Skocz do zawartości

Karykatury Mahometa w "Rzeczpospolitej"


Rekomendowane odpowiedzi

Co nie zmienia faktu, że naród żydowski wniósł ogromnie dużo w rozwój nauki światowej.

 

A może jest to dowód na przystosowanie się człowieka do niesprzyjających warunków (brak własnego państwa, rozproszenie wśród obcych)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryterium uznaniowości przy przyznawaniu jakichkolwiek nagród, niezależnie od dziedziny i dyscypliny (nauki,

sztuki czy sportu) zawsze było i będzie co najmniej kontrowersyjne....

Nawet najbardziej znana i "prestżowa" nagroda nie jest jedynym i głównym wyznacznikiem autentycznych

osiągnięć. Czas świetnie weryfikuje tego typu statystyki i wyliczanki.

Skoro piszesz, ze jest to niezalezne od dziedziny to wezmy wspomniana wczesniej fizyke. Podaj prosze jedno nazwisko osoby z tej listy, ktora na Nobla nie zasluzyla i jednej, ktora zamiast tamtej powinna go dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, ze jest to niezalezne od dziedziny to wezmy wspomniana wczesniej fizyke. Podaj prosze jedno nazwisko osoby z tej listy, ktora na Nobla nie zasluzyla i jednej, ktora zamiast tamtej powinna go dostac.

 

Może uproszczę mój sposób rozumowania.

Modelowo przyjmijmy, że jest 3 kandydatów: X, Y, Z do nagrody N. Kadydat X zajmował się zagadnieniami optyki kwantowej niskich temperatur, kandydat Y zjawiskami ewaporacji osobliwości natomiast kandydat Z zajmował się zderzeniami He-He L/T dla wiązki 370 MeV.......

Pytanie brzmi: który z panów X,Y,Z powinien otrzymać nagrodę N ? (warunek: X,Y,Z => ekstra klasa fizyków z równorzędnych ośrodków naukowych, porównywalny poziom innowacyjności itp, itd.....)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy są oburzeni tymi wizerunkami, a ja nie bardzo rozumiem chyba o co chodzi. Przedstawianie wizerunków Mahometa jest w islamie surowo zabronione, no i OK. Ale przecież te wizerunki opublikowała gazeta w dalekiej Skandynawii a za nią inne gazety w Europie, która rządzi się póki co trochę innymi prawami, czego nasi bracia muzułmanie wydają się nie dostrzegać.

 

Skoro oni uważają, że europejskie media powinny wypełniać nakazy Islamu, to w takim razie niech się zgodzą, aby nasze zachodnie standardy mogły być stosowane w ich kulturze. Tymaczasem posiadanie Biblii jest w Arabii Saudyjskiej karane śmiercią, jednak nikt z tego powodu jeszcze saudyjskiej ambasady nie podpalił.

 

Popieram w 100%. Ciekawi mnie również to skąd się wzięły te bardziej radykalne obrazki które pokazują arabscy przywódcy religijni, bo z tego co wiem napewno nie z duńskiej prasy.

Komuś naprawdę zależy na tym aby siać nienawiść między narodami i wygląda na to że nie nam.

Na koniec, to nie prawda że nikt do tej pory nie rysował Mahometa, polecam stronę dzieje Muhameda jakoś wtedy nikt nie palił budynków, zabijał rysowników, członków ich rodzin, bogu ducha winnych rodaków rysowników, wszystkich europejczyków i w ogóle wszystkich niewiernych.

 

PEACE

:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noblowe sukcesy naukowców pochodzenia żydowskiego, szczególnie z dziedzin ścisłych jak fizyka i chemia, biorą się po części z faktu, że mieszkają oni i pracują w USA. Przecież tam każdy większy uniwersytet ma więcej noblistów niż średni kraj europejski. A ich liczna obecność w USA wynika po prostu z zakrętów historii. Musieli uciekać przed nazistami w wojennej Europie, a w Stanach przyjmowano ich z otwartymi ramionami i stworzono idealne warunki do pracy. Nie tylko dotyczy to programu atomowego, ale i dziesiątków innych programów badawczych.

My za to mamy wielu laureatów literackiej nagrody Nobla, bo rozwój literatury nie wymaga inwestycji.

A teraz to chyba mielibyśmy ewentualnie szanse na Nobla, gdyby takie dawano pielęgniarkom i hydraulikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy.

 

 

 

 

Duńska gazeta, pokazała jak jest prymitywna i zacofana, "Rzeczpospolita" (oraz każde inne medium, ktore opublikowało te karykatury) również.

 

Widziałem te karykatury, przedstawiona jest na nich postać Mahometa, na głowie ma bombę z zapalonym lontem (nie wiem czy dobrze napisałem) i chyba w ręce trzyma broń, nie pamiętam już ale to mniej istotne.

 

Gazeta chciała pokazać świat islamskich fundamentalistów, posługujac się Mahometem. Tak nie można !! Wyobrażacie sobie co by się stało gdyby w taki sposób przedstawiono Chrystusa ? Jak można być tak prymitywnym i tak zbeszcześcic czyjeś wierzenie.

 

OK, są fundamentaliści (terroryści, mordercy, w tym co robią podpierają się Bogiem, nauką Mahometa, ale to guzik prawda), ale są też prawdziwi islamiści, dla których nauka Mahometa jest podstawą ich wiary, mową Boga. I ich mi szkoda, ich chciałbym przeprosić w imieniu swoim i państwa w którym mieszkam.

