Skocz do zawartości

Zoom 8-24 z allegro


grzel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak nn oko to jest za dlugi aby dorownywal chocby plosslowi w kacie patrzenia .

Do tego jak sprzedajacy pisze okular ma prawie zerowa aberacje chromatyczna . Okular ma ogniskowa z gornego zakresu i w prawie kazdym okularze aberacja nie bedzie duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, trudno go ze zdjecia zidentyfikowac. Jezeli nie ma na nim zadnego napisu to moze byc konstrukcja Paul Rini, zaawansowanego amatora, ktorego okulary sa tanie jak barszcz w USA o umiarkowanej jakosci, ale maja swoich entuzjastow. Namnozylo sie ostatnio "producentow" sprzetu optycznego, sa to glownie sprzedawcy, ktorzy pod swoja nazwa sprzedaja sprzet niewiadomego pochodzenia (nawet, wtyd i obraza boska!, z Chin kontynentalnych). To sa takie jak: Seben, Scopetronix, Hands-On-Optics, Burghess i inni.

 

Z drugiej strony, jezeli ten okular zszedl z Richey-Chretiena, to byc moze jest dobry. Zawsze zreszta go wyprobowac, a jezeli nie jestes zadowolony to mozna go potem odsprzedac. Ja przeszedlem w ten sposob przez cala mase okularow, zanim dobralem sobie te, ktore pasuja do mojego (lewego, bo prawe mam do d.) oka, ktore zreszta tez ma nieuleczalny na razie astygmatyzm.

 

Sama marka to jedna sprawa, a druga to Twoje oczy. You never know....

 

Pozdrowienia

Slemfan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyglada na to, ze na 90% jest to bubel. Nie slyszalem jeszcze o lunecie RC i jezeli sprzedawca uzywa tego typu terminologii to oznacza, ze sie nie zna na rzeczy i tym bardziej nie wierzylbym zapewnieniom ze aberracja chromatyczna jest prawie zerowa. Na rynku jest wiele markowych okularow 8-24 i tego typu konstrukcja byla juz wiele razy adoptowana przez Oriona, Vixena, TeleVue, Nikona itd. Jezeli jednak ktos sobie pomyslal, ze zrobi cos podobnego uzywajac tanszych materialow, to efekty beda oplakane. Jezeli mam podac swoja sugestie, to nie marnowalbym pieniedzy na to.

 

Ale zawsze ejst jeszcze te 10% :-)

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym, ze ciezko cokolwiek powiedziec o tym okularze. Nie ma zadnej nazwy, producenta itp. Tuleja nie jest podobna do zadnego z zoomow 8-24 jakie znam: Zhummel, Vixen, TeleVue, Orion (te trzy to prawie ta sama konstrukcja) Celestron, Williams Optics, Pentax, Meade, SkyWatcher, Zeiss, Nikon. Nie jest podobnu tez do innych zoomow jak np 7-21 itp. jak Leica czy Apogee. Juz najbardziej wygladem jest zblizona do Proximy 8-24 od GTO, ale jest to bardzo dalekie podobienstwo. Cena juz jest ponad 100 zlotych wiec nie wiem, czy oplaca sie kupowac kota w worku za ponad 100 pln od sprzedawcy, ktory uzywa terminu "luneta typu Richey-Chretiena". Za wiele rzeczy jest tu niewiadome.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.