Skocz do zawartości

okulary z górnej półki


dyspa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Zwracam się z zapytaniem dotyczącym okularu William Optics UWAN 28 mm, czy ktoś z Was miał kontakt z tym sprzętem? Jeśli tak to jakie daje obrazy, w Newtonach f/5 - f/6? Mam śwaidomość, że jego cena jest już niebezpiecznie blisko Naglera, ale zjada mnie ciekawość jak sobie radzi WO. :Beer:

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się posiadaczem dwóch okularów Nagler (type 6) 11mm i (type 4) 17mm. Okulary wyglądają pięknie, estetycznie wykonane i wogóle co tu dużo pisać :Boink: . 17mm jest ogromy i bardzo ciężki aż strach myśleć jak wygląda nagler 31mm. Narazie okularki są schowane do kartoników i czekają na pogode. Więcej napisze jak tylko pierwsze światło wpadnie do okularów.

Pozdrawiam pogodnego nieba.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miały być pierwsze obserwacje ale tylko miały, bo pogoda się zrobiła i wogóle i niebo czyste tylko telep po 30 minutach był cały mokry i zaparowane lustra. Po tym deszczu wszystko tak parował ja niewiem że z wszystkiego ciekło i nici z obserwacji. Mam nadzieje że może dzisiaj coś się uda zaobserwować. Jak zrobie fotki to zaraz wżuce na forum, ale róznica wielkości pomiędzy polslem a naglerem 17mm 2" jest ogromna tu niema nawet co porównywać!!. Mam takie pytanko dla osób posiadających te okulary Nagler 17mm ten jego gwint ( ta tulejka którą się wkłada do wyciągu) daje się obkręcać czy on sie ma tak obkręcać czy należy dokręcić albo coś??

Pozdrawiam, dużow więcej napisze jak tylko pogoda pozwli na jakieś obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka fotek mojego nowego nabytku.

 

Porównanie naglera 17mm z Polslem Soligor 25mm (narazie tylko porównanie wizualne) :Boink:

 

 

Zrobiłem kilka fotek mojego nowego nabytku.

 

Porównanie naglera 17mm z Polslem Soligor 25mm (narazie tylko porównanie wizualne) :Boink:

 

Zarówno Nagler 17mm jak i 11mm są zapakowane w ładne estetyczne kartonowe pudełeczka, jednak producent mógłby pomyśleć nad czymś bardziej wpadającym do oka jak na tą klase okularu i cene.

 

Recenzje co do obrazów jakie daje każdy okular postaram się napisać jak tylko pogoda dopisze. Narazie jestem po obserwacji słońca i co moge poiwedziec na gorąco. Okulary maja ogromne pole na początku miałem problemy jak wogóle patrzeć przez 2" aby objąć całe pole widzenia, jeszce tego do końca nie opanowałem :Boink: Na słoneczku plamy bardz kontrastowe, granulacja bardzo dobrze widoczna obraz ostry praktycznie po same brzegi, słonko wygląda cudnie jednak muszę pmyśleć nad jakąś dodatkową przeciwagą do mojego taurusa (filtr słoneczny + Nagler 17mm i teleskop jedzie na dół). Obserwowałem Polslem 25mm i naglerem, największa różnica jaka żuciła mi się w oczy podczas obserwacji słońca to dużo większe pole widzenia i ostrość po same brzegi.

1w.JPG

2.JPG

3.JPG

5.JPG

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcąc tworzyć nowego tematu zaptam tutaj. Szukam kolimatora laserowego w oprawie 2" ale też z wyszej półki ale za to bardzo dobrego, nie koniecznie musi być dostępny w Europie. Ja znalazłem dwa takie kolimatory ale za brdzo nic o nich nie wiem, może ktoś miał stycznośc już z takimi cudami.

http://www.company7.com/glatter/products/collimators.html

http://www.astromart.com/articles/article.asp?article_id=101 ( w tym linku chodzi o kendrick laser).

Proszę o pomoc jeśli zna ktoś jakieś produkty godne polecenia niech pisze.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam właśnie tych dwóch Naglerów od dłuższego czasu i mogę Ci powiedzieć, że dokonałeś dobrego wyboru. Będziesz zadowolony z tych okularów. W przyszłości pomyśl o Powermate 2" x2 i x4. To również przydatny wynalazek, chociaż ciężki, więc przeciwwaga do Twojego Taurusa będzie konieczna. Nagler 17 obraca się w stosunku do metalowej tulei, która wchodzi do wyciągu. Dodatkowo część plastikowa wysuwa się. W ten sposób regulujesz odległość od oka. Tak ma być, nic nie dokręcaj. W Naglerze 11 tego nie ma. W załączniku Nagler 31 i walizeczka :banan:

walizka_na_Naglera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam właśnie tych dwóch Naglerów od dłuższego czasu i mogę Ci powiedzieć, że dokonałeś dobrego wyboru. Będziesz zadowolony z tych okularów. W przyszłości pomyśl o Powermate 2" x2 i x4. To również przydatny wynalazek, chociaż ciężki, więc przeciwwaga do Twojego Taurusa będzie konieczna. Nagler 17 obraca się w stosunku do metalowej tulei, która wchodzi do wyciągu. Dodatkowo część plastikowa wysuwa się. W ten sposób regulujesz odległość od oka. Tak ma być, nic nie dokręcaj. W Naglerze 11 tego nie ma. W załączniku Nagler 31 i walizeczka :banan:

 

 

Ok, dzięki za info. Jak tylko dojde do kasy to zaraz kupuje powermate 2x 2". Szkoda że takiej walizeczki nie daja do każdego naglera, wygląda bardzo efektownie.

Do naglera 17mm dostałem jeszce jakiś plastikowy krążek osobno w woreczku do czego on służy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej walizeczki nie ma w zestawie z Naglerem 31. Ktoś ją miał na zlocie w Bieszczadach i zrobiliśmy takie zdjęcie. Do czego służyła ta walizeczka, nie wiem, ale jest super. Akurat na jeden taki okular :D

Krążek, który jest w zestawie z Naglerem 17 to diafragma. Możesz go założyć pod gumową muszlę okularu i zobaczyć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.