Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Na dobranoc pokażę wam dzisiejszy rezultat polowanie na Tatry, na pewno nie tak wyraźne jak Michała dwa latka temu:). Babia była tak wyrażna żenie pamiętam kiedy bym ją taką widział ^_^ Oczywiście na żywo przez bino można było o wiele więcej zobaczyć. Zrobiłem m.in. serię biało czarną i z niej zaprezentuję tu panoramę bo chyba najefektowniej wyszła, co by nie mówić wierchy wyraźniejsze. Część od Hawrania do Lodowego tu jest słabiej widoczna jako zarys a przez lornetkę były, ja bym to nazwał jako "czarne" wierchy ^_^ Śmiem też zaryzykować stwierdzenie że w ciągu dnia musiały być o wiele wyraźniejsze...

Tatry_Babia_bw.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościak >> u Ciebie księżyc nad Beskidami wschodzi ? :blink: niezłego mam łał.

 

Mateusz >> sorry że zawracam znów głowę ale odkryłem cóż to w nocy mruga do mnie z południa, i nie jest to bynajmniej Hrobacza Łąka :Boink:

 

100_6299.JPG

100_6338.JPG

Poznajesz co to jest ? Nowa miejscówka Rafała :Boink: Nie sądziłem że ta wierza w nocy może świecić.

 

jest już tak późno że chyba poczekam do wschodu, meteogramy i mapy wunderground dają doskonałą widoczność.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za oknem, jeśli chodzi o widzialność, szału nie ma. Bez względu na wszystko wybieram się dzisiaj na Pasmo Przedborskie (Góra Chełmo, G. Bukowa, Kozłowa, Fajna Ryba). Jak będzie co pokazać, to wieczorem przedstawię fotorelację. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Dziś po raz kolejny wybrałem się na górę w okolicy Strzyżowa (podkarpackie). Oto efekt strzelania na południowy wschód.

4a0496198394b463235972.jpg

 

Mi to wygląda na Biesy :banan:

W drugą stronę niestety widać było głównie nadciągające chmury, ale widać, że góra ma potencjał.

Witaj,

 

A co to się stało, że tak długo się nie odzywałeś? :) Ja jakbym miał takie widoki nie daleko domu, to chyba przesiadywałbym na obserwacjach całe dnie. Fajna fotka, bo Przedgórza Bieszczadzkiego (raczej wysokich Bieszczadów na niej nie ma, ale właśnie będę analizował zdjęcie) jeszcze tutaj nie mieliśmy i to z tak ciekawej dla nas perspektywy. Dzięki za zamieszczenie panoramki i liczymy na następne ;)

 

@Vrq - bo ta wieża nie świeci... Tam nawet nie ma dostępu do prądu.

 

@Northwood - i ja chętnie bym się wybrał, ale dzisiaj akurat nie mam możliwości. Trzymam kciuki za fajne widoki! Jakbyś miał wątpliwości co widzisz, to dzwoń - mogę sprawdzić na GE :) (sam często mam takie problemy w terenie, a nie ma do kogo wykręcić na szybko :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vrq - bo ta wieża nie świeci... Tam nawet nie ma dostępu do prądu.

W takim razie skąd to światło ? Sam widzisz że tam nic oprócz tej wierzy nie ma. Dziwna sprawa. Dziś w nocy też się tam świeciło. Może Rafał coś by wiedział na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za oknem, jeśli chodzi o widzialność, szału nie ma. Bez względu na wszystko wybieram się dzisiaj na Pasmo Przedborskie (Góra Chełmo, G. Bukowa, Kozłowa, Fajna Ryba). Jak będzie co pokazać, to wieczorem przedstawię fotorelację. :-)

Witam,

sam byłem w tych rejonach (Buczyna, Kozłowa) w czwartek i chętnie obejrzę nowe zdjecia z tego rejonu :)

moje zdjecia wyzej do wgladu. Jak robiłem symulacje widocznosci z Łomnicy, to czerwone pole pojawiają się na Buczynie, Fajnej i nawet na Chełmskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A co to się stało, że tak długo się nie odzywałeś? :) Ja jakbym miał takie widoki nie daleko domu, to chyba przesiadywałbym na obserwacjach całe dnie. Fajna fotka, bo Przedgórza Bieszczadzkiego (raczej wysokich Bieszczadów na niej nie ma, ale właśnie będę analizował zdjęcie) jeszcze tutaj nie mieliśmy i to z tak ciekawej dla nas perspektywy. Dzięki za zamieszczenie panoramki i liczymy na następne ;)

 

A tak się jakoś zapracowałem i czasu zabrakło, ale tylko na zdjęcia, na Forum zaglądałem :)

Teraz gdy połknąłem bakcyla, zabiorę się do roboty.

