosci tradycje narodu i duzo latwiej sie rozwija . Jak duszyczka losowo trafia to podswiadomosc z poprzedniego zycia przeszkadza w rozwoju w innym narodzie i osoba potencjalnie mniej osiagnie . Wszyscy maja szanse przejsc caly proces reinkarnacji za wyjatkiem tych co uwazaja sie za wybranych . Zawsze trafia w ten sam poziom i narod .

Juz to kiedys pisalem . Sa to tylko moje odczucia , sadze ze prawdziwe . Dla wiekszosci moga byc szokujace tak jak dla Muzulmanow karykatury ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rzeczpospolita" przedrukowała karykatury Mahometa, które wywołały ostry sprzeciw w krajach islamskich. W sobotnio-niedzielnym wydaniu dziennika można zobaczyć dwa żartobliwe rysunki przedstawiające proroka islamu."

http://wiadomosci.onet.pl/1254512,11,1,0,120,686,item.html

 

http://fakty.interia.pl/news?inf=714324

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...1105d&_ticrsn=5

 

 

Smutne to, ze nie potrafisz nic od siebie napisac......

Jak dotychczas nie poznalam Twego zdania, bo wszystkie Twe wypowiedzi to wklejanie jakis zlowionych z sieci ochlapow po Twojej mysli. No i czasem maly kometarz o tych co ukradli Ksiezyc...

Napisz wreszcie sam cos...... np. Kto misiowi urwal ucho???

 

 

Ja rzuce haslo : Dorota Nieznalska :D

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rzeczpospolita" przedrukowała karykatury Mahometa, które wywołały ostry sprzeciw w krajach islamskich. W sobotnio-niedzielnym wydaniu dziennika można zobaczyć dwa żartobliwe rysunki przedstawiające proroka islamu."

http://wiadomosci.onet.pl/1254512,11,1,0,120,686,item.html

 

http://fakty.interia.pl/news?inf=714324

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...1105d&_ticrsn=5

 

Jest takie stare porzekadło ludowe " Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe". Pamiętacie chyba aferę sprzed kilku lat "Madonna z Markiem Jurkiem". "Rrzeczpospolita" zachowała się poniżej wszelkiej krytyki tak jak zwykły brukowiec. Żadne względy nie nie mogą być uznane jako usprawiedliwienie.Obrażanie jakiegokolwiek wyznania jest nieetyczne, zwłaszcza w takiej "pluralistycznej" gazecie za jaką chce uchodzić. Źle się stało i tyle. Wolność słowa (czy nieodpowiedzialność za słowa) można dochodzić w bardziej cywilizowany sposób, a nie metodami stosowanymi przez obśmiewanych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to, ze nie potrafisz nic od siebie napisac......

Jak dotychczas nie poznalam Twego zdania, bo wszystkie Twe wypowiedzi to wklejanie jakis zlowionych z sieci ochlapow po Twojej mysli. No i czasem maly kometarz o tych co ukradli Ksiezyc...

Napisz wreszcie sam cos...... np. Kto misiowi urwal ucho???

 

 

Ja rzuce haslo : Dorota Nieznalska

 

Jest takie powiedzenie: "jeden obraz jest wart 1000 słów"

 

http://wiadomosci.onet.pl/1254754,12,item.html

Edytowane przez MirekAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy są oburzeni tymi wizerunkami, a ja nie bardzo rozumiem chyba o co chodzi. Przedstawianie wizerunków Mahometa jest w islamie surowo zabronione, no i OK. Ale przecież te wizerunki opublikowała gazeta w dalekiej Skandynawii a za nią inne gazety w Europie, która rządzi się póki co trochę innymi prawami, czego nasi bracia muzułmanie wydają się nie dostrzegać.

 

Skoro oni uważają, że europejskie media powinny wypełniać nakazy Islamu, to w takim razie niech się zgodzą, aby nasze zachodnie standardy mogły być stosowane w ich kulturze. Tymaczasem posiadanie Biblii jest w Arabii Saudyjskiej karane śmiercią, jednak nikt z tego powodu jeszcze saudyjskiej ambasady nie podpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase . Cos trzeba podgrzac , cos zmanipulowac i bedzie tak aby z tego byla kasa . Kiedys zobaczymy o co w tym chodzilo. Na pewno nie w naszym interesie w obronie Bibli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy są oburzeni tymi wizerunkami, a ja nie bardzo rozumiem chyba o co chodzi. Przedstawianie wizerunków Mahometa jest w islamie surowo zabronione, no i OK. Ale przecież te wizerunki opublikowała gazeta w dalekiej Skandynawii a za nią inne gazety w Europie, która rządzi się póki co trochę innymi prawami, czego nasi bracia muzułmanie wydają się nie dostrzegać.

