Skocz do zawartości

Relkama na forum


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się choć bardzo nie chętnie na wprowadzenie na forum bannerów reklamowych dla producentów , dystrybutorów i sprzedawców sprzętu astronomicznego.

 

Pora na moje rozliczenie i zeznanie finansowe ze zbiórki która przeprowadziłem 3 miesiące temu .

 

Na mój apel odpowiedziało : 7 OSÓB , z czego zebrałem : 336,87 PLN .

Roczny koszt utrzymania serwera w takiej formie i takiej jakości (z której większośc osób jest zadowolona) wynosi : 1756,80 pln rocznie, a nie wiem jak będzie z bazą bo naprawdę postów przybywa sporo z czego wszyscy cieszymy się bardzo.

 

W tym mejscu chciałem podziękować osobą które zdecydowała się wraz ze nmą finansować forum , lecz zebrane środki są zbyt małe . Znając sytuację finansową jak obecnie jest w wielu gospodarstwach domowych , nie mam odwagi na ponowny apel i naprawdę rozumię tę sytuację . Dlatego zdecydowałem się na umieszczenie reklam firm które z tego żyją .

 

Bardzo jestem ciekaw czy nasi rodzimi sprzedawcy , producenci czy dystrybutorzy będą chcieć zamieszczać reklamy . Niestety wcześniejszy apel do nich pozostał całkowicie bez odzewu - a szkoda .

 

Jesli nie będzie odzewu , pozwole sobie na zamieszczenie reklam firm z poza astronomii jesli wyrazicie na to zgodę bo takowe jestem w stanie załatwić bez wiekszego wysiłku.

Proszę o opinie czy nie przeszkadają Wam reklamy firm obcych i jaki wpływ na forum bedzie miało umieszczenie reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie to tak natrętna postać reklamy jak np. na Onecie, to myślę, że nie ma co się szczypać. W końcu już starożytni twierdzili, że "pekunia non olet", prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na moje rozliczenie i zeznanie finansowe ze zbiórki która przeprowadziłem 3 miesiące temu .

Na mój apel odpowiedziało : 7 OSÓB , z czego zebrałem : 336,87 PLN .

 

Zaraz, zaraz. Była jakaś zbiórka?? Z tego co pamiętam, to były tylko propozycje zorganizowania zbiórki. Chyba, że odbyła się jakoś tak bardzo kameralnie...

Pewnie znowu coś przegapiłem (jak ten proboszcz wycieczkę rowerową)?

 

Przy następnej ściepie proszę Admina o wyraźny banner w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no paniki nie ma bo do października mam wyszystkow uregulowane ale czas pomału myśleć o następnych okresach , dlatego rozesłałem już ofertę po szacownych firmach - efekty zobaczycie :) jesli banner z "Miejsca na reklamę" się nie zmienie w najbliższym czasie to będzie problem jesli pojawi się tam kilka bannerów to będzie dobrze :) z czasem się wyjaśni jakie podejście ma do miłośników businessowa część naszych czytelników , bo z tego co wiem prawie wszyscy liczący się na naszym (polskim) rynku zagląda tu regularnie - oficjalnie lub nie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No Bartku tego się po tobie nie spodziewałem podajesz numer mojego konta firmowego Astrokraka a jak ludzie wpłacą na nie kasę to będziesz wołał że co???, interesy lewe na forum robię jak już na Ciebie padło podejżenie to nie wrabiaj mnie w swoje matactwa, serwer mi nie ładnie i publicznie wymówiłeś to tylko wziąłem za sprawę twojej kultury osobistej i businesowej a teraz jeszcze takie świństwo szykujesz??? to naprawdę nie godne Ciebie zachowanie kolego adminie :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz PROSZĘ nie dyskutujmy o godności , bo może z tego wyjść kolejne Twoje rozczarowanie !

A co do lewych interesów to nie - nic nie mówie bo to nie lewe tylko jawne interesy i chyba temu nie będziesz zaprzeczał ? No chyba że się mylę , ale jak wiesz nie mamy juz koneksji interesów więc troszkę radzę utemperuj swój języczek bo naprawdę go przytnę :) kolego Moderatorze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komercyjne układy nas wiążą do dnia wygaśnięcia umowy czy tego chcesz czy nie więc na razie :-* i nie porowokuj dalej, odpuść chłopcze bo się ośmieszasz ;) ;) ;)

Kaskę na forum będzie zapewne zbierał Mirek K. lub Piotr Z. czyli osoby z akredytacją i obdarzone publicznym zaufaniem, ja się tego nie podejmę z wadomych komercyjnych powodów prowadzenai firmy o profilu astronomicznym i nawet Ty powinieneś to zrozumieć ;D ;D ;D

Dobranoc bo jak sam pisałeś szkoda w tym temacie wylewać słów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem że jestem nie wiarygodny :) no własnie i jak tu takiemu jak ja co kolwiek dać w łapy :) .

