Skocz do zawartości

Dave ze Stanów prosi o pomoc .


Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonił Dawid który od kilku miesięcy ciężko tyra w Stanach po 20 godzin na dobę . Chciałby przed powrotem do nas kupić Refraktor 150-tke na EQ-6 . Niestety nie zna adresów sklepów w Nowym Yorku i prosi za moim pośrednictwem aby podać mu linki lub numery telefonów . Nasze Forum czyta ale tylko przez minutę lub dwie takż e jeżeli ktoś ma takie adresy to podajcie . Dave nie może przeboleć że bilet ma wykupiony 5 dni po zlocie w Jodłowie na którym chciałby być . Zresztą mówił że w Stanach pogoda syfiasta i tęskni za górskim niebem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład:

1.

SCIENCE AND HOBBY

Phone: 518-477-7066 or 800-763-3212

Location: Rt 9 Columbia Plaza - Rensselaer NY 12144

(3 Miles South of Downtown Albany on Route 9 South)

Hours: Monday - Saturday 10:00-8:00

 

I-87 Directions: Take Exit 23 onto I-787. Go 1 mile and exit onto Route 9 South.

Plaza is 3 miles ahead on the left.

I-90 Directions: Take Exit 9 onto Route 4 South. Go 2 miles and turn right on Route 9.

Plaza is 1/2 mile ahead on right.

 

2.

Rensay, Inc., 255 East 50th Street, New York, New York 10022

or call us at:

1-212-688-0195

 

3. Warto sprawdzić stronę: http://www.amsky.com/yellowpages/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.focuscamera.com

FOCUS CAMERA INC 905MCDONALD AVE., BROKLYN,NY 11218

tel: 800-221-0828, NY State call: (718)437-8810

store inquires:(718) 4366262

 

www.adorama.com

42 West 18th Street, New York, N. Y. 10011

order toll free: 800-223-2500

orders&information: 212-741-0052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku , Dawid to chłopak ambitny i pracowity. Prawie połowę obserwatorium ze mną zbudował . Nawet ze Stanów dzwoni i prosi żeby coś mu zostawić do zrobienia . Zostawiliśmy dla niego trzy blachy do pomalowania bo reszta obiektu już gotowa za co dziękuję Cichemu ( Sebastian) który przychodzi do pomocy bezinteresownie 4 razy w tygodniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze B&H photo 420 9ave (przy 34 str). Jest to bardzo duży sklep. 127mm refraktory mają od ręki (Meade). 150mm trzeba zamawiać, ale w każdym innym też trzeba zamawiać.

 

a ten pierwszy adres Jacku to 200km od Nowego Jorku ;D

Adres na Brooklynie to showroom Meade. Ale tez mają od ręli tylko 5". 6" trzeba zamawiawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzę aby dokonał jak najbardziej udanego zakupu. Ale nie wiem jak on to technicznie chce wykonać:

 

tuba ma długośc ze110cm i waży 7kg. Na 1000% nie pozwolą mu wziąć tego na pokład jako bagaz podręczny. Konstrukcja Boeningów całkowicie wyklucza umieszczenia przedmiotu powyżej chyba 80cm gdziekolwiek na pokładzie.

Nadanie tuby na bagaż....hmm... trzymajmy kciuki.

Montaz oczywiście na bagaż. Jakieś 20kg.

 

Jak już D. będzie w Polsce, to niech się pochwali jak tego dokonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave czyta te posty tylko nie bardzo ma możliwość odpisać . Może faktycznie lepiej byłoby gdyby zdecydował się na mniejszy refraktor i mógł by zabrać go w bagarzu podręcznym do samolotu . Bywał na zlotach i widział co potrafi 128 mm . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave wczoraj w nocy dzwonił do mnie . Prosił żeby w jego imieniu wszystkich serdecznie pozdrowić i podziękować za adresy . Uparł się jednak że kupi refraktor achromatyczny 150-kę . Rozmawialiśmy długo o możliwości przewiezienia tej rury . Dave ma na to pomysł i jak przywiezie za kilka tygodni to sam napisze jak to zrobił . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .

mam 4 godz wolne wiec tym razem juz caly cas poswiecam na necik . dzieki wszystkim za adresy .

 

Krokodyl dzieki za te info i wymiarach (zwroce na to szczegolna uwage teraz ) .

 

Piotr dzieki za posta . sam bym go do teraz nie sklecil a tak to jzu wszystko wiem i zaczynam juz dzwonic po tych sklepach .

 

Oskar przepraszam za ten ostatni tel ale u mnie w domu taka moda ze kazdy sobie przestawia zegarek na swoje potrzeby i czasem juz do 2 godz sie mija z czasem rzeczywistym. jak wrocilem z pracy to nie myslalem za bardzo i zorientowalem sie dopiero jak uslyszalem glos Twojej Zony . (jesli mozesz to przekaz Jej moje przeprosiny )

 

Malek dzieki za streszczenia watkow z forum i kilka informacji do ktorych nie mialem czasu dotrzec samemu

 

jesli chodzi o przwiezienie sprzetu astronomicznego to jestem otwarty na wszelkie wasze pomysly . sam z Piotrem juz troche rozmawialem ale to wszystko jest jeszcze zalezne od ograniczen jakie narzuca mi linie lotnicze (max waga bagazu jaki mozna ze soba zabrac na poklad ) . pomysl o ktorym Piotr rozmawialismy wydaje sie byc sensowny ale jego minusem moze byc duza waga samego opakowania na teleskop .

 

pytanie wiec do wszystkich czy na prawde nie da sie jakos tak bezpiecznie zapakowac tego sprzetu zeby sobie spokojnie polecial w kierunku fatherlandu ? czy to regula ze kazda paczka musi upasc z 12 metrow na ziemie ? ( i tu nasuwa mi sie kolejne pytanie .czy nie da sie jakos ubezpieczyc takiej paczki zeby mnie w razie czego zawal serca nie spotkal ??? )

 

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.