 

Skoro oni uważają, że europejskie media powinny wypełniać nakazy Islamu, to w takim razie niech się zgodzą, aby nasze zachodnie standardy mogły być stosowane w ich kulturze. Tymaczasem posiadanie Biblii jest w Arabii Saudyjskiej karane śmiercią, jednak nikt z tego powodu jeszcze saudyjskiej ambasady nie podpalił.

 

Mam podobne odczucia. Uważam że nic złego się nie stało że gazeta opublikowała rysunki, o których jest od kilku dni głośno w Europie. Poprawność polityczna staje się powoli nie do zniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zbig zastanawia. Europejska prowokacja, bo tak to chyba trzeba nazwać, miała miejsce we wrześniu, a teraz się komuś przypomniało. Co sie stało ostatnio, że trzeba zacząć prać brudy?.

Ja stawiam na przegraną Fatahu w wyborach palestyńskich. Po mojemu komuś zależy na skłóceniu Europy z Palestyną. Europejskie dotacje to 40% budżetu Palestyny. Jeśli Europa je zmniejszy, Hamasowi będzie ciężko rządzić i będzie na kogo zrzucić winę za pogarszające się nastroje w Palestynie. Ping-pong wróci do Fatahu, ping pong czyli kasa i władza.

 

Jakimi prawami rządzą się media w Europie? W imię wolności wypowiedzi można obrazić resztę świata? To jest taka wolność bez odpowiedzialności. Prawa, jakimi rządzą się media, to jedno, a drugie, do jakich praw media powinny się stosować według społeczeństwa. Jak się pewnie okaże z 80-90% Polaków nie popiera postępku Rz. Takie wciąganie w spiralę nienawiści i obrażania niczemu nie służy - chyba że dżihadowi.

Co innego jest poprawność polityczna, a co innego poprawność religijna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, te nieczyste działania próbujące wciągnąć kraje europejskie do bezpośredniego konfliktu ze światem muzułmańskim, obrócą się przeciwko tym, co je wywołują. Europa nie powinna dać się nakłonić do uczestnictwa w nieswojej wojnie. Sprawa jest banalnie prosta: tak jak w polityce, ktoś szuka koalicjanta. Przesłanie jest jasne......

Edytowane przez MirekAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "ludzi o niepiastowskich korzeniach"... sorry, nie mogłem się powstrzymać. Tutaj jest stronka, na której wymienieni są laureaci Nagrody Nobla żydowskiego pochodzenia. To bardzo pouczające, bo jak się trochę zastanowić, to okazuje się, że temu jednemu narodowi ludzkość zawdzięcza pewnie więcej niż całej reszcie razem wziętej. I chyba dlatego wszyscy ich tak nienawidzą B)

 

 

Na zasadzie dygresji:

Z nagrodami Nobla jest podobnie jak z Oskarami /film/, czy nagrodami Nike /książka/ etc... Często dostają je nie Ci, którzy naprawdę powinni. Coraz częściej otwarcie mówi się o kryzysie i dewaluacji tych nagród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasadzie dygresji:

Z nagrodami Nobla jest podobnie jak z Oskarami /film/, czy nagrodami Nike /książka/ etc... Często dostają je nie Ci, którzy naprawdę powinni. Coraz częściej otwarcie mówi się o kryzysie i dewaluacji tych nagród.

 

 

Co nie zmienia faktu, że naród żydowski wniósł ogromnie dużo w rozwój nauki światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak jak i inne narody....

Nie "tak jak inne narody", tylko nieporównanie więcej. W tym właśnie rzecz.

 

Co do Nagród Nobla, kontrowersje dotyczą zazwyczaj nagrody pokojowej, uważanej za najbardziej polityczną, w nieco mniejszym stopniu nagrody literackiej. Natomiast inne nagrody, te typowo naukowe, dostają ci którzy napradę na nie zasłużyli. Wystarczy przejrzeć listę nagród z dziedziny fizyki i można tam znaleźć wszystkie największe mózgi fizyczne XX wieku. Można oczywiście ustanowić nową nagrodę, z której będą wykluczeni naukowcy pochodzenia żydowskiego, tylko wątpię żeby zdobyła ona szersze uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "tak jak inne narody", tylko nieporównanie więcej. W tym właśnie rzecz.

