Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam, byłem na GŚAnny tylko po to, aby zaczaić jak tam jechać i skąd najlepiej obserwować, podobnie jak 5 lipca na Babiej Górze. Wcześniej nigdy tam nie byłem. A gdy widoczność podskoczy do około 200km to wtedy gdy tam pojade już od razu będę wiedział jak i dokąd dokładnie. A i tak miałem szczęście że zupełnie przypadkiem trafiłem na 100km przejrzystość. Na Babiej też trafiłem dobrze, ale poza 60tym kilometrem nic już nie widziałem.

 

Z GŚAnny zrobiłem (narazie!) tylko symboliczne cztery zdjęcia, te co pokazałem.

 

 

Edit & PS: A obiektyw z FZ18 to najcudowniejszy obiektyw na świecie !! :helo:

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka fotek z 04.08.2008 widok z hałdy w Katowicach Kostuchnie

 

Babia.......Mała Babia+kawałek Tatr Zachodnich.............Tatry Zachodnie

114775.jpeg114793.jpeg114796.jpeg

 

Góra Żar.............................Bielsko Biała............................Skrzyczne..........................Klimczok

114785.jpeg114778.jpeg114795.jpeg114792.jpeg

 

Widoczki na stronę wschodnią

114807.jpeg114808.jpeg114811.jpeg114813.jpeg114815.jpeg114817.jpeg114819.jpeg114820.jpeg114821.jpeg114822.jpeg

 

Inne:

K-ce gwiazdy - okolice ul: Roździeńskiego

114786.jpeg

 

Dorotka

114781.jpeg

 

Wzgórze Wandy

114801.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Ja chciałem zwrócić uwagę na charakterystyczny widoczny element Twojej panoramki czyli Góry Odrzańskie-Oderske zaliczane przez Czechów do pasma Nizkego Jesenika.

Są widoczne z panoram np z Radhostu czy Lysej , z drugiej strony zaś z Pradziada,i proszę u Ciebie tez się załapały :D

Jako ciekawostka dodam że Velky Roudny góruje nad dużym zbiornikiem retencyjnym - Slezka Harta

Pozdrawiam

 

dodaję wycinek z panoramki oraz symulację z GE

 

ORJ - możesz tak na oko powiedzieć jaka jest odległość między Velkym Roydnym, a Slunecnom?

Bo mi to nie pasuje, bo o ile V. Rodney z szarloty 68 km i jest tego dużo na necie (nawet na YotTube:)) - to Slunecna znalazłem jakieś 240km dalej (po wyżej Pragi) i na necie już są pustki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ - możesz tak na oko powiedzieć jaka jest odległość między Velkym Roydnym, a Slunecnom?

Bo mi to nie pasuje, bo o ile V. Rodney z szarloty 68 km i jest tego dużo na necie (nawet na YotTube:)) - to Slunecna znalazłem jakieś 240km dalej (po wyżej Pragi) i na necie już są pustki.

Pozdrawiam.

 

Witaj Benji. Wiem, że pytanie było do ORJ, ale chciałbym go wyręczyć i przy pomocy linku opowiedzieć Ci na Twoje pytanie. Oto on: http://www.mapy.cz/#x=140068864@y=13524275...0+207872+189440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba do ORJ bądz kogos zorientowanego by opisal mi szczyty widoczne na zdjeciach, bo patrze przez okno i nawet nie wiem na co.

 

P.S. Postaram sie wrzucic Panoramke widoku z mojego okna, ktora genialnie opisał ORJ :D

 

Witam :Salut: oto opis do Twoich panoram. :Salut:

Ze Ślizgowca na Poł-Wsch i południe(no prawie) :D

 

Dhoine - jutro Twoja :Salut:

Panorama_ze__lizgowca_cz.1_Po__wsch..JPG

Panorama_ze__lizgowca___Po_udnie.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Dlatego że zafascynował mnie widok w kierunku Katowic i Chorzowa z Chrzanowa na zdjęciu

które dodał Merti.pozwoliłem sobie zrobić pewien eksperyment.

Zasymulowałem i wyretuszowałem nieistniejące już kominy na tym widoku które jeszcze do dzisiaj pamiętam(w przybliżeniu ich układ z tego kierunku) i widnieja mi przed oczami z przed ok 25lat temu, oraz pozbawiłem widoku elementów współczesnych których wówczas nie było.

