Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

A co w sprawie Altusa? Jakieś plany fotografii? Ja się pisze na 100000% tylko oby to było po 16 :D

Może jakieś szczegóły?

Widzę, że jest duży problem z umówieniem stosownego terminu spotkania w Altusie. Coś mi się wydaje, że trza będzie się ładnie uśmiechnąć do p. Marka Substyka, bo z tego co tu wyczytał na AF, szanowny Pan ma się dobrze w tym "drapaczu chmur" (bez obrazy i pod tekstów)...... :D:banan::notworthy::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... oglądałem tą fotkę i mam takie jedno pytanko...

Jestem miłośnikiem kolei a na zdjęciu widzę śliczny dwutor...

 

Zoom u nas kiepski, ale jesli cos pojedzie, to postaram sie ustrzelic.

 

I dalej: Wielkie dzieki dla ORJ za kawal dobrej roboty przy opisie panoramki. Odrobie sie troche prywatnie i sluzbowo (po urlopie) i wrzuce ja nieco uzupelniona. Inne moje panoramki nie sa tak efektowne, bo zaslaniaja bloki i inne gorki - bedzie lepiej zima, gdy drzewa zgubia troche lisci - wiec zostaje poczekac.

 

I jeszcze jedno - planuje zakup teleskopu (cos z nizszej polki cenowej w stylu SkyWatcher'a ~500zl.). Czy ma ktos w okolicach Katowic podobny sprzet przez ktory moglbym testowo rzucic okiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na jeszcze jedną panoramkę z poniedziałkowej wyprawy na oglądanie Tatr do Łąki i Wisły Wielkiej, pokażę 4 zdjęcia z niedzielnej wyprawy na Górę Świętej Anny :)

 

NGC - Byłem w tą niedzielę na AnnaBerg i widoczność była dużo gorsza, ale powiedz mi z jakiego miejsca pstrykałeś te cztery fotki. Ja tego nie mogłem znaleść.

 

Merti - męczyłem się z tą fotką i opisem, a tu nagle ORJ wszedł na forum , opisał i pozamiatane :D

I faktycznie myślałem tu o kwk Pniówek w Pawłowicach i to by wskazywało , że pstryknołeś kopalnie jastrzębskiej spółki, a wspomniane kwk jankowice i chwałowice są zasłonięte przez Tychy, czy Lędziny.

 

ORJ - Kwk Jankowice istnieją i możliwe , że to była likwidacja jakiegoś szybu wentylacyjnego.

A co do Jastrzębia i nie przemysłowych budynków , to myślę że szpital górniczy jest jednak wyżej niż hotel Diament.

Jak tam na Małej Fatrze było?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGC - Byłem w tą niedzielę na AnnaBerg i widoczność była dużo gorsza, ale powiedz mi z jakiego miejsca pstrykałeś te cztery fotki. Ja tego nie mogłem znaleść.

 

Hello Benji :) Wszystkie cztery zdjęcia robiłem z takiego miniparkingu, który jest około 1km PRZED szczytem jadąc od Zdzieszowic. Tuż obok jest skrzyżowanie, w którym spotykają się trzy drogi - jedna na szczyt, druga do Zdzieszowic, a trzecia do Leśnicy.

 

Stamtąd jest bardzo dobry widok na południe (ponad 90 stopni), ale tylko na południe. Żeby dostrzec np Pradziada trzeba jechać lub przejść się w inne miejsce.

 

Swoją drogą ... AnnaBerg ... a może St.Ann's Peak ?? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś fotki z Góry Św. Anny :D

NGC - Wiem o którym parkingu mówisz, ja go minołem :D

Jako, że byłem tam pierwszy raz - pstryknołem typowe fotki ze szczytu, a więc

 

W stronę Gliwic (zoom), czy ogólnie na wschód:

41d4e607c9d7ab87m.jpg

 

Trochę na lewo od wcześniejszej foty - widać kawałek A4 i jakieś kominy na horyzoncie

8dd1b147a22ca505m.jpg

 

Na południowy zachód, to chyba Jesioniki

a5d0efbc15b2c61am.jpg

 

Na ostatniej fotce (w drodze do Mysłowic) na lewo pod mostem (sorki za jakość) widać resztki drzew...