 

Co do Nagród Nobla, kontrowersje dotyczą zazwyczaj nagrody pokojowej, uważanej za najbardziej polityczną, w nieco mniejszym stopniu nagrody literackiej. Natomiast inne nagrody, te typowo naukowe, dostają ci którzy napradę na nie zasłużyli. Wystarczy przejrzeć listę nagród z dziedziny fizyki i można tam znaleźć wszystkie największe mózgi fizyczne XX wieku. Można oczywiście ustanowić nową nagrodę, z której będą wykluczeni naukowcy pochodzenia żydowskiego, tylko wątpię żeby zdobyła ona szersze uznanie.

 

 

Kryterium uznaniowości przy przyznawaniu jakichkolwiek nagród, niezależnie od dziedziny i dyscypliny (nauki,

sztuki czy sportu) zawsze było i będzie co najmniej kontrowersyjne....

Nawet najbardziej znana i "prestżowa" nagroda nie jest jedynym i głównym wyznacznikiem autentycznych

osiągnięć. Czas świetnie weryfikuje tego typu statystyki i wyliczanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie nie podlega dyskusji wielkosc naukowego dorobku narodu zydowskiego . Tak jak i wplyw na polityke poszczegolnych krajow . O instytucjach finnsowych milcze.

 

Nagroda pokojowa jest czesto przyznawana brzydkim ludziom . Czasem majacym duzo na sumieniu .

To , ze chcielismy aby Nasz Papierz ja otrzymal bylo bezrozumne . W jednym szeregu z wczesniej wybranymi w czesci majacymi krew na rekach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy.

 

 

 

Wszyscy są oburzeni tymi wizerunkami, a ja nie bardzo rozumiem chyba o co chodzi. Przedstawianie wizerunków Mahometa jest w islamie surowo zabronione, no i OK. Ale przecież te wizerunki opublikowała gazeta w dalekiej Skandynawii a za nią inne gazety w Europie, która rządzi się póki co trochę innymi prawami, czego nasi bracia muzułmanie wydają się nie dostrzegać.

 

Skoro oni uważają, że europejskie media powinny wypełniać nakazy Islamu, to w takim razie niech się zgodzą, aby nasze zachodnie standardy mogły być stosowane w ich kulturze. Tymaczasem posiadanie Biblii jest w Arabii Saudyjskiej karane śmiercią, jednak nikt z tego powodu jeszcze saudyjskiej ambasady nie podpalił.

Duńska gazeta, pokazała jak jest prymitywna i zacofana, "Rzeczpospolita" (oraz każde inne medium, ktore opublikowało te karykatury) również.

 

Widziałem te karykatury, przedstawiona jest na nich postać Mahometa, na głowie ma bombę z zapalonym lontem (nie wiem czy dobrze napisałem) i chyba w ręce trzyma broń, nie pamiętam już ale to mniej istotne.

 

Gazeta chciała pokazać świat islamskich fundamentalistów, posługujac się Mahometem. Tak nie można !! Wyobrażacie sobie co by się stało gdyby w taki sposób przedstawiono Chrystusa ? Jak można być tak prymitywnym i tak zbeszcześcic czyjeś wierzenie.

 

OK, są fundamentaliści (terroryści, mordercy, w tym co robią podpierają się Bogiem, nauką Mahometa, ale to guzik prawda), ale są też prawdziwi islamiści, dla których nauka Mahometa jest podstawą ich wiary, mową Boga. I ich mi szkoda, ich chciałbym przeprosić w imieniu swoim i państwa w którym mieszkam.

 

Z koleji "Rzeczpospolita" chciała zaspokoić ciekawość ludzką i pokazać Polakom cóż to za karykatury i bronić duńską gazetę, zarabiając przy tym :/

Wolność słowa ? Niee, nie ma wolności słowa. Niektórych rzeczy nie można mówić, pokazywać, to wie każdy bez względu na pochodzenie, religię czy co tam jeszcze.

 

Na koniec wspomnę, że całą sprawę uważam za ..... głupotę. Ktoś kto zdecydował się na tak drastyczne przedstawienie islamskich fundamentalistów, musiał być głupi, niegodzien swojego stanowiska jakie zajmuje(zajmował). Tak jak wspomniałem na początku, prymitywizm do kwadratu. Europo opamietaj się... głupiejesz, zalana swoimi nowosciami techniki !

 

 

 

To Chrystus już niepotrzebny?

W islamie nie ma Chrystusa, w Europie też Go coraz mniej ...

Edytowane przez astro_for_us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.