Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

czy Góra Siewierska to to samo co Silos ? :blink:

 

:Salut: Ten Silos jest niedaleko na zboczu Góry Rogoźnickiej ok 2 km na płn.zachód -znaczy tak mi sie zdaje,

może sympatycy astronomii z regionu udzielający się w innych wątkach A.F.może się wypowiedzą w tej

kwestii:)

 

Ja w tym miejscu fociłem panoramy.

G_ra_Siewierska.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze warunki były dosyć ciekawe, godzina 17:00 w Katowicach chmury, a w Bielsku Białej słońce. Góry były ładnie doświetlone. Tym razem miałem statyw, dociążony kamieniami ;-D

 

Fotki 2008.08.24 godź 17 z hałdy Katowice Kostuchna

 

Góra żar

124302.jpeg

 

Babia

124311.jpeg

 

W kierunku wschodnim pojawił się jakiś "cycek" ktoś go rozpoznaje ?

124309.jpeg

 

Witam.

Jak możesz napisać czym robiłeś te foty? W tym samym czasie robiłem Żar i Babią z Klimontu ale takiego efektu nie udało mi sie osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mateusz pisał o Kamieńsku z Jury, no to może ja pokażę Górę Kamieńsk z Częstochowy (w końcu to też Jura:) )

Odległość - 45km

 

 

:Salut: Symulacja widoku z Hałdy Kamieńsk na południe :Salut:

Kamie_sk_widok_na_PD_symulacja.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak możesz napisać czym robiłeś te foty? W tym samym czasie robiłem Żar i Babią z Klimontu ale takiego efektu nie udało mi sie osiągnąć.

 

Mój zestaw to Body Olympus E-410 + obiektyw OSAWA 400mm f5.6, body ma mnożnik x2, więc ogniskowa wychodzi 800mm to jest ZOOM ok x 24.

P.S. Obiektyw będę sprzedawał za ok 250zł, jak jesteś chętny to rav@poczta.fm. (Sorry za off topic)

 

125099.jpeg

 

Najlepiej jak masz w aparacie HISTOGRAM, ustawiasz takie parametry przysłony/migawki aby na histogramie najwyższe PIKI były z prawej strony.

Tak jak poniżej:

125092.jpeg

 

 

Wyjdzie ci takie zdjęcie:

125086.jpeg

 

Następnie odpalasz jakiś program do edycji z funkcją SHADOW/HIGHLIGHTS (Korekta świateł i cieni) spłaszczasz histogram (wyciągasz szczegóły)

 

Efekt końcowy jest taki:

 

124311.jpeg

 

Fajne narzędzie do tego jest w ACDSEE PRO 2, ale darmowych edytorów RAW jest w sieci pełno. Dobre są te pod LINUX-a, bo Windows wysypuje się, jak panorama ma więcej niż 2GB, na linuxie wszystko jest stabilne.

Edytory RAW

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Góra Siewierska to to samo co Silos ? :blink:

Nie, Silos znajduje się jakieś 300-400m od Siewierskiej. Dodam może, że Siewierska wydaje się lepszą lokalizacją do astro, gdyż jest tam pełna ekspozycja połdudniowego i zachodniego nieba, może tylko łuna od lotniska i z Gopu będzie trochę bardziej przeszkadzać w fotografii.

 

A tak na marginesie, to byłem wczoraj na Tarnicy. To moja debiutancka wyprawa górska w Bieszczadach i okazała się trafnym wyborem. Z Ustrzyk Górnych busikiem do Wołosatego a z wołosatego niebieskim na Tarnice. Trasa łatwa, z kilkoma bardziej stromymi podejściami. Ruch taki, że na Krupówkach w środku sezonu można tylko taki spotkać... Nie mogłem uwierzyc w to, że tyle ludzi może na raz iść granią Szerokiego Wierchu. Ciągłe wymijanki, 'dzień dobry', kobiety, dzieci, psy, kaczki... Wszystko co na dwóch lub czterech łapach chodzić może :)

 

Ze szczytu ładny widok na ukrainskie Bieszczady, na północy z kolei Szeroki Wierch, Kopa Bukowska, Halicz, Rozsypaniec i w drugiej perspektywie połoniny Caryńska (łysa) i Wetlinska (już bardziej zalesiona). W oddali przebijały się zabudowania Lustowisk i masyw Ostrego. Widoczność taka sobie, ale przynajmniej pogoda się udała.

