Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

No i prawie cały czas widoki bo i na Malinowie,Małym Skrzycznem i Skrzycznem u góry już zniknął właściwie cały las :Salut:

No... Z tymi widokami to dzisiaj tak pięknie nie było - ze Skrzycznego ledwie prześwitywało Pilsko. Bardzo fajny szlak - najpierw czerwonym na Malinów, a później zielonym aż na szczyt Skrzycznego. Kilka ambitniejszych podejść - narzucając sobie odpowiednie tempo można się porządnie zmęczyć i naoglądać super widoków na GOP.

 

A teraz pytanie dnia - kaj te opady? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero w październiku znajdę czas na Babią. Wcześniej urlop (w końcu), ale też w górach :D

Na Babią można jeszcze od przełęczy krowiarki (lipnicka), przez Sokolicę, Kępę i Gówniaka w ten sposób w razie gorszej pogody mielibyśmy cały czas tatry za plecami, a tym samym pstrykać fotki :D

Ale miejsce startu możemy ustalić nawet dzień wcześniej.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by październik też pasował.

Ja na Babią wchodziłem od Markowych, dalej przez Przełęcz Brona. Z tego co pamiętam, szlak był łatwy i przyjemny. ;)

 

:Salut: Witam Od Krowiarek lub przez Brona jest najłatwiej

 

Tak poza nawiasem to Avatar masz na tle Biskupiej...chyba tam jeszcze widzę Czapkę,Vetrną i Komorę

z tyłu dobrze myślę(widok z okolic Głuchołaz)?

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza nawiasem to Avatar masz na tle Biskupiej...chyba tam jeszcze widzę Czapkę,Vetrną i Komorę

z tyłu dobrze myślę(widok z okolic Głuchołaz)?

 

Prawie wszystko się zgadza. :) Widok z okolicy Głuchołaz, dokładnie z drogi między Konradowem, a Podlesiem. Czapki tu nie widać, byłaby na lewo od kadru. Reszta się zgadza.

Tak na marginesie wspomnę, że Głuchołazy i Góry Opawskie dażę ogromnym sentymentem, dlatego każdego lata jeżdzę tam na wczasy. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mateusz, widoczność w Jastrzębiu na ten moment na 5, choć wydaje się, że powietrze jest przejrzyste.

Ale z biegiem dnia powinno być lepiej -> http://www.wunderground.com/global/Region/...Visibility.html

Dzięki Ci bardzo za donos... widocznościowy oczywiście ;)

 

Rzeczywiście, powietrze sprawia 'wrażenie' przejrzystego, choć np. Lysej z Kościuszki nie widać. To już dla mnie wystarczający znak, że jest góra 5 i Zborów musi cierpliwie na nas poczekać...

 

PS. No i tym linkiem to mnie bardzo zaskoczyłeś.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Mam wrażenie, że wcześniej podawałem już ten link, jest przydatny i często adekwatny.

A że już tu jestem, chciałbym się pochwalić zdjęciem. Po raz pierwszy udało mi się sfotografować widmo Brockenu, na Rysach, przeszło dwa tygodnie temu.

 

ab77c5ee2b43740am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wcześniej podawałem już ten link, jest przydatny i często adekwatny.

Tak czy inaczej dzięki, już poszedł do ulubionych...

A że już tu jestem, chciałbym się pochwalić zdjęciem. Po raz pierwszy udało mi się sfotografować widmo Brockenu, na Rysach, przeszło dwa tygodnie temu.

Mam nadzieje, że nie jesteś przesądny :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy spontaniczny wyjazd z Mateo na Dorotkę w Będzinie, warunki były średnie, ale jednak się opłacało, bo widoki były ciekawe.

 

Fotki wykonane z Dorotki w Będzinie.

 

2008.09.09 godzina 19:27 Maszt radiowy w Gliwicach

131388.jpeg

 

2008.09.09 godzina 18:59 Ogrodzieniec

131390.jpeg

 

 

2008.09.09 godzina 19:46 Pradziad.

131391.jpeg

131410.jpeg

Co ciekawe w kierunku Pradziada celowaliśmy praktycznie na ślepo nie było go widać, dopiero aparat po dłuższym naświetlaniu 13s pokazywał zarys góry.

 

Więcej fotek wrzucę później, muszę je obrobić.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy spontaniczny wyjazd z Mateo na Dorotkę w Będzinie, warunki były średnie, ale jednak się opłacało, bo widoki były ciekawe.

 

:Salut: No nieźle :D

Niestety nie mogłem sie dzisiaj z Wami wybrać :Salut:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie tym Pradziadem. Porównując to co było widać i to co wyszło, to jak wszystko i nic.... Wyszły Ci nawet zabudowania pod wieżą - to MTO ma ogromne mozliwości. Musimy Cię za wszelką cenę wyciągnąć na Zborów ;)

 

Dodam, że podczas robienia Pradziada było ciemniej niż wtedy, gdy Rafał cykał Pradziada z Kostuchny...

 

PS. Rzuć jeszcze na forum tą drugą górkę, ciekaw jestem co to było....

 

PS2. Dopiero teraz zauważyłem, że nam Jesenik w kadr wszedł na zdjęciu z wieżą w Gliwicach :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy spontaniczny wyjazd z Mateo na Dorotkę w Będzinie, warunki były średnie, ale jednak się opłacało, bo widoki były ciekawe.

 

super warunki mieliście panowie.Ja cały boży dzień w pracy... a niebo było obiecujące, jak widać po waszych fotach.

Pytanko: z którego miejsca na Dorocie lub pobliskich miejsc robiliście foty Ogrodzieńca??

Może pogoda poczeka do weekendu? Ja szykuję sprzęt a cel to może Niegonowice lub ościennie?Hmm...

 

elcupa@ z tym Brocken`em to miałeś farta :D , git. Żadkie zjawisko w górach.

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał: zamek z tej polanki, co się na nią z parkingu między drzewami dochodzi (na wschód rzecz jasna) - idzie tam taka ścieżka w dół. Pradziad wyłapany został natomiast z innej polanki, dużo poniżej szczytu - schodząc od kościoła w dół na zachód odbijasz nagle w prawo, idziesz chaszczami 100 metrów i wychodzisz na rozległą polanę. Widok jest stamtąd częściowo na wschód, północ i częściowo na zachód. Co ciekawe Klepaczki i Koszęcina - brak :(

@Northwood: Beskidów to dzisiaj nawet od nas nie dało się zastać :) Jeseniki powychodziły tylko i wyłącznie dlatego, że tam Słońce zachodziło i zwiększyło kontrast. I "powychodziły" to też zbyt górnolotnie powiedziane - to raczej to MTO czyni takie cuda 8)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.