Skocz do zawartości

Barlow 2" czy 1,25 " no i najlepszy do 400 zl


kot3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Moje pytanie jest takie jakiego konkretnie polecacie barlowa 2x do 400 zl . No i czy warto mieć 2" czy wystarczy 1,25 " jakie sa konkretnie różnice użytkowe. ( do synty 200/1200). Jakoś nie mogę znaleźć nic konkretnie na forum, odnośnie tego tematu, ale może to moje przeoczenie.

 

Ja znalazłem takie nad którymi się zastanawiam :

 

1. Soczewka Barlowa "Soligor" 2x / 2" , -250 zl

 

2. Vixen Deluxe Barlow 2x 1,25” -360zl

 

3. Celestron Ultima Barlow 2x APO -380zl

 

Mogą być inne, ale szczerze to za grosz się nie orientuje i nie chce kupić na starcie wielkiej kichy. Tak naprawdę to ja jeszcze nie wiem jak wygląda obraz z teleskopu:)

Czytałem jakieś testy na temat tych soczewek i nie za bardzo wiem czy warto wydać prawie 400 na Vixen Delux,Celestron ultima czy na jedno wyjdzie z Soligorem 2" albo może z czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac wyciag 2" zawsze warto zbierac osprzet 2", ale jesli bedziesz uzywal tego barlowa tylko z LVkami 1,25" to starczy barlow 1,25".

Natomiast przyszlosciowo Powermate 2" :-)))

 

Na polskim rynku malo jest dobrych (APO) barlowow 1,25".

Ja mialem szczescie i kupilem uzywke Meade APO, ale pewnie gdyby nie to to bralbym CU, ewentualnie Vixena DX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac wyciag 2" zawsze warto zbierac osprzet 2", ale jesli bedziesz uzywal tego barlowa tylko z LVkami 1,25" to starczy barlow 1,25".

Natomiast przyszlosciowo Powermate 2" :-)))

 

Na polskim rynku malo jest dobrych (APO) barlowow 1,25".

Ja mialem szczescie i kupilem uzywke Meade APO, ale pewnie gdyby nie to to bralbym CU, ewentualnie Vixena DX.

Potwierdzam! Szybkie looknięcie na Jowisza z barlowem Meada i chińskim za 95zł to przepaść!

Marcin musimy mu zrobić małą recenzję... temu APO oczywiście B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupuje Vixen Deluxe Barlow 2x 1,25” , chociaz myslalem rownie dobre sa recenzje odnosnie Barlowa "Soligor" 2x / 2" :)(pewnie dla tego bo 2 ")

 

A czy okulary 2" maja wieksze pole widzenia? czy tylko innny standart?

 

Po jakiego grzyba kupujesz okular 1,25 cali mając dwu calowy wyciąg? I do tego za taką cenę. :Boink:

Może wytłumaczysz swoją decyzje, żeby inni mogli zrozumieć motyw twojego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie barlow 2" bo włożysz do niego okulary w oprawie 1,25" i 2". Problem jest tylko ten że na Polskim rynku jest mała oferta Barlowów 2" (Soligor, WO). Wydaje mi sie że jak niemasz zadużo kasy to dobrym wyborem będzie Soligor 2", ale jeśli masz więcej funduszy około 1tys. to povermate Televuja :Boink:

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego grzyba kupujesz okular 1,25 cali mając dwu calowy wyciąg? I do tego za taką cenę. :Boink:

Może wytłumaczysz swoją decyzje, żeby inni mogli zrozumieć motyw twojego postępowania.

 

Brak wiedzy:) tylko to.

 

Zreszta jedni marudza na soligora 2" , inni mowia ze tylko CU a jeszcze inni Vixena.

I pewnie kazda z tych tutaj osob ma swoje racje. Niestety nie zakupie sobie Barlowa za jakis 1000zl bo narazie cienko z kasa a chce jeszcze zakupic jakies okulary a to i tak juz duzy wydatek.

Zreszata musze sie jeszcze nauczyc obserwowac niebo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Skoro jesteśmy w temacie barlowów namawiam gorąco do opiniowania na astronocach.pl w Katalogu Sprzętu! Właśnie dzięki takim wypowiedziom użytkowników możemy zgromadzić spory materiał i wiedzę o sprzęcie w jednym miejscu. Już w tym wątku wpisało się kilku użytkowników barlowów które są u nas w Katalogu i napewno wasza opinia mogłaby pomóc tym którzy jeszcze się nie zdecydowlali.

Wystarczy KLIKNĄĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu.

 

Pozdrawiam.

 

 

Ten soligor był najlepiej oceniony w astronocach. Więc nie wiem o co chodzi. A może testowałeś barlowa soligora Hans i po prostu stwierdziłeś że daje gorszy obraz od vixena czy CU?

 

Napisz koniecznie, bo wydając 250 zł trzeba się upewnić co do zakupu. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ograniczenia finansowe zawsze zmuszaja do kompromisu.

 

Z jednej strony jesli zakladasz, ze bedziesz korzystal z tego barlowa tylko z okularami 1,25" to bralbym APO 1,25", ale sam doskonale wiem, ze przyszlosc weryfikuje plany i jak przyjdzie czas na skorzystanie z okularu 2" z barlowem to bedzie kicha :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.