Skocz do zawartości

Podrasowanie fotek


lapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mialem okazje zrobić zdjęcie M31. Warunki nie byly dobre (mgla i księżyc) i udalo mi sie tylko 10x30 sek na iso 800. Tylko mam jeden problem : gdzieś widzialem podobne do mojego zdjęcie i takie przerobione. Komus ładnie wyszła obróbka. Mi sie tylko udalo tylko coś takiego otrzymać : Andromeda

 

Czy ktoś by mógł mi poradzić (lub pokazać :))))))))))) bo oto link do 16b tifa (2.3 Mb) Link(tif) ) jak i w czym obrobić zdjęcie ? Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialem okazje zrobić zdjęcie M31. Warunki nie byly dobre (mgla i księżyc) i udalo mi sie tylko 10x30 sek na iso 800. Tylko mam jeden ...

 

30 sek. ekspozycje to nie jest wiele na m31. Także 10 klatek to nie jest wiele materiału. Cudów nie zdziałasz z tego typu materiałem, ale efekt zapewne da się poprawić.

Odnoszę wrażenie, że sporo informacji na temat obróbki znajdziesz właśnie na forum. Czytaj uważnie. Jest założony nawet temat (emde): "Otwieram M31" http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13112

 

Podstawa obróbki to wyrównywanie poszczególnych klatek i ich nakładanie. Zrobisz to przy pomocy programów np. Registax, Iris. Przyda się też obróbka w dowolnym programie graficznym. Tak więc czytaj uważnie. Sporo informacji jest już na forum.

 

Załączam Ci fotkę tej samej galaktyki wykonane w podobnych warunkach i podobnej ekspozycji:

 

m31, Tair 300mm/Nikon D50, 13x30s

 

 

pozdro

M31_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam Ci fotkę tej samej galaktyki wykonane w podobnych warunkach i podobnej ekspozycji:

 

m31, Tair 300mm/Nikon D50, 13x30s

pozdro

 

Powiedzial bym że fotka o niebo lepsza :) .. dzięki za link!.

Czekam na inne Tips & Trics :>.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapa nie napisałeś nic o detektorze ani optyce jakich uzywałeś wiec trudno wysnuć wnioski czemu wyszło tak a nie inaczej.

 

Na pocieszenie moge dodac ze mi z kompakta wyszlo tyle samo :D

 

http://img111.imageshack.us/img111/417/m31smalloh7.jpg

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapa nie napisałeś nic o detektorze ani optyce jakich uzywałeś wiec trudno wysnuć wnioski czemu wyszło tak a nie inaczej.

 

Na pocieszenie moge dodac ze mi z kompakta wyszlo tyle samo :D

 

http://img111.imageshack.us/img111/417/m31smalloh7.jpg

 

Fakt, zapomnialem napisać ;p. EOS 350D z obiektywem Pentacon 200mm. Zdawało mi sie że niektórzy potrafią robić cuda ze zdjęcia na którym coś jest cokolwieg zarejestrowane :). Fajnie by bylo gdyby coś mi poradzili jaki soft, może linki fajne ;].

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo mówić "więcej materiału" ;p . Miałem jakieś minutowe ekspozycje to wyglądały jak białe noce ;d. Trzeba bedzie poczekać na nów.

 

I czy jest jakis programik który by grupowo odejmował od zdjęcia darki i zapisywał je ? Albo jak to zrobić w PS'ie ?

 

Pozdrawiam.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy jest jakis programik który by grupowo odejmował od zdjęcia darki i zapisywał je ?

 

IRIS

Ściągnij, poczytaj tutoriala, pooglądaj dostępne funkcje i polecenia jego linii komend.

Niezła szkoła rasowania.

 

PSa zostaw do końcowej obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.