Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

A możecie mi powiedzieć jaki szczyt tu widać albo jak ktoś nie widzi to nie widać...

Mieszkam 30 km za katowicami czy może bliżej, bo dużo tu nie widać ale widoki były piękne

ale aparat taki jak widać <_<

 

i tu:

Tylko że to widać z odległosci ok 100 cos km..

i to pierwszy raz :Salut:

 

Czesc :Beer:

Edytowane przez KamileX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jaki szczyt tu widać albo jak ktoś nie widzi to nie widać...

Mieszkam 30 km za katowicami czy może bliżej, bo dużo tu nie widać ale widoki były piękne

ale aparat taki jak widać <_<

 

i tu:

Tylko że to widać z odległosci ok 100 cos km..

i to pierwszy raz :Salut:

 

Czesc :Beer:

 

Cześć :Salut:

to jest masyw Klimczoka ,nad Magurą góruje Skrzyczne

pozdrawiam :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

 

z mojego punktu obserwacyjnego dzisiaj nic dobrego nie da się wycisnąć, Beskid ledwo się przedziera przez zawiesinę mleczną.Natomiast planuję przez weekend gdzieś szurnąć,ICM zapowiada na niedzielę wysokie chmurki ale też i ocieplenie.Czyżby aura dała pauzę?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego punktu obserwacyjnego dzisiaj nic dobrego nie da się wycisnąć, Beskid ledwo się przedziera przez zawiesinę mleczną.Natomiast planuję przez weekend gdzieś szurnąć,ICM zapowiada na niedzielę wysokie chmurki ale też i ocieplenie.Czyżby aura dała pauzę?

 

Wczorajszy dzień pokazał już, że chyba passa dobrej widoczności się kończy. Dzisiaj kicha straszna i nie zapowiada się, aby miało być dobrze. W prognozachy znowu jakieś ocieplenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj faktycznie było przez większość dnia słabiej, ale pod wieczór u nas w Jastrzębiu i okolicach znów widoczność była zaskakująco dobra. Około godziny 19 byłem u mojego kolegi, tego z którym ostatnio najczęściej dokonuje obserwacji. Widok na Babią Górę był zaskakująco dobry. W okolicach Bielska-Białej jakaś fabryka odbijała światło słoneczne w naszym kierunku. Beskid bardzo wyraźny. Jak świetna była widoczność miałem się przekonać dopiero przy wyjściu, kiedy to zbiegiem okoliczności spojrzałem w stronę balkonu i przez szybę wypatrzyłem Jesionik. Tak mi się przynajmniej zdawało. Zrobiłem trochę zamieszania w cudzym domu i wprosiłem się na balkon. A przede mną wspaniały widok, Jesionik wyglądał jak na dłoni. Mocną barwą wyraźnie kontrastował z kolorem nieba. Widoczne były szczegóły takie jak cienie na bocznych graniach. Przez małą lornetkę widoczna była wieża nadajnika.

Za niedługo powinienem mieć zdjęcia. Umieszczę je bez retuszowania, bo chyba wszystko powinno być wystarczająco widoczne bez zmian.

Później, koło 21, ze wzniesienia przed Cieszynem widzieliśmy ze znajomymi Mały Fatrzański Krywań. W nocy z drogi Cieszyn - Pawłowice, gdzieś przed Pruchną, ładnie widoczne były budynki w Ustroniu i światła gdzieś koło górnej stacji kolejki na Czantorię.

 

A dziś też nie najgorzej. 5,5/6.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze :

 

w tym temacie

 

Witaj adams:Salut: ,

 

fajne zdjęcia :D , niestety nie widać z nich również mojej wieży obserwacyjnej <_< .Dopatrzyłem się natomiast, że m.in. z Dorotki widać twoje miejsce przy ul. Leopolda(kawał płaskiego terenu, dobre do obserwacji).A co do twoich Tatr to uwieczniłeś m.in. Łomnicę i Lodowy Szczyt a na lewo przebija bodajże Hawrań, no akurat musieli wybudować tam kominy i te linie...

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze :

 

w tym temacie

 

:Salut: Fajne zdjęcia,same znane zakątki.najbardziej podobają mi się Tatry za kominami"karmerskimi"

Widać Tatry Bielskie z Płaczliwą Skałą,Hawraniem oraz grupę Łomnicy & Lodowego

Ps.W zasadzie codziennie przechodzę w pracy obok tych kominów jako info dodam że niegdyś należały

do KWK.Wieczorek-(elektrownia"Jerzy")teraz należą do odrębnego już Z.E.C.-wydział 5.

wysokość lewego 103,prawego 106m :Salut:

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze :

 

w tym temacie

 

Dodam jeszcze tylko, że na ostatnim zdjęciu, przy prawej jego krawędzi widoczny jest Gerlach, a jeszcze bardziej na prawo wystawał nad horyzontem kolejny wierzchołek - prawdopodobnie Wysoka.

 

:Salut:

 

Pozwoliłem sobie opisać zdjęcie Adamsa. Bazowałem na opisach wielkiego mistrza ORJ panoramek z Tysiąclecia i Dąbrowy.

tatry_z_wysypiska.jpg

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że na ostatnim zdjęciu, przy prawej jego krawędzi widoczny jest Gerlach, a jeszcze bardziej na prawo wystawał nad horyzontem kolejny wierzchołek - prawdopodobnie Wysoka.

