Skocz do zawartości

Kamerki internetowe z Allegro


Gość NID

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedługo stane się posiadaczem kamerki Philips PCVC 680K i moje pytanie:

 

Gdzie mogę najtaniej kupić dobrą "złączkę" aby "przymocować" kamerkę tą do okularu ?

 

Ps. Sorki za moje niefachowe słownictwo, dopiero się ucze :)

 

Pozdro. i z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, "nie chceta" doradzać to nie.

"Chceta se" nabijać posty? Prosze bardzo, nie zabraniam ... <_<

Na początku tego wątku (tak mi sie zrymowało :D ) podałem Ci dwa linki!

 

W jednym opisane były modele kamer nadających sie do astrofoto, ale chyba go nie przeczytałeś, bo pisałeś na PM o informacje która była wyrażnie podana.

 

W drugim podałem Ci adres złączki do kamery, a ty kilka postów dalej zadajesz to samo pytanie.

 

Widzisz nie to że nie chcemy doradzić, tylko troche własnej inwencji nie zaszkodziłoby. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonalne wiem, że podałeś mi ten link :)

Tylko spójrz dokładnie na moje pytanie : Gdzie mogę najtaniej kupić ...

A to subtelna różnica ... zresztą jak już się kupuje lepiej jest mieć kilka rzeczy do wyboru.

Owszem, mógłbym sam poszukać gdzie co jest, problem w tym że niektóre akcesoria w różnych "shopach" różnie bywają nazywane ... a chyba najlepiej poradzić się doświadczonych użytkowników, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonalne wiem, że podałeś mi ten link :)

Tylko spójrz dokładnie na moje pytanie : Gdzie mogę najtaniej kupić ...

A to subtelna różnica ... zresztą jak już się kupuje lepiej jest mieć kilka rzeczy do wyboru.

Owszem, mógłbym sam poszukać gdzie co jest, problem w tym że niektóre akcesoria w różnych "shopach" różnie bywają nazywane ... a chyba najlepiej poradzić się doświadczonych użytkowników, prawda ?

 

"Gdzie kupić?

Najprościej w Internecie. Dowolna wyszukiwarka wskaże nam wiele firm sprzedających kamery np. za zaliczeniem pocztowym.

Najbardziej popularnymi wśród miłośników astronomii są kamery Philips:

 

PCVC675K "Vesta"

PCVC680K "Vesta Pro"

PCVC690K "Vesta Pro Scan"

Nie są już produkowane, ale można czasem dostać (nawet fabrycznie zapakowane) np. na allegro.pl w cenie 200-400 zł.

Z nowych modeli można kupić

 

PCVC740K "ToUCam Pro"

PCVC750K "ToUCam Scan"

Kosztują ok 350-450 zł i mają trochę więcej "bajerów" niż Vesta, za to nie mają już metalowego gwintu do standardowego statywu fotograficznego.

Odradzam modele:

 

PCVC665K "Vesta Fun"

PCVC720K "ToUCam XS"

PCVC730K "ToUCam Fun"

gdyż (choć wyglądają niemal idetycznie jak poprzednie) zawierają sensor CMOS, znacznie mniej czuły niż CCD. "

 

W tym linku było podane: gdzie można kupić, jaki model, jakie są najtańsze i ile kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jesteś w stanie poszukać samodzielnie, a nie czekać aż ktoś poda gotowe linki :Boink:

ale jeżeli nie masz pomysłu jak poszukać to podam ci kilka stronek na początek (gdzie możesz szukać) :) :

 

http://www.allegro.pl/

http://www.ceneo.pl/

http://www.skapiec.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie linku do Allegro to już chyba lekka przesada nie? :P

(zwłaszcza, że nazwa tego jakże zaszczytnego portalu aukcyjnego :lol: widnieje w nazwie tematu)

Pytanie: "gdzie kupić" oznaczało "w jakim serwisie internetowym konkretnie"

Prot, ja się pytałem o najtańsze ZŁĄCZKI, a nie kamerki, bo kamerkę już de facto kupiłem ...

Edytowane przez NID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie linku do Allegro to już chyba lekka przesada nie? :P

(zwłaszcza, że nazwa tego jakże zaszczytnego portalu aukcyjnego :lol: widnieje w nazwie tematu)

Pytanie: "gdzie kupić" oznaczało "w jakim serwisie internetowym konkretnie"

Prot, ja się pytałem o najtańsze ZŁĄCZKI, a nie kamerki, bo kamerkę już de facto kupiłem ...

Najtaniej to chyba bedzie jak przykleisz taśmą :ha:

:Beer:

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=161

Nie ma tańszych złączek.

Niestety musze Cie zmartwić - wybrałeś sobie drogie hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to chyba bedzie jak przykleisz taśmą :ha:

:Beer:

Niewątpliwie :)

Czyli "coś takiego" tylko w astrokraku mogę dostać nie licząc jak

pojedyńcza osoba wystawi na Allegro bądź na ebay'u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.