Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

U nas dzisiaj Beskid Śląsko-Morawski dalej świetnie widoczny, od strony przysłonecznej jest trochę gorzej, ale to chyba normalne. Myślę, że warunki się nie zmieniły, dalej są sprzyjające do bardzo dalekich obserwacji. Ja żałuję, że nie mam z kim się wybrać do Pawłowic, żeby obserwować takie widoki - http://images29.fotosik.pl/17/6dd055b952c192e9.jpg (Jeszcze raz dziękuje za pomyłkę PPB). A dziś rano chyba miałem szanse zapolować na Tatry. Może innym razem.

 

P.S. Gdybyście chcieli zobaczyć jak ładny potrafi być Beskid Śląsko-Morawski, to zapraszam do obejrzenia galerii ze strony http://www.panoramata.cz/ Naprawdę polecam, wspaniałe panoramy, dalekie widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...obserwuje temat od dluzszegoczasu..rowniez jestem milosnikiem tatr..mieszkam w Mysłowicach dokładniej w Kosztowach..do gory w chelmie mam jakies 10km..rowerkiem..juz kilka razy zabralem sprzet foto do plecaka jednak nie bylo czego fotografowac..:/ jesli bedzie dzisiaj szansa na tatry to napewno sie tam zjawie i pstrykne jakies foty..wczoraj bylem na wesolej okolo 18.00 i znowu bylem spozniony...moze dzisiaj? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam z okna widoki bardzo obiecujące. Co prawda występuje na horyzoncie znaczne pojaśnienie tła nieba, co świadczyłoby o gęstej zawiesinie w atmosferze, ale chmurki widoczne ze szczegółami aż po horyzont.

 

Jednak na kamerkach z Tatr widać mocne zamglenie i niskie chmury, więc póki co można nie wychodzić z domu. Trzeba to przeczekać, bo "u nas" warunki są, "u nich" nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D ,

 

tak się wczoraj przedstawiała sytuacja z mojego miejsca ok. godziny 17.50:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66d56c97283d059d.html

 

Natomiast Beskid w najmniejszych szczegółach pooglądałem przez lornetkę jak i bez niej.Tutaj raczę przedstawić myślę dawno nie oglądanego "Diablaka":

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb3e5effcdc8b731.html

 

Zobaczę jak się utrzyma pogoda(w Tatrach jest w kratkę)zamierzam złożyć wizytę na Dorotcę.

 

elcupa - ładna ta galeryjka...

 

Pozdrawiam :Beer: .

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia Michale! Cieszę się, że udało się złapać szczegóły Tatr niemalże od poziomu regli. Takie warunki naprawdę rzadko się trafiają. Szkoda, że Lodowy był akurat za chmurami, bo przez lornetkę widziałem na nim ładne pasma śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno właśnie wróciłem ze wspomnianej wcześniej "Doroty".Powiem tak, że gołym okiem widać było szczyty, no ale ogólnie to słabiutko <_< .Tak jak napisał Mateusz:"bo "u nas" warunki są, "u nich" nie ma", rzeczywiście, Beskid na całej długości "mleczny" a do szczytów na prawo od Hawrania przykleiły się chmórki.

Sądzę, że gdyby nie te chmórki nad Tatrami to cośby jeszcze z tego wyszło, a tak to proszę:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/571da437ebafcabf.html

Czas 15.30.

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj widok tatr był najlepszy - już dawno takiego nie widziałem. Byłem do późna wieczorem na Grodzisku i przez lornetkę dobrze było widać mimo pojawiających się, z tyłu lub nad, chmurami.

Dziś natomiast dobre warunki były rano, a z każdą godziną pogarszają się.

 

Tak jak napisał Mateusz:"bo "u nas" warunki są, "u nich" nie ma", rzeczywiście, Beskid na całej długości "mleczny" a do szczytów na prawo od Hawrania przykleiły się chmórki.

 

Może inaczej: "unas" i "u nich" warunki są, bo kamerki pokazują przejrzyste powietrze, tylko "po drodze" na Beskid i Tatry jest już coraz więcej pary. ;)

Ogólnie przez lornetkę lepiej widać niż by cyfrówką zrobiono zdjęcie.

 

Właśnie zszedłem z tarasu i daję Wam trochę moich wypocin "na partyzanta" przez lornetkę komórą :)

Nic nie przerabiałem więc można samemu pomanipulować gammą.