 

Droga powrotna granią połoniny Szerokiego Wierchu - piękne widoki! Czerwony szlak prowadzi prosto ze szczytu Tarnicy do Ustrzyk Górnych i jest dosyć długi - nawet dynamicznym marszem schodzi się dwie i pół godziny.

 

Polecam wybrać się w takiej konfiguracji. Zdjęcia zamieszcze po powrocie do domu. Póki co mam w planie wyjście na Połonine Wetlinską i poszukanie stamtąd Tatr. Czekam tylko na jutrzejsze zapowiadane opady, aby troche wyciągnęły wilgoc z powietrza.

 

Do spisania,

Mateusz

 

PS. Ciązko nawet mi opisać, jak przywiązałem się do Bieszczadów, tych krajobrazów, tych kolorów, tych ludzi, tych wijących się po przełęczach dróg. Jestem już tutaj w tym roku szósty raz i ciągle mi mało :)

 

PS2. To był taki OFF w OFFie :) Na temat bedzie dopiero po umieszczeniu na forum fotek z Wetlinskiej, bo GE i naoczni swiadkowie mówią o wyjątkowo dalekim horyzoncie osiągalnym z tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pogoda nie do obserwacji stąd w ramach walki z nudą (za chwile muszę isc do pracy :angry: ) wrzucam moje panoramy z pobytu w Tatrach. Wspominalem wczesniej juz, że są z wyprawy na przełęcz chłopok 2307mnpm.

 

Szkoda, że jakościowo na serwerze nie ma sie to do jakosci oryginalu, ale jesli ktos chce to moge poslac na maila :D

 

3296c2ef874d3641m.jpg

 

578e5dd31300f932m.jpg

 

f24387d0b44b635fm.jpg

 

fcf5e3a0583b7274m.jpg

 

a230b21a9429b3e0m.jpg

 

a408523f01351de5m.jpg

 

narazie mam tyle obrobionych (tak mniej więcej)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego u mnie na kompie taka symulacja pokazuje, że z Kamieńska nie widać naszych gór wogóle ??
.

Mi się to w ogóle nie podoba. Nie chce polemizować z programem, bo sam naocznie nie widziałem, ale intuicja i GE podpowiadają mi, że z Kamieńska Beskidów nie będzie. Nie wiem jak na zachodzie, ale na południu poza Jurą bym się wiele nie spodziewał. A no i Łysogóry bardziej na wschód.

 

Ale spokojnie, przyjdzie czas i to naocznie zweryfikować :) Tymaczasem zapraszamy z ORJ-tem na wyprawę na Górę Zborów. Termin: może w ten weekend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spokojnie, przyjdzie czas i to naocznie zweryfikować :) Tymaczasem zapraszamy z ORJ-tem na wyprawę na Górę Zborów. Termin: może w ten weekend?

 

Myślicie, że widoczność dopisze w ten weekend? Ja się obawiam, że nie. :( Ogólnie byłbym chętny, ale nie w ten weekend.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grypa i leżenie do środy... czyli jak to choroba pozbawila mnie możliwosci wyjazdu :angry:

Spokojnie spokojnie....

 

W ten weekend raczej nie wróżę dobrej widoczności. Wstepnie umówiliśmy się z ORJ-tem na któryś dzień w tygodniu po 15tej. Damy znać z jednodniowym wyprzedzeniem na forum. Jakby co do auta wejdą mi jeszcze dwie osoby.

