Skocz do zawartości

Laptop do "grafiki".


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zbyt wile do czynienia z notebookami, a zwłąszcza z takimi z wyższej półki. Ale...

Jeśli wszystko się ułoży, to może już w kwietniu będę robił duże zakupy dla pewnej (niewielkiej) organizacji. Przy okazji, rzecz jasna, będę potrzebował dwóch laptopów na których będzie można prezentować programy typu Photoshop czy Dreamweaver. I tutaj pytanie do bardzij oblatanych w laptopach:

jaka firma produkuje/wstawia teraz przyzwoite ekrany do laptopów?

Bawiłem się nie za drogim FujitsuSiemens z takim nowym LCD. Fajnie to wygląda, choć do dobrego CRT daleko. Ale może są naprawdę udane konstrukcje monitorów w laptopach? Prosiłbym o pomoc w wyborze.

Najwazniejszy dla mie jest ekran, z resztą sobie już poradzę, bo mniej więcej wim o co pytać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt wile do czynienia z notebookami, a zwłąszcza z takimi z wyższej półki. Ale...

Jeśli wszystko się ułoży, to może już w kwietniu będę robił duże zakupy dla pewnej (niewielkiej) organizacji. Przy okazji, rzecz jasna, będę potrzebował dwóch laptopów na których będzie można prezentować programy typu Photoshop czy Dreamweaver. I tutaj pytanie do bardzij oblatanych w laptopach:

jaka firma produkuje/wstawia teraz przyzwoite ekrany do laptopów?

Bawiłem się nie za drogim FujitsuSiemens z takim nowym LCD. Fajnie to wygląda, choć do dobrego CRT daleko. Ale może są naprawdę udane konstrukcje monitorów w laptopach? Prosiłbym o pomoc w wyborze.

Najwazniejszy dla mie jest ekran, z resztą sobie już poradzę, bo mniej więcej wim o co pytać :rolleyes:

 

Zainteresowanie skierowałbym na Apple'owskie Powerbooki. Kolega pracował na takim sprzęcie. No i zachwalał sobie matrycę. Najlepiej spytaj o to Jesiona. On w tym siedzi i na pewno właściwie doradzi.

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco polecam dell D-600 firma dell jeśli chodzi o wyświetlacze produkuje bardzo wysokiej jakości LCD miałem sie okazję o tym przekonać jeśli będe kupował noteeboka bezkompromisowo postawię na della jedną z zalet tego modelu jest szeroka dostępność na rynku jak i nowych jak i używanych nie ma problemu ze znalezieniem cześci ponadto notebooki te słyną z dużej niezawodności wcześsniej posiadałem komputer della oraz dwa think pady IBMa co prawda della którego posiadałem był moim najsłabszzym komputerem ponieważ był pierwszy IBMy były nowsze nieco i bardziej rozbudowane ale jeśli chodzi o jakość wykonania wygodę używania baterie i przedewszystkim ekran ustępowaly miejsca sporo temu dellowi.

Co do apple to niezły dizine z wyglądu to tylko vaio sony mi się podobało równie co ten applea jeśli chodzi o użytkowanie to trzeba sie przystosować do troche odmiennej technologi gdyż apple są produkowane na rynek amerykański i przystowane do używania takich systemów jak macintosch i AOL oraz windows i to trochę inacze wygląda pozatym brak jest większej ilości sprzętu na rynku wtórnym, oraz gorzej wypada jesli chodzi o punkty serwisowe. Zalety to niepowtarzalny dizine, na naszym rynku mozna kupić bardzo tanio uzywany ale dlatego że to nie jest raczej poszukiwany sprzętem, dobrze pracuje z mp3 playerem iPod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, bardzo dziekuję za opinię i uwagi o Macach.

Ja bardzo chętnie, ale niestety, nie mam takiej możliwości. To musi chodzić na windozji, bo to będzie temat przewodni zajęć (windozja właśnie).

Z pewnością widziałeś jednak wiele tego typu wynalazków, może któryś jednak wyróżnia się jakością matrycy?

Co do Makowych laptoków, to jedne mój znajomy admin od serwerów wzdychał do któregoś z modeli. Pytam, Stary, dlaczego ktoś taki jak Ty, czyli Freebsda i linuxy, w ogóle patrzy na Maki? On do mnie: Kolego, ja tutaj mam bezpośredni dostęp do "szela". Nie mam pojęcia co to jest ten "szel", ale jego mina i ton głosu mówiły mi, że to szalenie wazne i istotne, a ja zadaję głupie pytania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, bardzo dziekuję za opinię i uwagi o Macach.

Ja bardzo chętnie, ale niestety, nie mam takiej możliwości. To musi chodzić na windozji, bo to będzie temat przewodni zajęć (windozja właśnie).

Z pewnością widziałeś jednak wiele tego typu wynalazków, może któryś jednak wyróżnia się jakością matrycy?

Co do Makowych laptoków, to jedne mój znajomy admin od serwerów wzdychał do któregoś z modeli. Pytam, Stary, dlaczego ktoś taki jak Ty, czyli Freebsda i linuxy, w ogóle patrzy na Maki? On do mnie: Kolego, ja tutaj mam bezpośredni dostęp do "szela". Nie mam pojęcia co to jest ten "szel", ale jego mina i ton głosu mówiły mi, że to szalenie wazne i istotne, a ja zadaję głupie pytania :D

 

No to w takim razie, dlaczego Windows? Jaki jest konkretny powód? Przecież system to coś "transparentnego", na czym się pracuje. Istotne są pliki, czyli efekt pracy. A te są dzisiaj full kompatybilne, włącznie z MS Office (bleee).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quarki np. nie są, co mnie często wkurza, kiedy jakiś plik wykonany na Mac'u w pracy mógłbym sobie

potem obrobić w domu na PC. :angry::angry:

 

Jeżeli używasz tych samych fontów to nie ma problemu - w szczególności Open Type Fonts. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że QuarkXPress to aplikacja typowo Macowa, a wersja na PC pozostawia wiele do życzenia (jak w większość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego windows?

Już tłumaczę; sprawa jest tak prosta i banalna, że aż przykra. Dla większości ludzi, Windows nie jest systemem, kóry służy do odpalania aplikacji potrzebnych do pracy. Nie jest przeźroczysty. To jest najważniejsza część komputera. To jest sama istota komputera.

I choć mi ciężko w coś takiego uwierzyć, to tak właśnie jest. Krótko - na 30 pielęgniarek, trzy potrafią same wyłączyć prawidłowo komputer. I ja będę ich właśnie takich rzeczy uczył. Plany były dużo bardziej ambitne, program mieliśmy gotowy i wydawal mi się całkiem ciekawy. Ale sprowadzili nas na ziemię.

Ok, ja bardzo lubię uczyć, starsze panie mi nie straszne, łatwo łapię kontakt. Myślę, że dam sobie radę :D

 

Ale wyobrażacie sobie, co by było, gdybym na ekran wyświetlał obraz z Maka? A windows gdzie, a gdzie przycisk Start, co go trzeba wcisnąć, by zacząć zamykac komputer?! I pasek na górze! Bójcie się boga, panowie!

:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.