Skocz do zawartości

Pomozcie mi w decyzji


elwira

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani Koledzy ;)! Bede Wam niezmiernie wdzieczna, jesli pomozecie mi podjac decyzje.

Wiec tak, jeszcze tydzien temu bylam przekonana, ze kupie Canon 300D, chcialam go jeszcze w tym tygodniu zakupic, poniewaz za niedlugo wyjezdzam i potrzebny mi jest dobry aparat fotograficzny. Dzisiaj maz kolezanki zaproponowal mi, ze moze mi sprzedac Minolta Dimage A1 po okazyjnej cenie. Teraz potrzebuje waszej porady, czy ta Minolta nadaje sie do astrofoto? Moj teleskop to Meade 125 AT.

I jak juz powiedzialam, za kazda odpowiedz bede niezmiernie wdzieczna :).

 

Wlasnie to ta Minolta

minolta.JPG

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do astrofoto nadaję się tylko Canon. :D

Wylano już tyle słów na ten temat i wykonano miliony testów na całym świecie że mogę śmiało potwierdzić tę tezę.

Tylko gdzie Ty kupisz 300D ,bo już przerwano jego produkcję? chyba że myślisz o 350D.

ps.

Masz Etixika? :helo:

Z fotek na nim to tylko na piggy backu krótkie ogniskowe lub w ognisku Księżyc lewentualnie słoneczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do astrofoto nadaję się tylko Canon. :D

Wylano już tyle słów na ten temat i wykonano miliony testów na całym świecie że mogę śmiało potwierdzić tę tezę.

Tylko gdzie Ty kupisz 300D ,bo już przerwano jego produkcję? chyba że myślisz o 350D.

ps.

Masz Etixika? :helo:

Z fotek na nim to tylko na piggy backu krótkie ogniskowe lub w ognisku Księżyc lewentualnie słoneczko.

 

u mnie w Tesco jest Cannon 300D do kupienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta minolta to kompakt jest, to nie jest lustrzanka, więc odpowiedź aż się sama narzuca,

wiec o foceniu w ognisku głównym minoltą można zapomnieć

tu Elwiro masz porównanie parametrów:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_po...magea1&show=all

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu trzeba aby tym czy Canonem nauczyc sie roboic zdjecia ? Jak niedlugo wyjezdzasz to pewnie malo czasu bedzie na praktyczna nauke i sprawdzenie co wychodzi. Te aparaty maja duzo funkcji i dlatego widze problem .

Nie za ciezki na daleka jak sadze wycieczke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za pomoc :) Po przeczytaniu tych postow, po rozmowie "live" na czacie podjelam decyzje. Nie kupuje tej Minolty! I tak jade sluzbowo, wiec nawet nie wiem czy bedzie czas na zabawe w fotografa :).

W nagrode za pomoc pokaze wam zdjecie zrobione Minolta Dimage A1 mojego ulubionego obiektu :szczerbaty:

Niestety obiekt za duzy-nie da sie zaladowac.

 

Edycja : obiekt zmniejszony :D

 

Specjalnie dla Darka ETX;))) To zdjecie nie jest robione przez Minolte.

 

Jeszcze raz dziekuje.

irys.JPG

elwira.JPG

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu trzeba aby tym czy Canonem nauczyc sie roboic zdjecia ? Jak niedlugo wyjezdzasz to pewnie malo czasu bedzie na praktyczna nauke i sprawdzenie co wychodzi. Te aparaty maja duzo funkcji i dlatego widze problem .

Nie za ciezki na daleka jak sadze wycieczke ?

 

Moim zdaniem tyle samo ile na naukę obsługi każdego kompakta. ten aparat posiada rónież programy tematyczne tak każdy kompakt i każdy kto radzi siobię w miarę z techniką poradzi so bie z jego obsługą bez wielkich problemów. Zresztą wystarczy poprosić np. w sklepie o krótki pokaz i to wystarczy. Inne rzeczy można sobie postudiować później, ale nie są one niezbędne do wykonywania zdjęć, tzn. bez nich można sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tyle samo ile na naukę obsługi każdego kompakta. ten aparat posiada rónież programy tematyczne tak każdy kompakt i każdy kto radzi siobię w miarę z techniką poradzi so bie z jego obsługą bez wielkich problemów. Zresztą wystarczy poprosić np. w sklepie o krótki pokaz i to wystarczy. Inne rzeczy można sobie postudiować później, ale nie są one niezbędne do wykonywania zdjęć, tzn. bez nich można sobie poradzić.

 

Dokładnie tak jak pisze Tomek, ja gdy miałem pierwszy raz stycznosc z 300D to mała chwilke zajelo mi przyzwyczajenie sie ze nie widac obrazu na LCD przed fotka i moglem cykac zdjecia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za pomoc :) Po przeczytaniu tych postow, po rozmowie "live" na czacie podjelam decyzje. Nie kupuje tej Minolty! I tak jade sluzbowo, wiec nawet nie wiem czy bedzie czas na zabawe w fotografa :).

W nagrode za pomoc pokaze wam zdjecie zrobione Minolta Dimage A1 mojego ulubionego obiektu :szczerbaty:

Niestety obiekt za duzy-nie da sie zaladowac.

 

Edycja : obiekt zmniejszony :D

 

Specjalnie dla Darka ETX;))) To zdjecie nie jest robione przez Minolte.

 

Jeszcze raz dziekuje.

 

Fajna rura. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:helo::Beer::buzi::przytul:

ps.

A planujesz dodać autostara ?

 

 

A czy oznaczenie AT nie oznacza ze juz jest autostar??

Prosze mnie nie straszyc...bo ja ten teleskop juz tyle razy"reklamowalam";)) To znaczy nie umialam pojac instrukcji i terroryzowalam telefonami sprzedawce...

Juz mi zal sprzedawcy Canona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mizar tak sprytnie skomentowal, ze nie moge rozgryzc w czyja strone to byl komplement.

Telep rura, pies rura, Elwira rura? :Beer:

Ale Tobie Henryku za komplement dziekuje i obiecuje, ze juz Ci nic nie odmowie. :D:D

Szkoda czasu na rozstrzyganie...

 

Aż się narzuca cytat:

"- Do czego jest dana rura?

-Dana rura jest do niczego, panie majster!"

:):Kwiatek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie :(

Mam powazny problem, zeby dojsc do sklepu z aparatami, gdyz po drodze znajduje sie wiele perfumerii i sklepow z ciuchami :D

Na razie moja rura jest do niczego, jedym slowem nie moge jeszcze robic fotek :P

W poniedzialek jest moja ostatnia szansa, bo we wtorek w aeroflocie juz siedziec bede.

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz ruskimi liniami?? uuuu..trzymamy kciuki :Beer: A takie pytanie czmu ETXnie nadaje się do focenia tylko księzyca i słońca?

A decyzja super Canon 300D mój brat niedawno kupił i się zaczyna tym bawić więc napisz może do niego jest na formu nik pietia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwiro pytalem o kamerke,jakoze o niej rozmawialismy,i jest duuuuuzo tansza.

 

A dokad to z Areoflotem??

 

PS.

Jak zobaczylem w Stockholm'ie na biurowcu Rosyjskich linii lotniczych neon Areoflot,to mi sie przypomnial napis Victoria.....

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Jak zobaczylem w Stockholm'ie na biurowcu Rosyjskich linii lotniczych neon Areoflot,to mi sie przypomnial napis Victoria.....

Z rosyjskiej kosmicznej technologi nawet Amerykanie korzystali. :Beer:

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.