 

Byłeś Andis w tej gorszej sytuacji, że patrzyłeś na zachód, a w tamtym kierunku widoczność była praktycznie zerowa. Tu na Śląsku także nie było dobrej widoczność w tym kierunku, więc dziś, z każdego miejsca na południu kraju, seeing na zachód był zły. Pewnie jak byś był rano to byś ustrzelił Tatry.

 

No fakt, trochę zaspałem, a czułem, że rano może się dziać. Trudno, poczekam na inną okazję.

 

Na koniec bonus, widok z tego miejsca na Rzeszów i północne okolice

4a05b900c4637570505120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Obiecana fotorelacja:

Odwiedziłem trzy miejsca: Górę Chełmo, Górę Bukową i Fajną Rybę.

Z Góry Chełmo:

Sokole Góry oraz zamek w Olsztynie (49km):

Sokolie_i_Olsztyn_49km.jpg

 

Wzgórza koło Smolenia (70km):

smolen70km.jpg

 

 

Z Góry Bukowej:

Jeszcze raz wzgórza koło Smolenia:

smolen_z_bukowej_gory.jpg

 

 

Z Fajnej Ryby:

Kielce (ok 45km):

kielce_45km.jpg

 

Góra Telegraf w Kielcach (51km):

telegraf_w_kielcach_51km.jpg

 

Prawdopodobnie zamek w Chęcinach:

zamek_w_checinach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Obiecana fotorelacja:

Odwiedziłem trzy miejsca: Górę Chełmo, Górę Bukową i Fajną Rybę.

Przyznam, że tak wyraźnych fotek z centralnej Polski jeszcze nie widziałem. Brawo! Ale widać, że widoczność jednak Ci dopisała... Czyżby to jeszcze za mało na Łysogóry? Jak sądzisz?

 

Tymczasem proponuję nacieszyć wzrok nieczęstym na DO widokiem Tatr ze wschodniej części kraju, a dokładniej z okolic Jasła - klik. Co ciekawe zdjęcie było robione przy drodze krajowej, którą przejeżdżałem już lekko licząc z 50 razy i nigdy nawet do głowy by mi nie przyszło, że stamtąd widać wierchy. Piękny widok :)

 

@Andis - dzięki za kolejne fotki. Swoją drogą punkt widokowy jest bardzo atrakcyjny, skoro gdzie odwrócić głowę to dalekie horyzonty :) Ten najwyższy komin w Rzeszowie należy do jakiego zakładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że tak wyraźnych fotek z centralnej Polski jeszcze nie widziałem. Brawo! Ale widać, że widoczność jednak Ci dopisała... Czyżby to jeszcze za mało na Łysogóry? Jak sądzisz?

 

Też tak sądzę. Z Fajnej Ryby nie widać. Innego miejsca z widokiem na wschód nie znalazłem, czasu było za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chełmie raczej nie ma. Na Fajnej Rybie jest punkt widokowy, w kierunku wschodnim.

Kiedyś na Chełmskiej była wieża widokowa ale zostały tylko fundamenty na szczycie. Ustrzelić można coś znad kamieniołomów na południe i południowy - wschód. Tym Smoleniem to mnie zastrzeliłeś, nie miałem pojęcia że to może być to :) Polecam jeszcze skałki w lesie pod szczytem (troszeczkę za wałem grodziska), świetnie wydrapane przez XIX-wiecznych graficiarzy (np. kocham Marte 1895r.) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Chełmskiej była wieża widokowa ale zostały tylko fundamenty na szczycie. Ustrzelić można coś znad kamieniołomów na południe i południowy - wschód. Tym Smoleniem to mnie zastrzeliłeś, nie miałem pojęcia że to może być to :) Polecam jeszcze skałki w lesie pod szczytem (troszeczkę za wałem grodziska), świetnie wydrapane przez XIX-wiecznych graficiarzy (np. kocham Marte 1895r.) :D

