Skocz do zawartości

POTRZEBUJĘ RADY - chodzi o teleskop


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

(...) i ma montaż paralaktyczny EQ-3 (to chyba solidny i stabilny montaż - czy może się mylę?).

Synta jest na EQ2 a nie EQ3.Montaż mógłby być bardziej stabilny (niestety obraz sie trzęsie jak dotykamy teleskopu)ale drgania można wyeliminowac włączając prowadzenie ,które jest w zestawie.Mikroruchy są na długich cięgnach.

Minusem jest barlow(już o tym pisałem)który wprowadza aberracje na brzegach(ale obraz w centrum jest ok)Za lustrem głównym jest otwór ,który ułatwia przepływ powietrza przy studzeniu teleskopu.Szukacz 5x24-łapie troche mało światła(no 24 mm więc czego oczekiwać)Na statywie jest półeczka na akcesoria-przydaje sie za miastem:)Poziomica-brak ;)Wyciąg plastykowo-metalowy,chodzi bardzo płynnie.Okulary :kellnera 10mm i 20mm.(tak na boku:dziwie sie kiedy czasem ktoś pisze że na marsie przez okular nie widzi szczegółów powierzchni,ja tam zawsze coś widze:-) )Obraz:Mars bardzo ładny,M13-rozdzielone na setki gwiazd(ten widok robi wrażenie :) ),z miasta bez problemu widziałem wiele M-ek(teoretyczny zasięg teleskopu to ponad 12 mag)Prosty w montażu i demontażu.Ciekawostka:lusterko wtórne nie jest zamocowane na pajaku tylko na pojedynczym pręcie(nie druciku jak w uniwersale,jest to ok 0,5 cm/1,5 cm mocnego metalu)Wg mnie jest to plus bo dzięki temu są mniejsze straty światła. Kilka zdjęć robionych przez ten teleskop jak i samego teleskopu na http://www.astrokonin.republika.pl

Ogólnie jak na tak niewielka cene dobry teleskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michau, dzięki za wyczerpujący opis. Na stronce FotoClassic jest odnośnik "Synta 114/900 EQ2" ale po kliknięciu nań - w szczegółowym opisie teleskopu, piszą już o montażu EQ3!? - mówisz, że to błąd? PS: Zdjęcia Księżyca z Twojej stronki utwierdziły mnie w wierze, że... CHCĘ JUŻ MIEĆ TELESKOP! I czuję, że zdecyduję się na tą Syntę, najwyżej w przyszłości zacznę rozglądać się za czymś nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Michau, nie obraź się - wiem że masz Syntę z EQ2 - bynajmniej nie staram się Ci wmówić że jest inaczej, zastanawiam się po prostu czy w FotoCassic mają błąd, czy może zmienili montaż w aktualnej ofercie na EQ3... Co myślisz? Zerknij proszę na ich stronkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w ofercie jest błąd,bo jak kupowałem to też pisało EQ3(chyba,że mnie zrobili w jajo i dali mi EQ2 ;D)

PS.Księżytc robiony podczas pełni i niewiele na nim widać(uwierz mi :przez okular wygląda 10x lepiej)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michau, czy do swojej Synty musiałeś coś dodatkowo dokupić już na samym początku, czy do co dostajesz w paczce pozwala od razu rozpocząć wartościowe obserwacje? A ten dokładany do podstawki Kellner SWA daje radę? - to zaskakującą niezły okular jak na taki stosunkowo tani teleskop. No i mam jeszcze jedno pytanie - potrzebowałeś dodatkowych elementów, żeby do Synty przytroczyć aparat? Co to był za aparat? (ja ma Zentha TTL). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.