Skocz do zawartości

D80 - nowa lustrzanka Nikona


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby kogoś inetersowało to Nikon własnie poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej lustrzanki.

Tym razem mamy 10 MPix, wreszcie czułości od ISO 100 do 3200, normalną migawkę, grip z prawdziwego zdarzenia,

duży i jasny wizjer, pojemniejszą baterię, lepszą lampę, 11 pól ostrości i kilka innych gadżetów.

 

Dalej nie ma wstępnego podnoszenia lustra, dobrej pracy z obiektywami manualnymi. A czy szumi, to się okaże jak dojdą do

ludzi egzemplarze z pierwszej dostawy, bo na razie są tylko dane z egzemplarzy przedprodukcyjnych.

 

Dodatkowo Nikon wypuścił dwa bardzo fajne szkła: 18-135 mm oraz 70-300 VR. Tego akurat jako posiadacz 20D im

zazdroszczę... Odpowiednika pierwszego Canon nie ma, a odpowiednik drugiego okazał się felerny i jest obecnie

praktycznie nie do dostania.

 

Arek

Edytowane przez Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wstepne opisy na optyczne.pl i trzeba przyznać, że sa obiecujące.

Powiem szczerze, że mnie osobiście nie podoba sie taka ilość przycisków blisko "spustu". Z doświadczenia wiem, że zanim zrobił bym fotkę np. sportową (chodzę czasem z 350D na mecze klubu w którym kiedyś grałem -Budowlani Łódź) trzy razy poklikał bym te wszystkie przyciski otaczające ten spustowy. To tylko wrażenia z foty. Te plastikowe osłonki na LCD ... mamy w Planetarium D70 i ja osobiście nie potrafię kozystać z tego kawałka polipropylenu. Miejmy nadzieję, że Nikon ty razem pomyślał o astrofotografikach chociaż troszkę i ten model ma mniej zaświetlającą elektronikę.

Pozostaje nam czekac na pierwsze recenzje egzemplarzy sklepowych.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro ma matrycę identyczną z D200

to zaświetlenie od elektroniki, albo ilośc hot pixli może wyglądać bardzo podobnie: http://www.kenrockwell.com/nikon/d200/d200-dark.htm

 

zastanawiające jest, ze wszelkie porównania odnoszą się do modelu D70. D100,

a porównując, parametry są identyczne z D200, no może poza prędkością migawki i szybkością zapisu,

to bardzo podobnie jak porównywalne jest 20D i 350D Canona

naturalnie wiem, że to zupełnie inna klasa sprzętu

ale pewnie D80 będzie takim D200 dla "ubogich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D80 ma karty SD, które zajmują znacznie mniej mniejsca niż CF. Może jednym z powodów zastosowania SD była chęć zaoszczędzenia miejsca i odsunięcia części grzejących matrycę? W sumie D50 ma tą samą matrycę co D70s, a szumi mniej. Może więc D80

będzie szumiał mniej od D200? Jeśli tak będzie, to Nikon D80 pobije 350tkę na głowę.

Choć pewnie długo tym zwycięstwem się nie pocieszy, bo przecież pod koniec sierpnia

Canon ma ogłosić następcę 350tki. Przynajmniej takie ploty chodzą po sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D80 ma karty SD, które zajmują znacznie mniej mniejsca niż CF. Może jednym z powodów zastosowania SD była chęć zaoszczędzenia miejsca i odsunięcia części grzejących matrycę? W sumie D50 ma tą samą matrycę co D70s, a szumi mniej. Może więc D80

będzie szumiał mniej od D200? Jeśli tak będzie, to Nikon D80 pobije 350tkę na głowę.

Choć pewnie długo tym zwycięstwem się nie pocieszy, bo przecież pod koniec sierpnia

Canon ma ogłosić następcę 350tki. Przynajmniej takie ploty chodzą po sieci.

 

To by oznaczało, że te 3,5 kafla jakie zapłaciłem w grudniu 2005 za 350D nie pozwoli mi dłużej niż rok mówić, że mam najnowszy model Canona DSLR z serii econo... co się dzieje z tym światem...

A jak jest w tym nikonie z mierzeniem światła z innymi obiektywami niż Nikkor?

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.