Skocz do zawartości

zgroza


Rekomendowane odpowiedzi

gdzie? Ano tu:

 

http://www.allegro.pl/item96979635_telesko...bra_luneta.html

 

Co w tytule?

 

TELESKOP ASTRONOMICZNY + STATYW ALU - DOBRA LUNETA

Kurde ma ktos pomysl jak przetlumaczyc to rownanie? teleskop + statyw - luneta = ???

 

A co w tresci?

 

- Teleskop Mod. F70060 posiada wyjątkowo szeroki zakres powiększenia (od 35x do 525x), co w połączeniu z dużą średnicą obiektywu 60 mm i w pełni powlekanymi soczewkami, zapewnia wyraźny i jasny obraz.

Tia...

 

- Ten model jest wyposażony w wbudowaną osłonę przeciwsłoneczną.

O zesz...

 

- W komplecie składany statyw posiadający regulację wysokości i głowicę 3D.

Glowica 3D! No to faktycznie punkcior dla nich, inne to jakies taskie plaskie...

 

No i glowna atrakcja programu FOTKA!:

 

96979635.jpg

 

Wiecie co jest najgorsze. Wynika z tresci, ze to jest oferta SKLEPU. Nie jakiegos misia ktory nie wie w ktora manke zalozyc ten pseudo-szukacz ale sklepu. Bo :Cenzura: co innego jak jakis skretynialy gnojek lub nie uswiadomiony dzieciak wciska na Allegro kit przepisujac marketingowa papke z nalepki na pudelku a co innego jak ten sam syf wciska mi sklep!

 

Polazlem na strone tego calego MADREXU. Spredaja w miejscach takich jak allegro, bazarek.pl itp. roznego rodzaju smiecie, kompasy, scyzoryki, lunetki itp. ale jest nadzieja! Sprzedaja takze karabinki srutowe. Moze komus pomyla sie wtedy kierunki tak samo jak przy opisanej lunecie i odstrzeli sobie ten glupi lep krecac kolejna reklamowke badziewia na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę, że jeden z takich samych sprzętów (76/700) jest opisywany, poza oczywistościami w stylu "profesjonalny", "duży" itd., jako mający 130 cm ... wysokości :D

Zdaje się, że chodzi o wysokość statywu + montażu + tuby nad podłogą!

 

Jakiej wysokości jest 61 cm Piotra ? :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba wstałeś lewą nogą, ba nawet chyba chciałes?

chcesz sobie niepsuć rano chumoru, to nie zaglądaj na allegro,

oglądaj strony Tele Vue, Takahashi, albo SBiga czy RC :D

 

wyobraź sobie, że prawie indentyczne badziewo można kupić już w makro, czy M1

 

heh ciekawy komentarz jednego z kupujacych:

 

Kupujący) Neutralny śro 05 kwi 2006 10:46:50 CEST 89178612

Szybka dostawa to duży plus ale nie moge wystawić pozytywa gdyż luneta po pierwsze nie zawiera polskiej instrukcji a po drugie na pewno nie widać przez nią 'sąsiadki'..nic przez nią nie widać! To był prezent dla dziecka a leży w pudełku!

 

ale jeszcze ciekawsza odpowiedź:

 

[Odpowiedź z:czw 06 kwi 2006 15:15:01 CEST] Obszerna instrukcję w j. polskim wysyłamy mailem, proponuję się z nią zapoznać a następnie pisać, że nic przez nią nie widać.

 

także ten sprzedawca dobrze wie co sprzedaje :blink::ha:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chryste Panie, po co ja wydawałem aż 1600 zł na Soligora MT-750 skoro na Allegro mogę sobie kupić "super ekstra profesjonalny teleskop" za 140 zł :ha:

Wymienne soczewki:

 

20mm ( powiększenie od 35x do 105x)

 

12,5 mm (powiększenie od 36x do 168x)

 

4 mm ( powiększenie od 56x do 525x)

Czyli mam rozumieć że są to okulary zoom mimo że mają stałą ogniskową :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nadciąga zgrozy ciąg dalszy - tym razem celem sprzedawcy stały się dzieci :ha:

http://www.allegro.pl/item96713188__just_f...astronauty.html

A co w opisie aukcji???

Przedmiotem aukcji jest plastikowy teleskop - niepowtarzalna niespodzianka dla waszych pociech.

Poproszę rodziców żeby mi kupili na imieniny (23 kwiecień) :ha:

Plastikowy teleskop, bez soczewek, o długości 305 mm.

Jeśli nie ma soczewek to nie jest to teleskop tylko plastikowa rura do patrzenia :szczerbaty: Wystarczy że wezmę kartonową rurkę od papieru toaletowego i już mam "super prof. teleskop" :D

Obraca się we wszystkich kierunkach. Dostarczany w zestawie z elementami mocującymi oraz 4 wkrętami montażowymi 3x40 mm.

A montaż ma paralaktyczny czy azymutalny? :ha: A może dobson? :szczerbaty:

 

Ogólnie szok - 45 zł za rurę to patrzenia :ha:

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że są to okulary zoom mimo że mają stałą ogniskową :ha:

 

Nie, to powiększenia Słońca w projekcji okularowej przy oddaleniu ekranu, powiedzmy, o kilka metrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.