 

Z koleji "Rzeczpospolita" chciała zaspokoić ciekawość ludzką i pokazać Polakom cóż to za karykatury i bronić duńską gazetę, zarabiając przy tym :/

Wolność słowa ? Niee, nie ma wolności słowa. Niektórych rzeczy nie można mówić, pokazywać, to wie każdy bez względu na pochodzenie, religię czy co tam jeszcze.

 

Na koniec wspomnę, że całą sprawę uważam za ..... głupotę. Ktoś kto zdecydował się na tak drastyczne przedstawienie islamskich fundamentalistów, musiał być głupi, niegodzien swojego stanowiska jakie zajmuje(zajmował). Tak jak wspomniałem na początku, prymitywizm do kwadratu. Europo opamietaj się... głupiejesz, zalana swoimi nowosciami techniki !

W islamie nie ma Chrystusa, w Europie też Go coraz mniej ...

 

 

Piszesz bzdury, widać że niewiele wiesz na temat islamu.

Nawet w obecnej sytuacji nie chciało ci się przeczytać kilku zdań choćby w internecie.

 

Zachęcam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bzdury, widać że niewiele wiesz na temat islamu.

Nawet w obecnej sytuacji nie chciało ci się przeczytać kilku zdań choćby w internecie.

 

Zachęcam do lektury.

 

Widzę że nie zrozumiałeś, nie ma Chrystusa Boga, o to mi chodzi i o tym też mówie odnośnie Europy i innych krajów chrześcijańskich. Bo jako człowiek, to już zupełnie inna sprawa.

Edytowane przez astro_for_us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś że masz na myśli Chrystusa jako Boga to oczywiście nie zrozumiałem.

 

Widzisz Chrystus wystepuje w islamie jako jeden z ich proroków, oczywiście nie uznają go jako Boga.

Co ciekawe kalanie jego imienia w Islamie powinno być równie surowo karane jak innych, a nie jest.

 

"Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, nie mający żadnego pęknięcia."

 

"Zaprawdę, ci, którzy wierzą, ci, którzy wyznają judaizm, sabejczycy i chrześcijanie, ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro - niech się niczego nie obawiają; oni nie będą zasmuceni! "

 

Kto mi powie skąd to się wzięło??

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukowanie karykatury Mahometa nie powinno mieć miejsca gdyż nic tak nie konsoliduje społeczeństwa jak obraza ich boga szczególnie u tak religijnych wyznawców islamu, w ogóle nie powinno się wyśmiewać z takich rzeczy ciekawi mnie, jaka by była reakcja gdyby w arabskiej gazecie wydrukowali karykaturę Chrystusa na pewno by nie było mowy o wolności słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, to nie Koran.

Koran dla swych wyznawcow jest swieta ksiega (napisalam z malej litery, mam nadzieje ze nigdzie nie podpala ambasady polskiej za to;)))))) i nie ma jej tlumaczenia na inne jezyki.

Wszystkie wydania Koranu w innych jezykach nie sa tlumaczeniami ale interpretacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, te nieczyste działania próbujące wciągnąć kraje europejskie do bezpośredniego konfliktu ze światem muzułmańskim, obrócą się przeciwko tym, co je wywołują. Europa nie powinna dać się nakłonić do uczestnictwa w nieswojej wojnie. Sprawa jest banalnie prosta: tak jak w polityce, ktoś szuka koalicjanta. Przesłanie jest jasne......

 

Kurka wodna...Nieoczekiwanie musze sie zgodzic z kims, do kogo wczesniej zygalam :D

Jak widac zawile sa sciezki prawdy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wydania Koranu w innych jezykach nie sa tlumaczeniami ale interpretacjami.

Tak to można nazwać aby było poprawne religijnie. :D

Zapewnie wiesz elwiro że "oryginalne" wersety koranu to też swoista interpretacja tyle że samego Mahometa, dowodem może być to że podczas spisywania świętej księgi pomylił się, na szczęście oświecony swoją mądrością ujrzał swój błąd i po zastanowieniu poprawił go - uznał że to diabeł go zwiódł i pomieszał jego myśli.

 

zbig trafiłeś w dziesiątkę to (jak to określiła elwira) interpretacja Koranu.

 

ciekawi mnie, jaka by była reakcja gdyby w arabskiej gazecie wydrukowali karykaturę Chrystusa na pewno by nie było mowy o wolności słowa

W świetle Koranu byłoby to świetokradztwo - pisałem o tym dlaczego.

 

Moim skromnym zdaniem, te nieczyste działania próbujące wciągnąć kraje europejskie do bezpośredniego konfliktu ze światem muzułmańskim, obrócą się przeciwko tym, co je wywołują.

 

Niestety tak nie będzie bo przywódcy religijni w islamie są nienaruszalni.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam dzis moj wczorajszy post i zbladlam jak zobaczylam slowo "zygac" :Boink:

Przepraszam ale ja mialam na mysli zygac czyli podskakiwac :D Absolutnie nie chodzilo mi o wymioty.

Czyli mialo byc z bez kropki.....

Tak to jest jak sie chce zargonem pisac...

Slyszalam kiedys jak moj starszy syn do mlodszego mowil "nie zygaj bo ci szurne az glebniesz" .

Ja z ta "polszczyzna" walczylam i walcze a tu.... sama tak wypalilam i to jak :Beer:

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.