Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno Szarlotę mają przerobić na Autobahn? to prawda?Czy mamy sie spieszyć ze zdobyciem i fotkami?

 

Narazie sypią. Ma tam być jakiś park czy coś , ale znając polskie realia - wcale bym się nie zdziwił, gdyby ją rozkopali, albo jakby ją Czesi kupili i zrobili na niej park rozrywki, a my byśmy płacili za wstęp.

 

Jak jutro będzie pogoda , to może wyjdę, ale już nie na sam szczyt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie... sprawdziłem i to są Jankowice...

 

W każdym razie to na pewno są Żory :D

 

Edit: Z tego co poczytałem na necie to szyby KWK Żory zostały zlikwidowane :)

 

Tu zdjęcie pozostałości po kopalni

http://img162.echo.cx/img162/3076/017tq.jpg :)

Edytowane przez Kosciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuję aby wstępnie zainteresowani spotkaniem na szczycie Altusa w tym tygodniu (tak gdzieś po 20.00) pisali na forum terminy, kiedy mogą przyjechać na obserwacje. Już w tym momencie są cztery osoby chętne na przyjazd. Przejadę się jutro do Altusa i upewnie, że bar nie będzie zarezewowany.

 

Ja ze swojej strony deklaruję gotowość przyjazdu w każdy dzień tego tygodnia poza piątkiem i sobotą.

 

Pozdrawiam i zachęcam do wspólnego spotkania,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony deklaruję gotowość przyjazdu w każdy dzień tego tygodnia poza piątkiem i sobotą.

 

Pozdrawiam i zachęcam do wspólnego spotkania,

Mateusz

 

Ja dokładnie tak samo ... poza piątkiem i sobotą

 

Pozdrawiam i zachęcam do wspólnego spotkania,

Leon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuję aby wstępnie zainteresowani spotkaniem na szczycie Altusa w tym tygodniu (tak gdzieś po 20.00) pisali na forum terminy, kiedy mogą przyjechać na obserwacje. Już w tym momencie są cztery osoby chętne na przyjazd. Przejadę się jutro do Altusa i upewnie, że bar nie będzie zarezewowany.

 

Ja ze swojej strony deklaruję gotowość przyjazdu w każdy dzień tego tygodnia poza piątkiem i sobotą.

 

Pozdrawiam i zachęcam do wspólnego spotkania,

Mateusz

 

no dobra to ja zacznę:

od poniedziałku do piątku po godzinie 18.00 (jak żona wróci) raczej mam wolne.Warunkiem jest of course nasza piękna pogoda.

 

Jak reszta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuję aby wstępnie zainteresowani spotkaniem na szczycie Altusa w tym tygodniu (tak gdzieś po 20.00) pisali na forum terminy, kiedy mogą przyjechać na obserwacje. Już w tym momencie są cztery osoby chętne na przyjazd. Przejadę się jutro do Altusa i upewnie, że bar nie będzie zarezewowany.

 

Ja ze swojej strony deklaruję gotowość przyjazdu w każdy dzień tego tygodnia poza piątkiem i sobotą.

 

Pozdrawiam i zachęcam do wspólnego spotkania,

Mateusz

 

:Salut: ja się w tygodniu dopasuje do każdego terminu jaki wybierzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś widoczność po popołudniowym, wietrznym przejściu frontu chwilami sięgała szczytów skali. Miałem informować wcześniej, ale w wielu miejscach ROWu były problemy z prądem. Teraz dalej jest koło 8,5/10. Zdjęcia zamieszczę później. Teraz daję tylko małą panoramkę ze wzgórza zamkowego w Babicach w kierunku na Tatry.

 

c1448fcacba59052m.jpg

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień chyba każdy uważa za udany.

 

Pradziad z hałdy w Katowicach Murckach.

113402.jpeg

 

Tatry zachodnie z hałdy w Katowicach Murckach.

113405.jpeg

 

P.S. Przy okazji poznałem lokalnych wyjadaczy ;-D

113410.jpeg

113411.jpeg

 

 

Resztę ciekawych ujęć wkleję później do tego postu,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś widoczność po popołudniowym, wietrznym przejściu frontu chwilami sięgała szczytów skali. Miałem informować wcześniej, ale w wielu miejscach ROWu były problemy z prądem. Teraz dalej jest koło 8,5/10. Zdjęcia zamieszczę później. Teraz daję tylko małą panoramkę ze wzgórza zamkowego w Babicach w kierunku na Tatry.

 

c1448fcacba59052m.jpg

 

Witam i potwierdzam.

Myślałem mocne 8, albo nawet 9/10 - Najpierw podmuchy wiatru chciały mi dach wyrwać, później jak Elcupa pisze - zaniki prądu, ale później pojeździłem trochę i 500 fotek walnołem :D

 

Głównie Beskid morawski, czeskie miasta i pasma Pradziada, który jak zwykle dominował, fotki wkrótce.