 

A przepraszm...Na Chełmie faktycznie jest widok na południe, znad kamieniołomu. :) Przecież stamtąd robiłem te zdjęcia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

Od jakiegoś czasu sledze wątek i muszę przyznać że podziwiam wasze zaangażowanie. Mnie zdarza się obserwować z miejsca w którym mieszkam - a mianowicie miejscowość Łękawica koło Wadowic. Moim zdaniem jest to niezłe miejsce do obserwacji ponieważ mam dostęp w zasadzie do horyzontu w około. Przy dobrej widoczności na Płd to Babia - i dalej na płd-wsch Tatry płd-zach Pilsko, dalej Skrzyczne A także dobre widoki na płn-zach na wasze rejony czyli Śląsk. Oczywiście także w kierunku płn-wsch na Kraków.

 

Na dowód tego zdjęcie (znalezione gdzieś w komputerze - chyba z grudnia) z widokiem na południe.

gory.jpg Babia.jpg

 

tatry.jpg

Tatry przyprocesowane celem wyciągnięcia szczegółów. Niestety nie umiem określić jaka to będzie odległość jak i nazwać szczyty.

Jeśli uda mi się coś znaleźć jeszcze z widokiem na inne strony to zamieszczę.

 

PS. Jeszcze fotka z lata przy niezbyt dobrej widoczności z widokiem na południe przy lewej krawędzi zdjęcia to Babia a dalej na prawo to chyba Pilsko

pld_zach.jpg

 

 

Pozdrawiam i życzę dobrej przejrzystości.

Marcin

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszm...Na Chełmie faktycznie jest widok na południe, znad kamieniołomu. smile.gif Przecież stamtąd robiłem te zdjęcia

Szkoda, że traci się parę ładnych metrów wysokości, ta wysepka byłaby rewelacyjnym punktem widokowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie umiem określić jaka to będzie odległość jak i nazwać szczyty.

 

simarik >> Witaj, świetna, taka dość "kameralna" rzekłbym miejscówka :D

Czy zdjęcia robiłeś ze wzniesienia 541npm ?

1.JPG

 

Odległość do Szerokiej Jaworzyńskiej 85km widocznej na pierwszym planie, do Kieżmarskiego 92km (ostatni wierch z lewej).

Do szczytu Babiej masz symboliczne 31km :P

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

Od jakiegoś czasu sledze wątek i muszę przyznać że podziwiam wasze zaangażowanie. Mnie zdarza się obserwować z miejsca w którym mieszkam - a mianowicie miejscowość Łękawica koło Wadowic.

Ja bardzo często oglądam Babią ze Stryszowa, czyli zaraz obok Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

Od jakiegoś czasu sledze wątek i muszę przyznać że podziwiam wasze zaangażowanie. Mnie zdarza się obserwować z miejsca w którym mieszkam - a mianowicie miejscowość Łękawica koło Wadowic. Moim zdaniem jest to niezłe miejsce do obserwacji ponieważ mam dostęp w zasadzie do horyzontu w około. Przy dobrej widoczności na Płd to Babia - i dalej na płd-wsch Tatry płd-zach Pilsko, dalej Skrzyczne A także dobre widoki na płn-zach na wasze rejony czyli Śląsk. Oczywiście także w kierunku płn-wsch na Kraków.

 

Niektórym Bóg dał takie fajne miejsca do mieszkania. Tylko pozazdrościć. rozumiem, że to widoczki z domu lub z ogrodu. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A także dobre widoki na płn-zach na wasze rejony czyli Śląsk. pld_zach.jpg

Wiele razy na hałdzie w Kostuchnie wydawało mi się, że widzę górkę, na której leży Łękawica. Niestety w B. Makowskim jest ich tak dużo z tej perspektywy ponakładanych jedna na drugą, że cięzko mi ocenić która jest która. Wydaje mi się, że dużo szybciej Ty dostrzeżesz/sfotografujesz od siebie katowicką hałdę, bo to bardzio charakterystyczny obiekt. Oczywiście o ile wcześniej coś nie zasłania.