 

Szkoda , miałem lepsze zdanie o sobie . A jednak człowiek uczy się całe życie .

A Ty nadal mylisz podstawowe zasady komercja na tym forum to Ty nie ja . Moja komercja to zupełnie inny serwer - nawet Ty powinieneś to zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę Oskara na obrońcę publicznego choć ostatnio coś mnie nie za bardzo lubi ale prawnik ponoć z niego pierwsza klasa ;D ;D ;D

 

Lubi, nie lubi bez znaczenia - z Bartkiem piłem w Jachrance, więc na mnie jako na obrońcę nie możesz liczyć niestety ???

 

A poza tym ja się nie czepiam, tylko nauczyłem się od Ciebie konstruktywnej krytyki ;). Nikt nie ma monopolu na wiedzę Januszu. Daj i innym coś powiedzieć, nawet jeśli się mylą. Nobodys perfect.

 

I pamiętajmy, że w gruncie rzeczy to Bartka forum, więc o co chodzi? Ja pewnych rzeczy może nie rozumiem, ale każdy coś sobie pisze, a czytają Ci którzy są zadowoleni, to po co ten cały ferment? Nie lepiej sfinansować jakoś forum i po krzyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, Oskarze, dajmy sprawie spokój bo nie warto się strzępić, też chętnie dorzucę się do wolnej zrzuty na dalsze istnienie forum 8)

Wprawdzie o to poszła cała awantura na teleskopach (nieudana próba wymuszenia na mnie opłaty za ich serwer i takie tam w Borucinie ale to już zamierzchła historia a teraz dam z dobrej i nie przymuszonej woli ku uciesze nas wszystkich i dla naszego dobra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

To mój pierwszy post tutaj, niestety w sprawie dość niemiłej.

 

Janusz, proszę nie kłam na publicznym forum, że kiedykolwiek ktoś (w domyśle pewnie ja?) próbował wymusić od Ciebie opłatę za funkcjonowanie w ramach strony teleskopy.pl. Wiesz również dobrze, że doskonale profitowałeś z forum, o co mieliśmy sporo głosów pretensji (ale i zadowolenia, nie powiem). Równocześnie nie jest prawdą, że kiedykolwiek dałem Ci do zrozumienia (wprost czy nie wprost), że oczekuję od Ciebie gratyfikacji za funkcjonowanie na stronie (zresztą strona działa z naszych prywatnych środków, przeznaczonych na hobby astronomiczne). Jedyne, co faktycznie Ci zawdzięczamy, to kolimacja lornetki konkursowej (za darmo), z czego istotnie wywiązałeś się wyśmienicie. Proszę więc, nie imputuj mi propozycji współpracy merkantylnej - oczywiście, możesz zaprzeczać, moje słowo przeciw Twojemu. Mijasz się z prawdą całkowicie, zwłaszcza, proponowałeś mi "przenoszenie gór", a po mojej kategorycznej odmowie rozpocząłeś krucjatę przeciw mnie i moim kontaktom w środowisku miłośników astronomii, osobliwie zaś producentów. Oczywiście, może nie jest to działanie świadome, a jedynie duża luka w pamięci albo pamięć kreatywna (pamiętasz to, co sobie wymyśliłeś).

 

Do Bartka: przepraszam za ten post, ale dowiedziałem się o treści ww. wiadomości i postanowiłem zareagować. Jeżeli uznasz za stosowne, wykasuj go, proszę. Proszę wtedy tylko o email do mnie (żebym wiedział, że to Ty podjąłeś decyzję, a nie Janusz, który uznał mnie np. za niegodnego adwersarza).

 

Pozdrawiam całe Yabbse

 

Aleksander Kacz

www.teleskopy.pl

 

PS w Mszanie cirrusy straszne, chyba nici z Perseidów, ale jeszcze poczekam do rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Aleksandrze ,

 

Nie przepraszaj tylko pisz tutaj czasami. Mamy (lub) mieliśmy podobny problem jak Wy swego czasu , i chyba bedę go musiał rozwiązać w podobny sposób .

 

Jednak : "Historia jest nauczycielką życia"

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.