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na razie nikt tu nic nie dodał, więc chciałem wreszcie zaprezentować Wam kompletnie opisaną panoramę z Szarloty zrobioną przez Benjiego, a opisaną przeze mnie i Romana vel. ORJ.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/993d74b58e0b5b5a.html

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała errata do fotorelacji Rafała - zdjęcia robione rzecz jasna z hałdy na Kostuchnie. ;)

 

Panowie - powiem tak... Kto dzisiaj nie mógł lub się nie zdecydował na obserwacje, to niech sobie teraz w brodę pluje! Jakie widoki!! Takich stoków Beskidu niskiego nie widziałem od początku tego wątku. A więc Beskid Niski 10/10. Śl. Morawski oceniam na 9/10, Pilsko i Babia na pół godziny przed zmrokiem - 10/10.

 

Z dużej lornety podziwiałem szczegóły wieży na Skrzycznem i Lysej Horze oraz (uwaga!) na Pradziadzie (zjawiskowo dzisiaj piękny), Bielsko rzut beretem.

 

No i na koniec Tatry, które ocenię 8/10, bo nie były tak wyraźne, jak pamiętnego wieczora w zeszłym roku z PPB. Warunki widocznościowe na Wierchy zmieniały się w przeciągu minut! Dobrze widoczne Tatry Zachodnie, od czasu do czasu wyskakiwały z chmur Wysokie, ale bez rewelacji. No i Bialskie, które na tle Beskidu sprawiały wrażenie co najmniej 3,5 tysięczników :)

 

Widoki piękne, podejrzewam że czekać będziemy na podobne aż do jesieni...

 

Wielkie dzięki dla Wuja dzielnie patrolującego ze mną góry z hałdy :) i dla Rafała, którego dziś miałem okazję poznać na żywo :)

 

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

PS. To teraz prosimy Michała o zwalające z nóg fotki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała errata do fotorelacji Rafała - zdjęcia robione rzecz jasna z hałdy na Kostuchnie. ;)

 

Panowie - powiem tak... Kto dzisiaj nie mógł lub się nie zdecydował na obserwacje, to niech sobie teraz w brodę pluje! Jakie widoki!! Takich stoków Beskidu niskiego nie widziałem od początku tego wątku. A więc Beskid Niski 10/10. Śl. Morawski oceniam na 9/10, Pilsko i Babia na pół godziny przed zmrokiem - 10/10.

 

Z dużej lornety podziwiałem szczegóły wieży na Skrzycznem i Lysej Horze oraz (uwaga!) na Pradziadzie (zjawiskowo dzisiaj piękny), Bielsko rzut beretem.

 

No i na koniec Tatry, które ocenię 8/10, bo nie były tak wyraźne, jak pamiętnego wieczora w zeszłym roku z PPB. Warunki widocznościowe na Wierchy zmieniały się w przeciągu minut! Dobrze widoczne Tatry Zachodnie, od czasu do czasu wyskakiwały z chmur Wysokie, ale bez rewelacji. No i Bialskie, które na tle Beskidu sprawiały wrażenie co najmniej 3,5 tysięczników :)

 

Widoki piękne, podejrzewam że czekać będziemy na podobne aż do jesieni...

 

Wielkie dzięki dla Wuja dzielnie patrolującego ze mną góry z hałdy :) i dla Rafała, którego dziś miałem okazję poznać na żywo :)

Pozdrawiam,

Mateusz

 

PS. To teraz prosimy Michała o zwalające z nóg fotki... ;)

 

:Salut: Witam wszystkich

Mateusz chcieliście opis Tatr Zachodnich

dodaję:)

Pozdrawiam :Salut:

Pasmo_Ban_wki_z_Ha_dy_kostuchna.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo chłopaki !!

 

Ja też dziś ustrzeliłem Tatry. Poniżej przedstawiam panoramkę z Wisły Wielkiej, z uwagi na inne oświetlenie Tatr na niej nie widać, poślę fote z Tatrami w następnym poście. Są one między Beskidem Małym a Pilskiem.

Wis_a_Wielka_opisane.JPG

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Tatry z tamtego miejsca, lekko przesunięty aparat względem miejsca w którym był jak robiłem panoramę.

Kilka szczytów widać, ale nie wiem jakie to ...

 

A swoją drogą pytanie - jak umieścić link do panoramy kilkadziesięcio megapixelowej co zajmuje około 10MB ?

Mam dwie takie z dzisiejszego wieczora - m.in. ta powyżej. Są boskie, chętnie bym Wam pokazał w pełnej rozdzielczości ...

Na_forum.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem normalny, ale korzystając z warunków pojechałem o północy z 4-5 Sierpnia 2008 na górkę do Mikołowa zobaczyć Skrzyczne.

 

Fotka niestety zamazana bo bardzo wiało, statyw nie pomógł.

113486.jpeg

Po prawej od wierzy widać jakieś światełko - które to schronisko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem normalny, ale korzystając z warunków pojechałem o północy z 4-5 Sierpnia 2008 na górkę do Mikołowa zobaczyć Skrzyczne.

 

Fotka niestety zamazana bo bardzo wiało, statyw nie pomógł.

113486.jpeg

Po prawej od wierzy widać jakieś światełko - które to schronisko ?

 

Możliwe ze złapałeś namiot z obsługą na Małym Skrzyczne :) Ale prawdopodobnie trafiłeś na schronisko pod Klimczokiem....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.