 

@Northwood: dałbyś radę podjechać w tygodniu do nas na Zborów?

 

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

PS. @MMateusiak: zdrowia życzę :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend raczej nie wróżę dobrej widoczności. Wstepnie umówiliśmy się z ORJ-tem na któryś dzień w tygodniu po 15tej. Damy znać z jednodniowym wyprzedzeniem na forum. Jakby co do auta wejdą mi jeszcze dwie osoby.

 

...

 

PS. @MMateusiak: zdrowia życzę :)

 

 

Dziekuje mam nadzieje, ze wyjazd wypali. Środa napewno możliwa, a dalej napewno piątek :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, to tam co ostatnio do spotkania nie doszło :) Spoko, prawdopodobnie przyjadę.

 

 

A tutaj panorama z Microdema z Łysicy ... Bardzo przypomina tą co przed kilkoma postami zapodał ORJ z góry Kamieńsk, co nam niezabardzo pasowała. Z tą różnicą że na tej z Łysicy nie ma Skrzycznego ani wogóle niczego na zachód od Pilska.

_YSICA.JPG

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na stanowiska.

Dziś widoczność wg mnie 7/10 z tendencją do poprawy.

Fajnie widać osłonecznione skrzyczne, a masywy zachodnie dziś to nawet 9/10.

 

Jutro "raise to" pilsko :helo:

pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widoczność wg mnie 7/10 z tendencją do poprawy.

Ale Babią byłoby trudno zobaczyć. Tak się składa iż wczoraj przebywałem w Zawoji i ustrzeliłem masyw Babiej z Przysłopia (Tam gdzie stoi wiatrak i jest zakon. Swoją drogą świetne miejsce, widoki przepiękne).

 

128107.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj panorama z Microdema z Łysicy ... Bardzo przypomina tą co przed kilkoma postami zapodał ORJ z góry Kamieńsk, co nam niezabardzo pasowała. Z tą różnicą że na tej z Łysicy nie ma Skrzycznego ani wogóle niczego na zachód od Pilska.

Podobną panoramke umieściłem tu w grudniu zeszłego roku, jednak była mniej szczegółowa.

 

No z Łysicy raczej nie zobaczysz takich widoków, ponieważ jest ona zalesiona :)

Aby ujrzeć Tatry należało by się udać na pobliską Łysą Górę 595m, na której jest Sanktuarium Święty Krzyż oraz wieża telewizyjna.

Doszły mnie słuchy, że na wieży mieli utworzyć taras widokowy, ale jak jest w praktyce to nie wiem.

 

Teraz przedstawię symulację z wieży RTCN, gdzie wyszły inne ciekawe rzeczy. Beskidy Sądecki i Niski, Gorce widać jak na dłoni. Zza nich przebija się dwa pasma lokalne: Cergov oraz Levocske Vrchy, w których najwyższe wzniesienie, Cierna Hora, jest widoczna.

GENERKA_Z_LYSEJ_G_RTCN.JPG

 

Z samej góry tejże wieży można dostrzec jeszcze Skrzyczne :)

 

I na koniec stronka z dużą ilością opisanych panoram Sudetów :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w tym tygodniu widoczność słaba i za bardzo nie ma przesłanek, żeby miała ulec poprawie, więc wstrzymujemy się z wyjazdem na Zborów. Umówmy sie tak, że po pierwszym załamaniu pogody (lub inaczej poprawie widoczności) jedziemy od razu po południu nie czekając jeden dzień i ogłaszając na forum, bo szkoda czasu. Osoby zainteresowane otrzymaniem kontaktu o ewentualnym wyjeździe proszę o przesłanie nr kontaktowego na moją skrzynke pocztową na forum. Ze swojej strony oferuję dwa miejsca w samochodzie.

 

Zapraszam na wspólny wyjazd (może na dwa/trzy auta?) i pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.