Skocz do zawartości

Aparat


Nick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym abyście mi coś doradzili. Chciałbym kupić aparat cyfrowy i zacząc robić zdjęcia nieba. Mam pytanie czy do 1500 zł jestem w stanie kupić coś dobrego co będzie się nadawać ? Jeśli tak to może podacie konkretne modele. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym abyście mi coś doradzili. Chciałbym kupić aparat cyfrowy i zacząc robić zdjęcia nieba. Mam pytanie czy do 1500 zł jestem w stanie kupić coś dobrego co będzie się nadawać ? Jeśli tak to może podacie konkretne modele. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Jeśli zamierzasz fotografować przykręcając aparat do jakiegoś teleskopu - potrzebujesz lustrzanki cyfrowej a to jest kwota, niestety, mniej więcej dwa razy większa (najczęściej bierze się pod uwagę CANON 350D).

Gdybyś miał teleskop i poprostu chciał spróbować pstryknąć już posiadanym elektronicznym kompaktem - można to zrobić cykając obraz poprzez okular obiektywu, ale nie jest to rozwiązanie perspektywiczne. No i jeszce ważna sprawa: żeby fotografować tzw. obiekty odległe (galaktyki, mgławice, gromady) konieczny jest bardzo precyzyjny montaż z napędem a to są poważne wydatki!

Majsterklepka może zacząć od samodzielnego sporządzenia tzw. KOZIOŁKA ale w każdym wypadku potrzebna jest lustrzanka, którą na koziołku fotografujemy z użyciem długoogniskowego obiektywu FOTOGRAFICZNEGO, nie używając teleskopu ani kosztownego, precyzyjnego montażu.

CANON przeważnie wybiera się dlatego, że nie ma problemu z dołączeniem do niego (za pośrednictwem prostego pierścienia - adaptera) tanich obiektywów od lustrzanek rosyjskich czy od Praktic.

 

Pozdrawiam - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy sobie zdajesz sprawę, ale aparat fotograficzny jest prawie na samym końcu tego łańcuszka sprzętu, którym da się robić zdjęcia nieba.

powiedzmy, że otrzymasz parę porad, jaki aparat kupić, załóżmy, że już prawie Ci starczy ta kwota, na używanego eosa 300D, lecz jeżeli niemasz montażu pod astrofotografię, odpowiedniego teleskopu/obiektywu, to kupno takiego aparatu będzie tylko początkiem wydatków, albo końcem złudzeń.

naturalnie można robić zdjęcia jakimś aparatem kompaktowym w projekcji okularowej przez np. skyluxa, lecz tu będziesz miał do wyboru focenie księzyca i może parę planet.

może napisz najpierw czym dysponujesz oprócz tej kwoty, co zamierzasz focić, będzie łatwiej Ci doradzić

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane EOS-y są chyba dużo tańsze. Chodzi o te pierwsze modele co na forum były opisywane.

 

A Koziołek to jest to do DS !! :-) ... na poczatek !, ale do niego trzeba mieć lunetke biegunową i lunetkę do guidowania i jeszcze statyw stabilny, ale zwykły geodezyjny wystarczy (jest tani i dobry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Wydaje mi się, że EOS 300D jest w niemczech dostępny już za 1500-1700PLN, a większość fotek z najwyższych półek polskiej astrofotografii jeszcze rok temu była z tego aparatu. Wiadomo, że najważniejszy jest montaż, potem teleskop itp. itd., ale myślę, że nie ma sensu inwestować w droższe aparaty. Ja tam daję sobie radę Prakticą MTL-5B :)

 

Przyjżałem się Ebayowi niemieckiemu i oczom nie wierzę. Tam 300D z obiektywami chodzą ponoć po 200 Eur czasami :blink: Nie chce mi się wierzyć. Widocznie jestem jakiś zacofany :D

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Już od dłuszego czasu zastanawiam się nad jakimś aparatem cyfrowym. Aparat ten ma służyć głównie do zdięć rodzinnych, czasami jakieś proste fotki księżyca czy też słońca. Zastanawiam sie pomiędzy dwoma aparatami Canon S2 Is i Panasonic FZ7. Czy miał może ktoś z was możliwoś robienia zdięć tymi aparatami i moze coś na ten temat powiedzieć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje EMPI'ego

Panasoniki generalnie bardziej szumią, a tu masz dodatkowo upchane na

matrycy 1/2,5 cali 6Mpx !!! na takiej matrycy nawet 5Mpx to już jest

ciut za dużo, a jak podają na dpreview FZ7 szumi juz przy najniższym ISO

80 powyzej średniej. Ekran LCD obracany(!!!) w Canonie mimo, że z

mniejszą przekątną to z większą(!) liczbą pixeli. Zdjęcia poklatkowe w

Canonie. Zasilanie na paluszki (już mnie parę razy poratowała możliwość

włożenia zwykłych baterii). Canon jest szybszy.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.