Skocz do zawartości

My chcemy mieć refraktor 120/1000.


Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Adasiu

to wszystko fajne co piszesz, ale wątpię, że ..clasic Cię posłucha. Musiałbyś znalezć ok. 10-ciu pewniaków na ten model Synty i wystąpić do ..clasica ze zbiorowym zamówieniem i pewnie z wpłatą zaliczki na zamówiony towar, ale efekt murowany.

pozdrawiam Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 10 osób się znajdzie.

Niestety nie mam takich zdolności jak Ty Andrzeju do majsterkowania. Zostaje mi kupić gotowca.

A dobry sprzęt w rozsądnej cenie to właśnie to ustrojstwo.

Z dyskusji na forum wynika, że parę osób interesuje się:

Syntą, Sky Watcherem, Celestronem, Orionem 120/1000. To jakoś trzeba zadziałać. Może, ktoś sprowadzi....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 10 osób się znajdzie.

Z dyskusji na forum wynika, że parę osób interesuje się:

Syntą, Sky Watcherem, Celestronem, Orionem 120/1000. To jakoś trzeba zadziałać. Może, ktoś sprowadzi....?

 

OK,

może się przyłącze do klubu, ale ile taki sprzęt będzie kosztował ?

 

i dlaczego chcecie to z fotoclasica, a nie np. z Himpolu ?

jakoś nie mam zaufania do fotoclasica

- kilka razy mnie olali i nie odpowiedzieli na mail'a

wiec i ja raczej nie chciał bym miec z nimi doczynienia

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pytam, bo w USA 120mm/1000 na EQ5 z Autostarem kosztuje jakieś USD 750.

 

Czyli jak za darmo...

 

Wcinam się w dyskusję, bo dostałem na priva następną serię pytań o koszta mojego egzemplarza 120/1000.

Zatem, bez ściemniania, podaję publicznie dla wszystkich zainteresowanych ceny jednostkowe i sumaryczną:

 

tuba 120/1000: 2.000,- (z komisu)

nasadka kątowa 90° "Astrokrak": 175,-

szukacz 8x50 "Soligor": 230,-

głowica montażu paralaktycznego "Soligor": 890,-

drewniany statyw teodolitowy "Zeiss": 0,- (z wybrakowania w pracy)

napęd "Soligor": 590,-

zasilacz: 49,-

lunetka biegunowa "Soligor": 135,-

przekładka do statywu: 35,-

złączka prosta: 45,-

złaczka M42x1: 35,-

 

zwrot firmowego szukacza 6x30: -100,-

zwrot firmowego trójnogu "Soligora": -100,-

--------------------------

Razem: 3.984,-

 

Sama tuba kosztowała mnie niemal tyle, co Tal 100RS z licznymi bajerami.

Jeżeli w Stanach taki zestaw można kupić, jak pisze Crocodile za 2.890 zł, to sromotnie przepłaciłem. Jakoś odnoszę wrażenie, że jednak nie :- bo tuba z obiektywem 120/1000 wyposażonym w śruby kolimacyjne kupiona bezpośrednio w sklepie winna mnie kosztować chyba więcej niż 2.000,- ?

 

Nie uwzględniłem wyżej żadnych okularów. Gdyby dodać kilka, a do tego filtry, soczewki barlowa, jakies niestandardowe redukcje (np. do okularów ortoskopowych 0,965"), to do jakichś 5.500 zł bym dociągnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dzwoniłem do Fotoclassica z zapytaniem o dostawę towaru Synty z nowym asortymentem. Powiedziano mi, że nowej dostawy należy spodziewac się w grudniu. Co ma byc w dostawie oczywiście nie wiadomo. Sądzę, że gdyby mocna grupa pod wezwaniem ( :))atakowała by mailami w/w firmę byłaby pewnie szansa, że uzupełnią zamówienie o refraktory 120/1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ale używasz go już z dobrym skutkiem od jakiegoś czasu a inni na razie tylko o nim rozmawiają czyli zostali w tyle z poznawaniem uroków nieba poprzez refraktor klasy 120mm ;)

Może po tym czasie już jakaś mała recenzyjka by się ukazała powiedzmy w porównaniu z refraktorami achro klasy 100 i 150mm ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem na spacerze i pomyślałem aby wirtualnie wyposażyć nasz teleskop w najlepsze i optymalne oprzyrządowanie.

Uwzględniając okularki najlepsze do 120/1000 z dedykacją do DS i do planet oraz Księżyca. Kamerki złączki i tak dalej z wyobraźnią.

 

P.S.

Jak przygotujemy grupę chętnych i ilość telepów to zaatakujemy Fotoclassic, Himpol, Niemców... i kogo tam się da.

Żartów nie ma.

Potzrebne są teleskopy.

Forsa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El;

na buytelescope jest wiele "summer discounts". Jak tam biznes siada, to robią przeceny. Nie tak jak w Polsce. Looknij na ten link.

 

 

http://www.buytelescopes.com/product.asp?t...id=3435&m=2

 

Nie myśl, że coś przepłaciłeś. US jest ździebko innym rynkiem niż Europa. Mój Vixen tam i tu, to różnica prawie 30% w cenie. To samo dotyczy Televue Naglerów, których już parę przywiozłem - różnica w cenie 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych wymiarem 120/1000 !

Wcześniej zacząłem temat Synty 102/1000, ale El_Capitano umocnił we mnie przekonanie o potrzebie posiadania czegoś więcej.

120/1000 to jest optimum, którego potrzebuję - uniwersalny, przyjemny i szybki w obsłudze i co bardzo istotne - mogę go wrzucić do samochodu i nie zastanawiać się czy później stracę dużo czasu na ewentualną powtórną kolimację.

Dopisuję się do klubu oczekujących na taką ofertę u naszych rodzimych dystrybutorów.

Do fotoclassica już napisałem, a z himpolem będę rozmawiał.

Pozdrawiam wszystkich.

ASky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu smolicie cholewki do fotoclasica zaraz mu w dupę bez mydła wejdziecie, a zapomnieliście o forumowym handlarzu Marku S . On wam załatwi te 120-tki.

 

no tak, ale albo Markowi S. wyłączyli internet albo ukradli komputer bo coś ostatnio cieniutko z jego aktywnością na forum :- :- :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale albo Markowi S. wyłączyli internet albo ukradli komputer bo coś ostatnio cieniutko z jego aktywnością na forum :- :- :-

 

Najpierw Biznes potem przyjemność. Pewnie opycha sprzęt wagonami i nie ma czasu na forum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i załączam wyczerpującą ;D odpowiedź fotoclassica na temat możliwości zakupu refraktora 120/1000:

"Witam Na dzień dzisiejszy teleskopu , o który Pan pyta niestety nie posiadamy na naszym magazynie . Z naszą ofertą może się Pan zapoznać w naszym sklepie internetowym"

No to chyba o fotoclassicu można zapomnieć, nie chwycili tematu :(.

Pozdrawiam

ASky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu smolicie cholewki do fotoclasica zaraz mu w dupę bez mydła wejdziecie, a zapomnieliście o forumowym handlarzu Marku S . On wam załatwi te 120-tki.

Albo uderzcie do tego gościa z allegro co sprzętem Celestrona trochę handlował, chyba ma ksywkę "przemytnikadhara". Może gościu zrobi konkurencję dla starych wyjadaczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Tylko że ten gość z Legionowa nie przywozi tego co chcemy tylko co jemu pasuje i na czym akurat ma największe przebicie przy zakupie na promocji lub wyprzedaży, próbujcie bo mnie niestety nie przywiózl tego co zamawiałem :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.