Skocz do zawartości

Czy nazwa Izrael znaczy


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nazwa izrael znaczy bog prowadzi wojne?

 

Izrael przyznał sobie „ius corrigendi”, czyli prawo karcenia krajów, których postępowanie uzna za zagrożenie dla własnych interesów państwowych ? Dotyczy to tez Polski jak sadze.

 

Sluchajac w polskich mediach mnostwo wypowiedzi ludzi o korzeniach jak wyzej zauwazylem innosc interpretacyjna oczywistych faktow. Na tej podstawie chcialbym sie zapytac: Czy mozna jakos sie dowiedziec jak bylo naprawde z tablicami, obietnica Boga itd. Czy nie przekrecono czegos tam po swojemu ?

Niby to bez znaczenia ale gdyby tak bylo, to byloby wyjasnione dlaczego taki los ten narod spotyka .

 

Zaznaczam, ze to nie ja mam wplyw na ten los i tylko z checi poprawy ich losu zadalem to pytanie .

Przeciez kiedys musi byc harmonia i ogolnoswiatowe szczesliwe zycie, a to zalezy tylko od wszystkich jednostek . Prawda i brak wywyzszania sie jest podstawa do takiego zycia. Jak ktos co uwaza, ze jest ponad innymi i to z woli boga moze z miloscia wspolistniec z zwyczajna reszta?

Tak jak jest przez ostatnie kilka tysiecy lat, jest zle . Ciagle tak samo daleko do raju. A to znaczy, ze jest cos nie tak juz u podstaw funkcjonowania ludzi, narodow, w tym tego co mial wspomoc zaistnienie raju . Czyzby odwrotnie zrozumieli :Boink: czy moze tylko dla czesci siebie ? Bo i w piekle jest raj - dla coniektorych.

 

ps. to takie refleksje pozlotowe. Patrzylem na piekne dostojne drzewo - dab oswietlony ogniskiem . Jest w harmonii a nam jej brak . Na pewno brak od bardzo dawna . Postepowanie tak jak od tysiaca lat postepujemy jest bezcelowe. Nie prowadzi do jednosci , harmonii itp.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kiedys musi byc harmonia i ogolnoswiatowe szczesliwe zycie, a to zalezy tylko od wszystkich jednostek . Prawda i brak wywyzszania sie jest podstawa do takiego zycia.

 

Prędzej się unicestwimy niż harmonia nastanie, bo aby nastała trzeba by każdemu wyciąć dość sporą część mózgu odpowiedzialną za agresję i żądzę posiadania oraz czynienia władzy, czyli krótko mówiąc dominacji.

Niestety cokolwiek byśmy nie powiedzieli słowa ,,dajcie mi władzę a ja was usadzę,, bez chirurga po kres ludzkości będą dominować.

I cokolwiek napiszesz górnolotnego Zbig sam mając władzę na siłę byś chciał czynić harmonię, co by się wiązało ze zlikwidowaniem dość sporej części przeciwników z normalnymi mózgami lub ich zoperowaniem, więc krótko mówiąc partyzantką i wojną. Jesteśmy wynikiem ewolucji i aby przetrwać musimy zabijać taka nasza natura. I ja się przeciw temu buntuje, i myślę mam rozum, więc instynkty precz a wystarczy, że zajedzie mi drogę, wymusi pierwszeństwo, wpakuje się na parking, pomimo że ja grzecznie czekam jakiś pacan a rozum musi się nieźle wysilić, aby pokonać instynkt, lecz wszystko jest do czasu i nerwy kiedyś puszczą.

Możemy lubić lub nie jakieś nacje, ale przy bliższej analizie niczym się od nich nie różnimy i w pewnych warunkach zachowujemy się w większości tak samo gdyż jak by nie patrzeć czy po linii religii czy po linii ewolucji mieliśmy jedną i tę samą matkę.

I może, gdy to w końcu do nas dotrze (a nawet jak dotrze to uwarunkowania ewolucji i tak zwyciężą) nie będziem się dzielić na Żydów, Polaczków, Szwabów i Bóg jeszcze wie, kogo.

 

Prawda – he, he, he, prawda jest prawdziwa dla tego, który ją wyznaje, bo ile znasz tak naprawdę prawdziwych zagadnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, sięgnij po Nowy Testament w sieci i czytaj cierpliwie od początku do końca dwa listy apostoła Pawła: "do Rzymian", oraz "do Hebrajczyków". Powinny ci wyjaśnić los tego narodu i jego izolacjonistyczną postawę aż do dzisiaj.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przymierzam sie do czytania listow apostoła Pawła: "do Rzymian", oraz "do Hebrajczyków".

Ciezkawo ze zrozumieniem je przeczytac. Musze byc sam w pokoju.

 

A tak przy okazji wymyslilem sposob na agersywne panstwa. Pelne zadoscuczynienie i naprawienie krzywd.

Wybudowanie , wyposarzenie tego co zniszczyli, ukradli, renty dla inwalidow i rodzin zamordowanych .

Renty nie przyslugiwalyby tylko agresorom co na terenie innego kraju zostali zabici .

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przymierzam sie do czytania listow apostoła Pawła: "do Rzymian", oraz "do Hebrajczyków".

Ciezkawo ze zrozumieniem je przeczytac. Musze byc sam w pokoju.

 

A tak przy okazji wymyslilem sposob na agersywne panstwa. Pelne zadoscuczynienie i naprawienie krzywd.

Wybudowanie , wyposarzenie tego co zniszczyli, ukradli, renty dla inwalidow i rodzin zamordowanych .

Renty nie przyslugiwalyby tylko agresorom co na terenie innego kraju zostali zabici .

:Beer:

Skoro tak, to ogranicz się do sedna sprawy i przeczytaj tylko rozdziały 9,10 i 11 listu do Rzymian. Ogólnie można powiedzieć tak: kiedy Żydzi pownini byli trzymać się przymierza i praw zakonu Mojżesza w stosownym czasie, to tego nie robili, tylko czcili bałwany. Teraz kiedy znaczenie zakonu przeminęło, chcieliby gorliwie mu służyć i to jest sedno problemu. Oni nie rozumieją co czynią. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nazwa Izrael znaczy bóg prowadzi wojnę?

 

Zadałem sobie trud z ciekawości sprawdzenia i wyszło coś takiego;

 

„Ten, który zmagał się z Bogiem”

 

Hm nieco taki inny kontekst co nie oznacza iż są słuszne wojny.

 

Dziekuje,

To chyba lepiej dla nas, ze nawet z Bogiem. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.