974acdf29d0f85b8m.jpg

...pozostałości po trąbie powietrznej...

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Dzisiaj całkiem nieźle w godzinach ok 19 z poziomu ziemi z granicy Gliwic i Knurowa całkiem nieźle prezentował się Beskid Śląski i Beskid Morawsko - Śląski (Widoczność była 7/10)

:Salut:

To prawda, również zwróciłem w środku dnia uwagę na bardzo wyraźną Lysą z górki na Kościuszki pomimo dużego przymglenia na horyzoncie. Jednak nie zdecydowałem się na wyprawę w wiadome miejsce.

 

W zamian i przez zupełny przypadek zawitaliśmy dzisiaj z ORJ-tem w Sky Barze :) Decyzja spontaniczna, wyjazd na 27. piętro w niecałe 15 sekund (szybko latają tam te windy), pierwszy look na północny horyzont zaraz po wyjściu z windy i... zaskoczenie. Co prawda GOP by night jest ładnie oświetlony i bliskie widoki są super, ale zasięg widoczności już nie taki imponujący.

 

Na zachodzie dominuje Tałzen i Kukurydze (ORJ twierdzi, że gdzieś w tym kierunku wystaje też Radiostacja w Gliwicach), wypatrzyliśmy również Rybnik i elektrownie oraz obok Halembe, jest także duża szansa na Pradziada o zachodzie i Św. Anne. Na północ szeroka perspektywa na Zagłębie i na NE majaczy także komin z Olkusza, na wschodzie kojarzę już tylko Sierszę i oczywiście Jaworzno. Niestety południowy horyzon wydaje się być dostępny już tylko z okien hotelowych, a ten widok kosztuje już nieco więcej niż 10 zł za wjazd do kawiarni... :rolleyes:

 

Na dół zdecydowaliśmy się zejść schodami, co oznaczało pokonanie ok. 600 schodów (ORJ pewnie pamięta dokładna liczbę, bo liczył :)). Zgodnie stwierdziliśmy, że sam Sky Bar nie jest dobrą lokalizacją do fotografowania widoków z wielu różnych przyczyn. Możemy sobie z czystym sumieniem odpuścić to miejsce, no chyba że spotkamy się tam czysto towarzysko. Pod tym względem jest tam dla nas akurat idealnie :)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to więc, że podglądaliście mnie wczoraj :D Mam okna bezposrednio na altusa, tylko róznica w poziomach względem sky baru to okolo 60~80 metrow. :D Altus ma jedna jedyna rewelacyjną rzecz. Mianowicie koszyk z atenami (czyli najwyższy punkt budynku). Gdyby udało sie tam dostac, to widoki były by w postaci 360 st. na wysokosci 135m co byłoby czymś rewelacyjnym! Tylko co zrobic by udalo sie tam dostac? Napisac pismo do władz budynku?

Moja kuzynka z racji ze pracuje w radiu katowice wczoraj po zobaczeniu co robimy (zrobilo to na niej wrazenie) powiedziala, ze moze zalatwi miejsce do foto na komendzie glownej u samego prokuratora :blink: . JUz dawno wspominana ulica Wroblewskiego w Siemianowicach (przy wierzy TV) też mam nadzieje uda mi sie załatwic.

Ale myśle, że nie tylko ja na tym forum znam was tylko po postach, dlaczego by nie pokombinowac, znaleźć świetne miejsce, dobrą pogode i spotkac sie wszyscy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

-Górna krawędź tzw.koszyka na Altusie 112m :)

-Do dachu pod koszykiem 104,9m

-Sky Bar- wysokość do podlogi -90m

 

Opisałem jedną z fotek które Benji zrobił z Góry Św.Anny w kierunku GOP

 

Ps. Patrykos-tyle rozpoznaję:D

Pozdro

GOP_z_G._w.Anny.jpg

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka 125 m:P (wierzchołek anteny) czlyli okolo 115 m wysokosci.

 

P.S. dostalem pozytywna wyopowiedz w sprawie foto z dachu ślizgowca, zalatwilem sobie juz nr do dyrektor budynku. Chyba Panowie bede zapraszal na dach :helo:

Czekam :Beer:

 

 

 

ale ma ktoś może jakies miejsce gdzie WSZYSCY moglibyśmy sie spotkać i porobic zdjęcia, bo jesli nie to chyba murcki...

