Skocz do zawartości

My chcemy mieć refraktor 120/1000.


Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

No to zobaczymy co da się zrobić ale po doliczeniu cła ,watu i 10% marży to wyjdzie cenka z 56% wieksza od tej amerykańskiej i czy zajdą sie wtedy kupcy???

Mirku K. , już chyba kiedyś liczyłeś to wszystko od ceny dystrybutora to sprawdź ile to wyjdzie finalnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź ile to wyjdzie finalnie ???

 

Nie znam Januszu cen dystrybutorów. Mysłałem, że moze spróbować bezpośrednio z Chin. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że aby cena była dobra to musi iść ilość (koszty transportu) ale jeżeli polscy dystrybutorzy nic nie zrobią to pozostawią rynek dla Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Skośni stawiają tylko jeden warunek, kontener morski 16 T to minimum, płatne z góry a towar po 3 miechach a w jakim stanie dopłynie w dobie tajfunów na oceanie Indyjskim to nawet ich Budda nie wie ???

Na to może sobie pozwolić tylko wielki misiu z wkalkulowanym duuużym ryzykiem w businesie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skośni stawiają tylko jeden warunek, kontener morski 16 T to minimum, płatne z góry a towar po 3 miechach

 

Ja to wszystko rozumiem. To może inaczej musi być jakiś centralny punkt dystrybucji w Eropie bo trudno mi uwierzyć, że wszystkie firmy ciągną bezpośrednio z Chin. Wydaje mi sie, ża nawet Ludesa nie stać na cały kontener sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że aby cena była dobra to musi iść ilość (koszty transportu) ale jeżeli polscy dystrybutorzy nic nie zrobią to pozostawią rynek dla Niemca.

 

A ta ilość to niekoniecznie muszą być 120-tki ale może i znajdą się amatorzy na inny sprzęt, który mozna by załatwić wraz z 120-tkami i obniżyc jednostkowy koszt transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Z hurtownia na Europę juz rozmawiałem na wiosnę ale obecnie brak na magazynie nie zamówionych czyli wolnych do sprzedarzy modeli 120 i 150mm jeśli specjalnie ich nie zamówie dla siebie i nie poczekam 6 miesięcy na nową dostawę i oczywiście towar już w niemieckiej cenie euro i z marżą około 40 % w stosunku do ceny "skośnej" :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notowanie 1.

Zapotrzebowanie na refraktor 120/1000:

1. Adam z Piły - 120/1000 +EQ5+napęd.

2. Jacek44 -120/1000

3.Sybic-Rafał - ?

4. Bocian - ?

5. ASky - 120/1000.

 

Nie odpuszczam - dalsze szczegóły wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Z tymi okularami low Budget Synty i nie tylko to się nie zapędzaj bo piszą "wide field" a polega to na tym że usunęli diafragmę z Plossli i pole mają po byku pod 65 stopni ale całkiem nieostre na brzegu czyli nieużyteczne, już je widziałem w serwisie od wczoraj i dorabiałem klientowi na poczekaniu diafragmy na 48 stopni bo tyle było ostrego pola widzenia :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i załączam wyczerpującą ;D odpowiedź fotoclassica na temat możliwości zakupu refraktora 120/1000:

"Witam Na dzień dzisiejszy teleskopu , o który Pan pyta niestety nie posiadamy na naszym magazynie . Z naszą ofertą może się Pan zapoznać w naszym sklepie internetowym"

No to chyba o fotoclassicu można zapomnieć, nie chwycili tematu :(.

Pozdrawiam

ASky

 

Jakoś mnie to wcale nie dziwi. Oni po prostu nie szanują klientów. Jak się okazuje wyrazem tego był już fakt nie odpisywania do większości kolegów na maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo by wyszło kupienie u Ludesa samych objektywów w oprawie 120/100 , bo w detalu kosztują 545 Euro. Janusz rozmawialiśmy kiedyś o tubie wykonanej przez Ciebie do Ludesowego objektywu. Może przy kilku ( kilkunastu ) soczewkach cena zeszła by do przyzwoitego poziomu i miałbyś klientów na kilka ( naście ) refraktorów. To przecież nie muszą być same 120 tki, mogą być też 100 za 260 Euro lub 150 tki za 690 ;) Ludes jest dość elastyczny, bo przy mojej transakcji udało się trochę Euro urwać z całości, a co dopiero przy większym zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Hmmm... od Ludesa to ja raczej duuuużego rabatu nie uzyskam bo po ostatniej wymianie maili dowiedziałem się że mu trochę spłycam europejski rynek niskimi cenami i staniemy się równorzędnymi partnerami dopiero po wprowadzeniu w Polsce Euro jak wszstko praktycznie pójdzie u nas w górę o kilkadziesiąt procent ajk bylo u nich przy wprowadzaniu Euro i bedziemy na tym samym poziomie kosztów :-(

Partnera w obecnych niemieckich cenach już ma i poznaliscie go w Jachrance ale sprzedaż u nas nie idzie dobrze niestety z powodu tych europejskich cen :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dopiero po wprowadzeniu w Polsce Euro jak wszstko praktycznie pójdzie u nas w górę o kilkadziesiąt procent ajk bylo u nich przy wprowadzaniu Euro i bedziemy na tym samym poziomie kosztów

 

Niby dlaczego wszytsko ma pójść w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas jakie podatki? Kiedy my mamy jedne z najwyższych w Europie. UE zaleca np. VAT na poziomie bodaj 17%

 

Janusz nie strasz ludzi czarnym ludem. Co to za "jak w innych krajach wchodzących do UE" prosze o przykłady gdzie ile wzrosło i czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ja nie mam jeszcze doświadczeń w tej kwestii ale Markus je ma i właśnie się ze mną nimi podzielił 8)

Koledzy za bardzo odbiegamy od tematu refraktora 120/1000 ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.