Skocz do zawartości

PST meeeting


Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że mamy dzisiaj pogodę najgorszą od tygodnia. Ale cóż, trzeba wierzyć.

Miało być dzisiaj w Toruniu deszczowo przed południem, a potem wypogodzenie. A tu deszczu nie widać. Oby się kurna nie przesunęło.

Jakiś punkt zborny ustalamy? Miejsce rozłożenia sprzętu? Wiem, że najlepiej się zdzwonić, ale jak podamy publicznie, może ktoś jeszcze dołączy.

PS. Ze sprzętem będzie trzeba uważać, bo trwają jeszcze juwenalia i studenci mogą PST pomylić z flaszką. :banan:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na wrzosach Słońca coraz wiecej. Patrzac ode mnie widze, ze na S jest wiecej chmur niz na N. Wg ICM chmur ma być coraz mniej. Co do przesuniecia na pozniej nie widze przeciwskazan.

Edytowane przez greg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra

o 16tej Lampka wyjeżdża z domku - punkt zborny - pod firmą gdzie pracuję

ul.Jęczmienna 21 :)

tam wymyślimy miejsce gdzie w spokoju ducha posycimy oczy

 

jakby ktoś jeszcze chciał doszlusować (co za dziwne słowo pokrzyżackie)

 

moja komóra

697 030 483

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poloookaliśmy na nasze kochane słonko :Salut:

 

początek nie był zbyt optymistyczny

chmurki.jpg

 

mimo to się rozłożyliśmy ze sprzętem i czekaliśmy

czekamy.jpg

 

dojechał też Gregory - wreszcię się poznaliśmy osobiście

gregory.jpg

 

 

p.s. Lampka tu masz to słonko przez twojego MTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże!!! Na drugim zdjęciu wyglądam jakbym sobie niezłego drinasa walnął przed obserwacją.

A to z mojego punktu widzenia:

http://www.astro4u.net/nuke/galeria/albums...cs/Tadeoho1.jpg

http://www.astro4u.net/nuke/galeria/albums...cs/Tadeoho2.jpg

Ups, jakoś nie mogę wstawić obrazków. Mimo tego, że są odpowiednio małe. :angry:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazy przez PST super. Szramy na Słońcu niesamowite. Dla porównania obok mieliśmy MTO ze Słoneczkiem gładkim jak pupa niemowlaka.

Dodam jeszcze, że PST Party miało miejsce tam, gdzie zaczęła się ptasia grypa w Polsce.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w okolicy Piwnic. Widziałem kladnik B -ladnie sie prezentowal w lornetce 9x63-mial nawet ogonek :banan: . Czekalem jeszcze na skladnik C az sie podniesie troszke i okolo 12 zobaczylem go. O dziwo w lornetce 9x63 nie byl widoczny dopiero Yukon go odnalazl- troszke na poludnie oczywiscie wisial na horyzontem wielki ksiezyc i byc moze stad te problemy z dostrzezeniem skladnika C przez lornetke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj zasadziłem na Jowisza. Trochę awikowałem przez MTO na Skyluxie. Efekty takie sobie, ale jednak to mój pierwszy Jowisz. Jak złożę w miarę przyzwoity obraz, to wrzucę. Skończyłem około 3, Księżyc ostro świecił po oczach, a i Słonko już nieźle rozjaśniło niebo na północnym wschodzie. Komety nie ruszałem - to nie moja część nieba. Z balkonu mam widok na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.