Skocz do zawartości

Barlow 2" czy 1,25 " no i najlepszy do 400 zl


kot3

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej odłożyć pieniądze, dozbierać i kupić raz a dobrze.

Pozdrawiam..

tez sie nie zgadzam bo jakby tak zawsze trzeba bylo czekac to nigdy bym nic nie kupil:) bo zanim uzbieram na barlowa najlepszego , potem jakies naglery a na koniec teleskop najlepszy na rynku do uzytku amatorskiego+ zestaw astrofoto to by mi chyba pasja przeszla bo nigdy bym nic nie widzial:)) a przeciez jaki jest problem sprzedac pozniej np: takiego soligora 2" , zawsze bedzie ktos taki jak ja obecnie ,by cos takiego zakupic:) , przeciez zawsze sa ludzie ktorzy od czegos zaczynaja:)

Zgadam sie ze od kompletnego sufu typu teleskop za 160 zl nie wolno zaczynac:) ale lepiej zaczac od czegos sredniego, bo nie ma co ukrywac nie zawsze sie czlowiek decyduje na najlepsze bo trzeba isc na jakis kompromis , bo w koncu nie jestesmy milionerami:)

 

chyba kupie soligora 2" bo jak narazie wygrywa:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, jakiegokolwiek wyboru bys dokonal, bedzie to kompromis z wyjatkiem Powermate TV.

Ale z wyciagiem 2" ten Soligor bedzie zdecydowanie uniwersalniejszym wyborem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie nie zgadzam bo jakby tak zawsze trzeba bylo czekac to nigdy bym nic nie kupil:) bo zanim uzbieram na barlowa najlepszego , potem jakies naglery a na koniec teleskop najlepszy na rynku do uzytku amatorskiego+ zestaw astrofoto to by mi chyba pasja przeszla bo nigdy bym nic nie widzial:)) a przeciez jaki jest problem sprzedac pozniej np: takiego soligora 2" , zawsze bedzie ktos taki jak ja obecnie ,by cos takiego zakupic:) , przeciez zawsze sa ludzie ktorzy od czegos zaczynaja:)

Zgadam sie ze od kompletnego sufu typu teleskop za 160 zl nie wolno zaczynac:) ale lepiej zaczac od czegos sredniego, bo nie ma co ukrywac nie zawsze sie czlowiek decyduje na najlepsze bo trzeba isc na jakis kompromis , bo w koncu nie jestesmy milionerami:)

 

chyba kupie soligora 2" bo jak narazie wygrywa:)))))

 

 

Jeśli chodzi o astrofoto to tak, zgadzam się z tobą w 100%. Ale inaczej ma się sprawa z okularami czy teleskopami. Kupując raz pożądny okular zostanie on z pewnością z tobą do końca twojej pasji i będziesz z niego bardzo zadowolony. Niema co ukrywać że jak kupisz coś średniej klasy za pare miesięcy będziesz rządał czegoś lepsszego a wtedy niestety na odsprzedaży już tracisz. Niewiem może to tylko moje zdanie ale jeśli coś kupuje to wole poczekać odłożyć pieniądze i kupić raz na długi czas i być z tego zakupu bardzo zadowolonym. Tym bardziej że chodzi tu o barlowa, jest on bardzo przydatny daje nam dużą możliwośc kombinacji powiększeń ale niejest rzeczą nieoddzowną. Ja w tej chwili wysprzedałem praktycznie wszystkie moje okulary co miałem poto by kupić dwa ale za to z najwyszej półki.

Pozdrawiam i życze trafnego wyboru.

Michał.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o astrofoto to tak, zgadzam się z tobą w 100%. Ale inaczej ma się sprawa z okularami czy teleskopami. Kupując raz pożądny okular zostanie on z pewnością z tobą do końca twojej pasji i będziesz z niego bardzo zadowolony. Niema co ukrywać że jak kupisz coś średniej klasy za pare miesięcy będziesz rządał czegoś lepsszego a wtedy niestety na odsprzedaży już tracisz. Niewiem może to tylko moje zdanie ale jeśli coś kupuje to wole poczekać odłożyć pieniądze i kupić raz na długi czas i być z tego zakupu bardzo zadowolonym. Tym bardziej że chodzi tu o barlowa, jest on bardzo przydatny daje nam dużą możliwośc kombinacji powiększeń ale niejest rzeczą nieoddzowną. Ja w tej chwili wysprzedałem praktycznie wszystkie moje okulary co miałem poto by kupić dwa ale za to z najwyszej półki.

Pozdrawiam i życze trafnego wyboru.

Michał.

Bardzo rozsądne słowa! Ale sam chyba wiesz jak trudno powstrzymać się przed zakupem czegoś już i natychmiast... Trzeba zatem kupować najlepszy sprzęt na jaki nas stać w danej chwili... Składanie na sprzęt miesiącami to domena tych którzy już coś mają i mogą sobie na czekanie pozwolić...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na najkorzystniejszym stosunku jakość/cena kupuj barlow Soligora 2". Nie będziesz żałował.

Niedawno kupiłem tego Soligorka 2" i nie narzekam :D - wczoraj właśnie fociłem Moona w ognisku głównym 80ED - niestety zdjęcia dopiero wieczorem jak znajde chwilkę czasu :)

Co do Soligora to też miałem dylemat - ten, czy nie ten, może kupić droższy może tańszy - echhhhhh sprzętu mi się zachciało :D - wreszcie wybór padł na Soligorka 2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Skoro jesteśmy w temacie barlowów namawiam gorąco do opiniowania na astronocach.pl w Katalogu Sprzętu! Właśnie dzięki takim wypowiedziom użytkowników możemy zgromadzić spory materiał i wiedzę o sprzęcie w jednym miejscu. Już w tym wątku wpisało się kilku użytkowników barlowów które są u nas w Katalogu i napewno wasza opinia mogłaby pomóc tym którzy jeszcze się nie zdecydowlali.

Wystarczy KLIKNĄĆ!

ciekawe czemu nie ma meade 140 APO 2*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem tego Soligorka 2" i nie narzekam :D - wczoraj właśnie fociłem Moona w ognisku głównym 80ED - niestety zdjęcia dopiero wieczorem jak znajde chwilkę czasu :)

".

Czekam na zdjecia :) i tez zamowilem soligora 2 ".

Zostalem przekonany wiekszoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupuje Vixen Deluxe Barlow 2x 1,25” , chociaz myslalem rownie dobre sa recenzje odnosnie Barlowa "Soligor" 2x / 2" :)(pewnie dla tego bo 2 ")

 

A czy okulary 2" maja wieksze pole widzenia? czy tylko innny standart?

 

Ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie czy w wizualu jest różnica w jakości między okularami 1,25" a 2".

A dokładniej co zyskuję mając zestaw (nasadka kątowa;barlow;okular) 2" zamiast taki sam zestaw 1,25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.