Sorry że obiegłem od gór,no ale to tak chciałem poza nawiasem.jako ciekawostka.:D

 

Elementy historyczne dodane -na pierwszej fotce

-kominy Huty Kościuszko,Koksowni przy Hucie Kościuszko,wielkie piece,zbiornik gazu -(gazometr),kominy starej El.Chorzów,komin karbidowni Bobrek-Bytom ,kominy huty Jednosć-obecnie Laura,betonowa wieża KWK Siemianowice,komin Fabud Siemianowice

 

Elementy współczesne -które zabrałem-na drugiej fotce

-Nowy komin El.Elcho Chorzów i nową wielką hale kotłów.

 

Zapraszam przeanalizujcie różnicę

 

Pozdrawiam :D

widok_ponad_20_lat_temu.JPG

Obecnie.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak obiecałem wrzucam panoramę z poniedziałku z miejscowości Łąka (kawałeczek na wschód od mojej wcześniejszej poniedziałkowej panoramy). Widać Tatry, słabo bo słabo, ale są.

 

I od razu prośba - jak ktoś wie to proszę o identyfikacje szczytów które oznaczyłem 1, 2, 3, 4 i podałem przybliżoną wysokość no i odległość :)

__ka_opisane.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak obiecałem wrzucam panoramę z poniedziałku z miejscowości Łąka (kawałeczek na wschód od mojej wcześniejszej poniedziałkowej panoramy). Widać Tatry, słabo bo słabo, ale są.

 

I od razu prośba - jak ktoś wie to proszę o identyfikacje szczytów które oznaczyłem 1, 2, 3, 4 i podałem przybliżoną wysokość no i odległość :)

 

Salut:

1-Bujakowski Groń 749

2-Hrobacza Łąka 828

3-Groniczki 839

4-Magurka Wilkowicka 909

 

Co do Tatr nie jestem pewien jednak słabo widać,ale może to być fragment Tatr Zachodnich

Kamienista 2126,Błyszcz 2158,Bystra 2248,Starorobociański Wierch 2176.

Musiał bym tutaj mieć czyste foto do analizy

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ jestes naprawde wielki! Najwiekszym sepcjalista gor jakiego znam! :D Żone mam z BIelska i jak zobaczyla, że widać z naszego mieszkania jej rodzime tereny to ucieszyla sie niezmiernie. Jeszcze raz dzieki. Moze sie spotkamy jkos tak niebawem na jakis obserwacjach, bo widze wy regularnie sie widujecie, a ja przez prace nie daje rady :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

Ja dodam kilka moich zdjęć

c1b4112b387af3adm.jpg

Góra Św. Anny

Wszystko robione tradycyjnie z Gliwic :D

 

Kościół na Św. Annie ma dwie wieże? Chciałbym w przyszłości z Kostuchny, przy bardzo dobrej widoczności, je przez bino rozdzielić, bo do tej pory widziałem je tylko scalone :) A zachód Słońca prosto na Anne (vide zdjęcia ORJ-ta) sprzyja takim obserwacjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jakieś Zabrze czy cuś? :)

Nie, to z Mysłowic robione. :banan: Od lewa w tle Dorotka, a dalej to Sosnowiec się ciągnie. :)

Natomiast od siebie dodaję kolejna zrobiona panorke z Chrzanowa na zachód i płd-zach.

Pano_z_Chrzanowa_2.jpg

Co do tych kominów, podpisanych jako EL. Detmarovice, to raczej nie jestem pewien, choć GE wskazuje na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam panoramkę waszych stron, ciekawe kto zgadnie zkąd pstrykana :D

5987be13cb32d401m.jpg

 

Jak ktoś chce niech opisze :Salut:

 

Witam:Salut: jest to widok z Mysłowic w kierunku Sosnowca,i podobnie jak Michał myślę że z bloku przy skrzyż ul.Katowickiej i Chopina.Nie jestem w stanie dokładnie ustalić adresu.:) dodaję miniaturki

Pozdrawiam

mapka.JPG

opis.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:Salut: jest to widok z Mysłowic w kierunku Sosnowca,i podobnie jak Michał myślę że z bloku przy skrzyż ul.Katowickiej i Chopina.Nie jestem w stanie dokładnie ustalić adresu.:) dodaję miniaturki

Pozdrawiam

 

Roman od razu rozwaliłeś mnie opisem, great!

 

P.S.Miejsce mi już dobrze znane.To bloki przy ul. Katowickiej niewiem ile pięter ale koło 10.,

 

mateo@ czy tam kursują windy??

,

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.