Skocz do zawartości

Kupię albo lepiej przyjmę obiektyw na szukacz


Nostra

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej przyjmę jakiś obiektyw nawet taki z lornetki za 20 zł, 40-50mm potrzebny do szukacza, i jak macie to jakiś okular także z lornetki lub inny... moge kupić ale nie jakos drogo... mam niecałe 16 lat, kasy brak bo ledwo uzbierałem 500 zł na teleskop (jutro będzie) więc będę bardzo wdzięczny za pomoc...

 

:rolleyes:

Edytowane przez Nostra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz moge ci odsprzetać za tanioche lornetke (ruską) 20x50mm jedyną jej wadą jest to że w lewym mono okulaże obluzował się pryzmat i nie da się przez nia patrzeć :/

tak więc możesz jeden sprawny mono okular użyć jako szukacza, a drudi "zepsuty" mono okular użyć jako dawce szkiełek na twoją własną konstrukcje optyczną.

 

Pozdrówko w czsie pierwszych obserwacji ;)

 

P.S. Lornetka ma warstwy MC ale niestety jedyną jej wadą jest to że ma duże przyblizenie i małe pole widzenia jak do zastosowania dla szukacza w teleskopie ale może będzie lepszy od firmowego...

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje wszystko co pisze na obudowie lornetki:

SOTEM

MADE IN USSR

 

tu jakieś ruskie 3 literki :huh:

a tutaj troche moja pamięć zawiodła ponieważ :szczerbaty: :

15x50 84m/1000m

 

A ogniskową tej lornetki nie wiem z kąd wziąć

 

Pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.