 

:Salut:

 

Pozwoliłem sobie opisać zdjęcie Adamsa. Bazowałem na opisach wielkiego mistrza ORJ panoramek z Tysiąclecia i Dąbrowy.

 

Czesć mldyst:Salut:

Do mistrza to mi jeszcze uuuuuu duzo brakuje :D

teraz nie muszę się juz tak skupiac na opisach i szczególach.Sami się już świetnie orientujecie. :brawo:

 

pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Hej

 

Podobnie Sudety miałem przyjemnosć ogladać 4 lata temu z okolic Oborników Ślaskich kolo Wrocławia.

Zamieszczam opis do zdjęcia do ktorego link dodał Patrykos.

Opisalem to co wiedzialem,nie znam pagórków kolo Wrocławia :D

Pozdrawiam :Salut:

Sudety_z_Wroc_awia__z_katedry_.JPG_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja w Sudetach byłem ostatnio w 1971 roku. Za to byłem na hałdach Murcek, a potem Kostuchny. Chociaż rano było szpetnie, postanowiłem po południu tam pojechać. Okazało się, że było widać wszystko oprócz Tatr, bo było lekkie zamglenie. Zrobiłem panoramki, a z Kostuchny sfotografowałem chyba Górę św. Anny. Proszę o ewentualną weryfikację, bo jeśli to nie Ona to muszę zdjęcie usunąć.

Czy to Góra św. Anny ?

Dorzucę, że z Kostuchny jest do niej 68 km, a azymut 297*, zdjęcie robiłem o 19:00, słońce było po lewej stronie.

Jeśli to nie Ona to co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

chciałem dzisiaj dodać panoramkę zaległą z maja 2007-z miejscowości Strzeleczki kolo Krapkowic.

Sorry za kiepską jakosć montażu ale to mój debiut pod tym kątem :D

Pozdrawiam :Salut:

Jesioniki_i_G_ry_Opawskie_z_Strzeleczek_k.Krapkowic.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dziś 'wycieczkę' do ostatniej (siódmej) gwiazdy. Ostatnie (24) piętro jest na wysokości 320 mnpm. Jest tam zamknięty, ale nie zasłonięty balkon z widokiem na płd.-wsch. czyli na Tatry.

Potem odwiedziłem najwyższą kukurydzę i tam wysokość ostatniego piętra wynosi 350 m czyli wyżej niż hałda w Kostuchnie, ale jest tam balkon w stronę płn.-wsch. Trzeba by pomyśleć o dostępie do tarasu widokowego na kukurydzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: ,

 

Oto najświeższe informacje z wieży z Sosnowca, godz.15.00:

dzisiaj, dzięki uprzejmości mego kolegi z którym to prowadzimy obserwacje, znowu zobaczyłem Tatry ode mnie z wieży :D .

Co prawda zza mleka, ale ogólnie cały zarys Tatr był widoczny gołym okiem.Beskid b.dobrze widoczny na całej lini.

Przydał się nam ten wiater, który usunął cały syfek z powietrza plus deszcz w nocy.

 

Oto krótki materiał:

Diablak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33bebe0e65634e26.html

Wierchy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b21cb9e5f3d6dc59.html

i jeszcze EC Siersza, bo dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłem,że ode mnie widać chłodnie(jakoś wcześniej ich nie widziałem):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0342804541991dd4.html

 

Jestem ciekaw jak się ułoży aura jeszcze dzisiaj, bo kamerki on-line z Zakopca pokazują wyśmienitą tam pogodę!

Trzymam rękę na pulsie, bo jak co to jadę do kolegi na hałdę do Jaworzna a może nawet do Byczyny, jest tam taka

faaajna górka niedaleko drogi...

Jak tylko wypad się uda to dam znać.

 

Myślę, że Wy też mieliścię okazję dziś pozoomować w waszych miejsc, powodzenia :D .

 

Pozdrawiam :Beer: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Wy też mieliścię okazję dziś pozoomować w waszych miejsc, powodzenia :D .

 

Byłem na wysypisku, Tatry na granicy widoczności, gołym okiem chwilami tylko Gerlach. Chwilami było lepiej kiedy za Tatrami przewijały się kłębiaste chmurki (same chmurki było widać gołym okiem bez najmniejszego problemu). W jednej z takich chwil upewniłem się, że na prawo od Gerlacha widać jednak Wysoką i "zespolony" z nią Ciężki Szczyt. Teoretycznie powinne być też widocczne Rysy.

 

:Salut:

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja dziś miałem szczęście być w Tatrach. Warunki widocznościowe były znakomite. Tatry były świetnie widoczne i z Namestowa. Babia widoczna ze szczegółami jeszcze przed Bielskiem. Pogoda była łudząco podobna do tej z 30.04.2007 kiedy to obserwowaliście Tatry z Katowic ja również wtedy gościłem w Tatrach. Było tak wiele analogii, że siadając do komputera, oczekiwałem podobnych relacji i się nie zawiodłem. Jeśli ktoś by chciał i wyrazi ochotę, mogę na dniach wrzucić parę zdjęć z Wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem problemy z rowerem, ale w końcu je pokonałem. Wjechałem na górkę skąd zawsze oceniam widoczność gór. Bardzo dobra widoczność. W te pędy na skuter i do Mysłowic (Morgi), a potem do Imielina. Tatry z Morg niezłe, ale trochę przymglone (godz. 18), z Imielina troszkę gorzej. Nacykałem zdjęć, w tym w formacie raw. Zobaczymy co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.