 

fc8bdd6eccf58975m.jpgaaba35b60187efa5m.jpgecb2e8a46072f9ffm.jpgc17c50f2d45b56a6m.jpg47c4661b8902abb5m.jpg

 

I na koniec zdjęcie

dawno nie oglądanego "Diablaka"

e0052018b2b1168em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 17.00. W Jastrzębiu widoczność w stronę Beskidu Śląskiego na 8,5-9. Tylko odrobinę słabiej niż wczoraj. Strona http://www.hory.sk/ pokazuje nad Łomnicą dobrą pogodę i chyba należy temu wierzyć, ponieważ, z tego co zauważyłem, często aktualizują te dane. Kamerki ze strony http://www.zakopaneonline.pl/webcam/ też pokazują dobrą pogodę nad Tatrami, więc może warto jeszcze zaryzykować i poszukać wierchów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Państwa!

bo widzicie - nie trzeba w pątek imprezować do późna w noc, tylko zerwać sięskoro świt. ;)

Dziś rano (06:40)- wybaczcie, że nieostre, ale ze wzruszenia nie mogłem aparatu w rękach utrzymać:

babia.jpg

i na deser, wreszcie "własnoręcznie" udało mi się upolować:

morning.jpg

 

morning2.jpg

 

pozdr.

PS.Michale - gdzie mieszkasz? Bardzo dziwne Twoje panoramy jak na Sosnowiec wychodzą - nigdzie w zasięgu wzroku blokowisk nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo i jeszcze raz brawo!

 

PS.Michale - gdzie mieszkasz? Bardzo dziwne Twoje panoramy jak na Sosnowiec wychodzą - nigdzie w zasięgu wzroku blokowisk nie ma!

 

 

Uchylę rąbka tajemnicy: mieszkam sobię w Sosnowcu a dokładnie na Jęzorze.Także wszystkie bloki i całą reszte mam... za plecami.Miejsce obserwacji znajduję się właśnie na Jęzorze nieopodal drogi Jaworzno-Katowice.Jeszcze dodam, że wysokość "tarasu" to +/- 300 m n.p.m.

 

Pozdrawiam :D

MT

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd robiłeś zdjęcia Hermit ? To po prawej to Elektrownia Jaworzno ?

Szczęśliwi ci co nie pracują bo na obserwacje wybrać się mogli.

Mnie niestety uziemiła praca zarówno w piątek jak i dziś, dlatego po powrocie do domu poszedłem tylko na wysypisko około 17:30. Tatry było widać słabo, podobnie jak w czerwcu. Zrobiłem czarno-białe zdjęcia ale nie wyszło nic szczególnego.

Gdybym mógł dziś pojechać na wycieczkę, zapewne miałbym bogatszy materiał.

W niedzielę na pewno pododa się już nie utrzyma.

 

Tak na marginesie : 20 lat polowałem na Tatry z okolic Śląska, ale takiego wysypu obserwacji się nie spodziewałem. A przecież ile okazji mi uciekło !!

Edytowane przez adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

dodaję linki ,fotki robiłem pomiędzy godz.17/50 a 18/15 w róznych ustawieniach z dachu mojego bloku.

Mam prośbę napiszcie jak to wygląda na Waszych monitorach,bo na moim LCD wszystko wyglada dość słabo.

Pozdrawiam :D:Salut:

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0afe271a05d8fffa

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=00ba89e3f4783b00

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c5212bb0580e42ac

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=266add5f8fb66afc

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d3d7e3ab18eaad58

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=04775f0ae1bf8b68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elcupa

:icon_redface: cóż za komplement!

@Michał

:D ale numer! hmm, czyżbyś iał jakąwieżę obserwacyjną? Przecież jEzor to jakieś 270 m npm.

@Adams

nie tacy szczęsliwi - to przed pracą - a onieważ z balkonu widzę Babią to wie, kiedy opłaca mi się wybiec z aarate na Lenartowicza. Niestety aparat pożyczony, więc jutro nawet jak wstanę to i tak niczego nie uwiecznię - ale pogoda wglą obiecująco, więc może dla samego oglądania wstanę.

@merti - zgadza się

 

Przy okazji - zauważyliście pewnie, że pojawiło się nowe oświetlnie na kominach - Siersza jakby na wycięgniecie ręki była, a Jaworzno wygląda jak choinka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elcupa

:icon_redface: cóż za komplement!

@Michał

:D ale numer! hmm, czyżbyś iał jakąwieżę obserwacyjną? Przecież jEzor to jakieś 270 m npm.

@Adams

nie tacy szczęsliwi - to przed pracą - a onieważ z balkonu widzę Babią to wie, kiedy opłaca mi się wybiec z aarate na Lenartowicza. Niestety aparat pożyczony, więc jutro nawet jak wstanę to i tak niczego nie uwiecznię - ale pogoda wglą obiecująco, więc może dla samego oglądania wstanę.

@merti - zgadza się

 

Przy okazji - zauważyliście pewnie, że pojawiło się nowe oświetlnie na kominach - Siersza jakby na wycięgniecie ręki była, a Jaworzno wygląda jak choinka!

 

:Salut: Dodaję nocne-z mojego dachu.