Hałda w Łaziskach :)

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek i środs przyjmuje nasza dyrektor budynku. Spróbuje, powiem wszystko by dać nam szanse, tylko cholera kiedy? Dzien musi byc widokowy,... eh nie wiem jak to zrobic by nie stracić szansy. Moze zaczniemy prowadzic prognoze pogody

:D

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Panowie kto ma możliwość ,zapraszam NA STANOWiSKA

TATRY WIDOCZNE w tej chwili z hałdy Kostuchna.Mateusz informuje mnie przez sms,twierdzi że warunki ciągle

ulegaja poprawie,szykuje się rewolucyjny wieczór :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek i środs przyjmuje nasza dyrektor budynku. Spróbuje, powiem wszystko by dać nam szanse, tylko cholera kiedy? Dzien musi byc widokowy,... eh nie wiem jak to zrobic by nie stracić szansy. Moze zaczniemy prowadzic prognoze pogody

:D

Cześć,

 

Wydaje mi się, że jedziemy właśnie na fali dobrych warunków widocznościowych wywołanych tymi wszystkimi trąbami ostatnio. Dzisiaj przez 15 min pojawiły się nawet Tatry, mimo że było widać, że mgła wisiała nisko w powietrzu. Atmosfera praktycznie wyczyszczona ze wszelkiego syfu - widziałem nawet przez lornete pojedyncze drzewa na Romance!

 

Dlatego też jeżeli umawiać się na obserwacje z dachu, to już - nie ma na co czekać. Jutro, najpóźniej pojutrze. Proponuję wybrać się tam ok. 17 aby zaczekać do 20, kiedy Kosztowy zapalają światełka i zaraz po nich zapalają się inne wysokie konstrukcje w regionie (dzisiaj specjalnie zwróciłem uwagę na tą kolejność). Ja jutro mogę dołączyć do grupy po 19tej, w czwartek od 15 aż do końca świata ;)

 

 

M.

 

PS. Ktoś zareagował na dzisiejszy apel SMSowy? :) Pojechałem zupełnie w ciemno, bez przekonania i przesłanek o dobrej widoczności. Warunki zmieniły się w przeciągu minuty może dwóch z 6,5 na 8 z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

-Górna krawędź tzw.koszyka na Altusie 112m :)

-Do dachu pod koszykiem 104,9m

-Sky Bar- wysokość do podlogi -90m

 

Opisałem jedną z fotek które Benji zrobił z Góry Św.Anny w kierunku GOP

 

Ps. Patrykos-tyle rozpoznaję:D

Pozdro

 

Wielkie dzięki ORJ myślałem, że moze coś rozpoznasz, nie wiedziałem że wszystko :D

 

Widziałem gościa (zastępca głównego w IMGW)w tv , co ciekawie mówił o pogodzie gł. chodziło o ostatnie wichury, ale gość miał wiedzę.

Na koniec powiedział, że dobrze wejść na ich stronkę gdzie można sprawdzić pogodę.

Panowie.

Czapki z głów

Możemy sprawdzić do dwóch tygodni do przodu pogodę!

Siłę wiatru, ciśnienia , groźne zjawiska i mnóstwo innych rzeczy.

Stronka dostała nawet jakieś medale.

 

http://www.pogodynka.pl/

 

W końcu dobrze mieć takie narzędzie :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Góry Św. Anny(szczytu) widać jedynie fajnie na płd- zach i za klasztorem na pół, pół-wsch.

Sam szczyt jest mocno zalesiony.

Co innego wcześniejszy mini parking gdzie NGC pstrykał - cytuję: ''Wszystkie cztery zdjęcia robiłem z takiego miniparkingu, który jest około 1km PRZED szczytem jadąc od Zdzieszowic. Tuż obok jest skrzyżowanie, w którym spotykają się trzy drogi - jedna na szczyt, druga do Zdzieszowic, a trzecia do Leśnicy''.

 

 

Może dałoby się ustrzelić Jasną górę w Częstochowie?

Góra Św. Anny ma 407m

Jasna góra 293 + klasztor 106m = 399m

odległość ok 76km wg. GE

hm?

Z Katowic jest bliżej.

:Salut:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.