Skocz do zawartości

optrons 130/900


Adam Brzozowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zaintrygował mnie tytuł wątku, więc postanowiłem zajrzeć. Prawdę mówiąc żadnego super teleskopu tu nie znalazłem :(. A najbardziej dziwi mnie fakt, że trudno właścicielowi rozstać się z teleskopem, przez który ani razu nie spojrzał na nocne niebo, gdyż brakowało mu czasu (od sierpnia!).

 

W zasadzie nie komentuje się wątków dotyczących sprzedaży i jej warunków, ale tym razem zrobiłem wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trfiając do liceum nie wiedziałem że będe miał tak mało czasu a jak już czas miałem to pogoda nie dopisywała . Teraz jestem zmuszony do sprzedaży teleskopu na który tak długo czekałem , dlatego jest mi tak żal .A ten teleskop jak na moje możliwości i tak jest super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trfiając do liceum nie wiedziałem że będe miał tak mało czasu a jak już czas miałem to pogoda nie dopisywała.

Pomyśl co będzie na studiach :D W każdym razie nie warto rezygnować z takich przyjemności. Chyba, że naprawdę nie interesuje to człowieka, a już gorzej jeśli nie spróbował choć raz ;)

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obserwowałem przez ten teleskop, więc nie będę się wypowiadał na jego temat. Obecny problem sprzedających polega na tym, że nowy sprzęt tanieje :) i mało osób decyduje się na odkupienie z drugiej ręki. To musi być albo naprawdę super teleskop, albo za naprawdę super (niską) cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj w czesciach .

Montaz z 200 , 250? , tuba 300 , naped 100 ? Tuba znowu mozna osobno wyciag itd .

MOze nazbierasz tylu chetnych, ze caly sprzedasz . Najlepiej zacznij go uzywac. :Beer: to sam stwierdzisz, ze po co za taka kase sprzedawac jak daje niezapomniane widoki .

Jest na tyle maly ze zawsze go mozesz uzywac.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem poprostu zmuszony go sprzedać czy chcem czy nie chcem , taka prawda :(

. A obniżając cene strace na nim troche za dużo kasy więc będe kombinował jak go sprzedać ....szkoda mi go sprzedawać :Cry:

 

"Nie chcem ale muszem" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skylux ma naped jak do EQ2 . Moj ma na pudelku napisane EQ2 M Electronic Drive System .

Na silniczku z przekladnia musi byc mala zebatka co bedzie zazebiac o duza co masz na montazu .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szczerze wątpie żeby na tym forum ktokolwiek Ci kupił ten teleskop taka prawda...

na szczęscie :D Ludzie którzy mają juz jako takie pojęcie o sprzecie nie pchaja się w małe newtony nieznanej (przynajmniej mi) firmy na chybotliwym montażu i statywie alu, o ktorego najwazniejszym elemencie czyli optyce sprzedawca nie potrafi nic powiedziec.. :huh:

 

Pozostają inni allegrowicze którzy kupują "teleskopy" w stylu 60/700 etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sprawdzić teleskop w nocy , niestety jako początkujący nie znalazłem żadnego konkretnego obiektu , gwiazdy były wyraźne czyli nie miałem problemu z ustawieniem ostrości , nie było także żadnych przebarwień a księyc świetnie wyglądał w szczegulności przez wiltr - wszystkie obserwcje były wykonywane przy użyciu okularu 20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.