Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

wczorajsze wieczorne widoczki z centrum w kierunku południa :D

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55126947eb70fd38.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f93a80591f8a7f7b.html

 

najlepiej bedzie sciagnac zdjecie i otworzyc w jakiejs sensownej przeglądarce, bo niewiele widac oglądajac na stronie fotosika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dmucha dzisiaj cały dzień mocno. Ocena widoczności z centrum 7,5/10 z widoczną tendencją do poprawy. Wilgotność poniżej 40% i malejące zachmurzenie wg ICM. Temperatura i nasłonecznienie korzystne.

 

A w jednym zdaniu - wracamy dzisiaj na hałdę :) Zainteresowanych spotkaniem w Kostuchnie lub Murckach zapraszam po godz. 18. Info na Forum lub GG 3671353.

 

Pozdro,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem potwierdzić dzisiejszą widoczność, która jak na ten moment kształtuje się na poziomie 7.5-8. Wciąż brakuje tych detali, jakie można było obserwować wczoraj, ale pora jeszcze wczesna, kontrasty pewnie z czasem jeszcze wzrosną.

Dodatkowo chciałbym skromnie uzupełnić wczorajsze obfite fotorelacje o panoramę z domu, oraz zdjęcie Jesioników z centrum Jastrzębia, przy pogarszającej się już widoczności, co pokazuje potencjał wczorajszych warunków.

 

41007d4daaf7c91bm.jpg

 

32b8c86b7a6fc72am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy dobrze myśle i czy tam widać W. Fatre w Karpatach?

Kierunek na Ustroń, na prawo widać Czantorie

 

Witaj. Patrząc w tym kierunku nie masz szans zobaczyć Małej Fatry (przypuszczam, że jednak masz na myśli Małą a nie Wielką). Jeśli to zdjęcie zrobiłeś z hałdy boryńskiej, to prawdopodobnie nie ma możliwości dokonania z niej takiej obserwacji, szanse lekko wzrosną gdybyś spróbował z hałdy bliżej JAS-MOSu (kiedyś to zprawdzałem przy pomocy Global Mappera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Narazie 4 sierpnia mieliśmy najlepszą pogodę, oby jeszcze było więcej takich dni.

Świetne foty tu wrzucacie i chyba mertiemu i ORJ`owi wiszę piwko za taki opis mej fotki :Beer:

Naprawdę panowie świetna robota.

Poniżej (chyba) Mała Fatra - znów była widoczna, lecz tym razem z Pogrzebienia (jakieś 3, 4 kilometry przed Raciborzem). Jest tam świetny punkt widokowy jeśli chodzi o południe, aż po połnocny zachód czyli Pradziad.

 

5656e342e4f8096fm.jpg

 

i większa panoramka.

e686a576dbe1864fm.jpg

 

Acha Kościak, myślę że to jednak nie Tatry u Elcupy:D

 

pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

 

Dzisiaj z Mateuszem spotkaliśmy się na hałdzie Kostuchna,jednakże widoczność choć dobra to bez porównania do tych wczorajszych.Zrobiłem wiele fotek i zmontuję z tego kilka panoramek.

 

Tymczasem chce zamieścic kilka fotek przedstawiających zachód Słońca który najefektowniej z pośród wszystkiego wypadł na hałdzie dzisiaj i to za Górą Św.Anny

oraz widok w kierunku Gliwic.

 

Pozdrawiam :D

Zach_d_0.JPG

zach_d_1.JPG

zach_d_2.JPG

zach_d_3.JPG

Widok_z_H_kostuhna_w_kier.Gliwic.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

 

Dzisiaj z Mateuszem spotkaliśmy się na hałdzie Kostuchna,jednakże widoczność choć dobra to bez porównania do tych wczorajszych.Zrobiłem wiele fotek i zmontuję z tego kilka panoramek.

Dzisiejszą widoczność dobrze opisuje stwierdzenie: "od oceny z wczoraj odejmij sobie 2" :)

 

Niestety Tatry i Jesioniki nie zdołały przebić się przez gęstą warstwę mgły, więc na pierwszy plan wyszedł... pierwszy plan ;) i dlatego skupiliśmy się na północnym zachodzie fotografując, komentując i podziwiając różniaste konstrukcje i budowle.

 

Troche mnie dziwi dzisiejsza widoczność, jako że wszystkie parametry pogodowe łącznie z silnym wiatrem zapowiadały widoczność nawet lepszą niż wczoraj, a tu klapa. Trudno, czekamy na następne niespodzianki pogody.

 

Jeszcze raz dzięki Orj za udane wymarznięcie na hałdzie ;)

 

Mateo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mimo, że dzisiaj nie było tak doskonale jak wczoraj, a wiatr dalej hulał niezrażony tym odwiedziłem Chrzanów.