EL.Siersza ,Jaworzno II i III

Siersza_Jaworzno_II_Jaworzno_III.JPG

Jaworzno_III.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gliwic też widać komin z Sierszy (odległość ok 40 - 50km) i z Jaworzna, natomiast z radiostacji widać też komin EL. Opole!

Ciekaw jestem czy z Katowic można zobaczyć jakiś komin z Krakowa :)

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ORJ

Świetne! Ile masz km do Sierszy? Ode mnie jest 22. co jeszcze świeci na nocnym niebie? Na pewno widzisz Kosztowy, komin na Dąbrówce, Bytków -? Łagisza i Huta Katowice jakoś skromnie w tym towarzystwie się prezentują, moze też sobie zmienią na lepsze.

 

Do Sierszy w linii prostej jest 30 km,Patrząc odmnie ,to miga El.Siersza,El Jaworzno III,Łagisza,Ec Katowice,Ec Będzin,maszt Kosztowy.Niebawem powinny zacząć kominy Huty Katowice 2xH 150m i najwyzszy H-250m,EC Zabrze H-200m też go widzę.Do innych obiektów które widzę z dachu z oświetleniem przeszkodowym "średniej intnsywności"-niemigajacymi należą wieża Bytków,stary komin EC Będzin,kominy ZEC nr 6 obok KWK Wujek.teraz nowe światła montowane są na kominach "karmerskich"ZEC nr 5 obok KWK Wieczorek-na Nikiszowcu,lada dzień zabłysną.

Jako ciekawostkę dodam że z okolicy lotniska Pyrzowice widziałem bardzo odległy maszt w Klepaczce świeci jak w kosztowach.

 

Jak co to mam więcej takich nocnych zdjeć.

pozdro:) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gliwic też widać komin z Sierszy (odległość ok 40 - 50km) i z Jaworzna, natomiast z radiostacji widać też komin EL. Opole!

Ciekaw jestem czy z Katowic można zobaczyć jakiś komin z Krakowa :)

 

Patrykos

najdalej na wschód widzę komin w Olkuszu,kominy kombinatu w Bukownie no i Sierszę dalej wszystko skutecznie zasłaniają wzgórza z okolic Dolinek Krakowskich ,siegajace na ok 460,480m npm.

Sam Kraków jest nisko położony,przypuszczam że ze szczytu komina Jaworzno III lub H 260m Siersza będzie można zobaczyć kominy krakowskiego Łęgu,czy moze maszt w Chorągwicy.

 

Jezeli ktoś z gości,czytelników forum może widział to prosimy o info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ORJ

Będzin miga! :) Widzisz też pewnie maszt za szpitalem górniczym w Sosnowcu. A masz zdjecia tego Olkusza i Bukowna?

 

Będzin miga -wyższy komin,ten maszt w zasadzie wieżę niedaleko szpitala też widzę,a Jaworzno II swieci stalym światłem.

Zdjęć Olkusza i Bukowna obecnie nie mam,ale mogę wejśc na dach i zrobić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wrócę do tematu gór...

 

Dzisiaj warunki jednak zdecydowanie mniej korzystne niż w piątek, choć jadąc A4ką do Krakowa, na ok 10 km przed bramkami, na wzniesieniu pojawiły się przepiękne Tatry przykłuwające wzrok prawie tak samo bardzo, jak pięknie dzis prezentujący się Diablak. Ponieważ na autostradzie jeździ się raczej z prędkościami mocno angażującymi uwagę, więc nie stwierdziłem dokładnie, które szczyty były widoczne, choć bez dwóch zdań były to Tatry Wysokie i z tą samą pewnością mogę stwierdzić, że dzisiaj przelatywało nad nimi mniej chmur, niż w piątek.

 

Biorę jednak poprawkę na mniejszą odległość do Tatr z tego miejsca, więc wrażenia widoczności mogły być nieco przekłamane, w stosunku do najczęściej odwiedzanych hałd. Tym niemniej z tego właśnie miejsca prezentowały się one wyraźniej niż wczoraj z Murcek. Co więcej zauważyłem, że warunki "na Tatry" charakteryzują się tym, że na Babiej zaczynają wychodzić, dostępne gołym okiem, szczegóły ukształtowania północnego zbocza, co jest widokiem do prawdy "wzuszającym" :)

 

Podróż do Krakowa oczywiście nie bezcelowa - odebrałem w końcu swoją lornetkę 100tke z kolimacji i wracam do obserwacji z uzbrojonym okiem :))) Bardzo żałuję, że nie miałem jej w piątek, bo przy takiej widoczności widoki z tego bina muszą być zaiste piękne. Mam nadzieję, że pani jesień przyniesie na jutro wysokie zachmurzenie, niską wilgotność i temperaturę max 15 stopni, aby znowu "Ząbki" pokazały się nam w całej okazałości! :)

 

 

Pozdrawiam,

M

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.