Na razie zapodam tu panorke w stronę Śląska, bo resztą się zajmę w wolnej chwili.

pano_Chranow_na_Slask.jpg

 

 

:Salut:

 

Ładna perspektywa,ułożenie kominów,nawet widać trzy kominy z El.Szomierki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Na forum trafilem niedawno, a to dlatego ze niedawno zaczalem rozgladac sie po okolicy. A zaczalem sie rozgladac po przeprowadzce do Rudy Ślaskiej na 10 pietro (niezle widoki z balkonu). Korzystajac z dobrej widocznosci w ostatnich dniach, zrobilem panoramke (uwaga, ~3mb):

http://www.dhoine.xksi.pl/panorama-lewa.jpg

 

Zdjecia robione z Kochlowic, a dokladnie stad:

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&...mp;t=h&z=18

 

I teraz prosba do znawcow o zidentyfikowanie widocznych gorek. Dobrze widziane pasmo z lewej strony panoramy to Beskidy (podejrzewam ze jeden ze szczytow to Czantoria - widoczna byla wieza). Poza tym - na prawo od tego pasma sa jest widoczne inne pasmo (dalej - wiec slabiej widoczne), a za nim jakies samotne szczyty.

 

Pomozecie?

Edytowane przez dhoine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Na forum trafilem niedawno, a to dlatego ze niedawno zaczalem rozgladac sie po okolicy. A zaczalem sie rozgladac po przeprowadzce do Rudy Ślaskiej na 10 pietro (niezle widoki z balkonu). Korzystajac z dobrej widocznosci w ostatnich dniach, zrobilem panoramke (uwaga, ~3mb):

http://www.dhoine.xksi.pl/panorama-lewa.jpg

 

Zdjecia robione z Kochlowic, a dokladnie stad:

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&...mp;t=h&z=18

 

I teraz prosba do znawcow o zidentyfikowanie widocznych gorek. Dobrze widziane pasmo z lewej strony panoramy to Beskidy (podejrzewam ze jeden ze szczytow to Czantoria - widoczna byla wieza). Poza tym - na prawo od tego pasma sa jest widoczne inne pasmo (dalej - wiec slabiej widoczne), a za nim jakies samotne szczyty.

 

Pomozecie?

 

Pomożemy:)

 

od prawej:

Beskid Slasko morawski (nie znam dobrze szczytow) z charakterystyczna Lysa Hora (z pokazna wieza).

Dalej w lewo (nad kosciolem w kochlowicach) jest Czantoria, potem Równica, miedzy drzewami z wieżą na szczycie to jest Skrzyczne, lekko w prawo Klimczok, a ponizej Szyndzielna (zaslaniaja drzewa). Calkiem po lewej kolo wiezy szybowej widac kawalek Babiej (albo pilska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczorajsze wieczorne widoczki z centrum w kierunku południa :D

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55126947eb70fd38.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f93a80591f8a7f7b.html

 

najlepiej bedzie sciagnac zdjecie i otworzyc w jakiejs sensownej przeglądarce, bo niewiele widac oglądajac na stronie fotosika :D

 

Wielka prośba do ORJ bądz kogos zorientowanego by opisal mi szczyty widoczne na zdjeciach, bo patrze przez okno i nawet nie wiem na co.

 

P.S. Postaram sie wrzucic Panoramke widoku z mojego okna, ktora genialnie opisał ORJ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień chyba każdy uważa za udany.

 

Pradziad z hałdy w Katowicach Murckach.

113402.jpeg

Pragnąłbym zauważyć, że na Rafałowej fotce złapały się jeszcze dwie górki z masywu Jesioników - to Hole lub Petrovy na lewo od Pradziadka i Mały Dziadek do prawej jego stronie przy kominie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnąłbym zauważyć, że na Rafałowej fotce złapały się jeszcze dwie górki z masywu Jesioników - to Hole lub Petrovy na lewo od Pradziadka i Mały Dziadek do prawej jego stronie przy kominie... :)

 

:Salut: to Vysoke Hole 1464 z lewej i Maly Ded 1355 z prawej,a ten komin i szyb to-Budryk

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna panoramka na zachód.

299d455c86272fe1m.jpg

 

widać Pradziada po prawej, jakieś górki na środku i góra z jakimś masztem na lewo :Salut:

:Salut: Ja chciałem zwrócić uwagę na charakterystyczny widoczny element Twojej panoramki czyli Góry Odrzańskie-Oderske zaliczane przez Czechów do pasma Nizkego Jesenika.

Są widoczne z panoram np z Radhostu czy Lysej , z drugiej strony zaś z Pradziada,i proszę u Ciebie tez się załapały :D

Jako ciekawostka dodam że Velky Roudny góruje nad dużym zbiornikiem retencyjnym - Slezka Harta

Pozdrawiam

 

dodaję wycinek z panoramki oraz symulację z GE

G.Oderske.JPG

symulacja_GE.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba do ORJ bądz kogos zorientowanego by opisal mi szczyty widoczne na zdjeciach, bo patrze przez okno i nawet nie wiem na co.

 

P.S. Postaram sie wrzucic Panoramke widoku z mojego okna, ktora genialnie opisał ORJ :D

 

Jutro zrobię opis dla Ciebie w ramach nudzenia się w zakładzie pracy :D

Pozdro :Salut:

 

Ps.Dhoine Tobie też dokladnie opiszę i potem dodam,ale to poźniej :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.