 

Ale ten świat jest mały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek z ubiegłego lata z Przedgórza Sudeckiego ( bardziej ciekawostka niż wyczyn) :lol:

 

okolice Głuchołaz (Opolskie) . zdjęcia z m.Sławniowice k.Głuchołaz

Ślęża (71km) 8618739.jpg 15427763.jpg

 

 

Góry Sowie lub G.Bardzkie (zawsze mnie to zastanawia) - 73 km do Wlk.Sowy 8847661.jpg

 

czyżby Karkonosze na horyzoncie? (ok 126km)-zoom 71326785.jpg

 

i jakieś Jeseniky z Opola (ok 80km) 20129951.jpg

Edytowane przez kowalTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fotka, bo Przedgórza Bieszczadzkiego (raczej wysokich Bieszczadów na niej nie ma, ale właśnie będę analizował zdjęcie)...

Powiedział co wiedział... :Boink:

 

Zapraszam na DO i najnowszego wpisu ze zdjęciem autorstwa Andisa - klik. Tak długo czekałem, aż będę miał okazje umieszczać na stronie zdjęcia swoich ulubionych gór a w kluczowym momencie ich nie rozpoznałem. Ale trzeba przyznać, że Biesy z każdej perspektywy wyglądają zupełnie inaczej... Dla przykładu Połoniny zaskoczyły mnie totalnie. Dziękuję przy okazji Kosciakowi i Rafałowi za pomoc w identyfikacji szczytów :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od ok 17 były przecudne warunki obserwacyjne na E i SE. Wiatr, pomarańczowe niebo i widoczność min 90km. Ktoś coś złapał ?

Ja nie miałem możliwości ruszenia sie nigdzie dalej niż na dach... Nad Beskidami niskie chmury (powodujące właśnie to tak kontrastowe niebo) więc z wierchów nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simarik >> Witaj, świetna, taka dość "kameralna" rzekłbym miejscówka :D

Czy zdjęcia robiłeś ze wzniesienia 541npm ?

1.JPG

 

Odległość do Szerokiej Jaworzyńskiej 85km widocznej na pierwszym planie, do Kieżmarskiego 92km (ostatni wierch z lewej).

Do szczytu Babiej masz symboliczne 31km :P

 

Ostatnie zdjęcie było rzeczywiście zrobione z południowych zboczy Jaroszowickiej Góry (dokładnie miejsce zaznaczone na twojej mapie jako "Góry Wielkie". Sama Jaroszowicka Góra porośnięta jest lasem więc ze szczytu nici z obserwacji).

Pierwsze trzy zdjęcia cyknięte w pobliżu miejsca na mapie oznaczone jako "Kornela" (prawy dolny róg mapy ok 415mnpm). Stąd też mam najlepszy widok na całą okolice.

Dzięki vrg za identyfikację szczytów tatrzańskich.

 

Ja bardzo często oglądam Babią ze Stryszowa, czyli zaraz obok Ciebie :)

Nie no Mateusz rzeczywiście jaki ten świat mały :szczerbaty: - czyli jak Stryszów to przejeżdżasz przez moją wieś i zapewne kojarzysz umiejscowienie i jakie widoczki się tutaj zdarzają.

 

Niektórym Bóg dał takie fajne miejsca do mieszkania. Tylko pozazdrościć. rozumiem, że to widoczki z domu lub z ogrodu. :Beer:

No nie do końca z domu mam takie widoczki. Z okien mojego domu mam widok "tylko" na Babią właśnie taki (zdjęcie robione z balkonu 18 kwietnia):

babia1.jpg

 

żeby mieć dostęp do szerszych DO muszę wyjść jakieś 500 metrów na wzniesienie.

 

Wiele razy na hałdzie w Kostuchnie wydawało mi się, że widzę górkę, na której leży Łękawica. Niestety w B. Makowskim jest ich tak dużo z tej perspektywy ponakładanych jedna na drugą, że cięzko mi ocenić która jest która. Wydaje mi się, że dużo szybciej Ty dostrzeżesz/sfotografujesz od siebie katowicką hałdę, bo to bardzio charakterystyczny obiekt. Oczywiście o ile wcześniej coś nie zasłania.

 

Ale ten świat jest mały :)

 

Przy najbliższej okazji zapuszczę wzrok i aparat w stronę północno-zachodnią, a tam też jest co oglądać. Z tego co umiem rozpoznać na moim horyzoncie z tej strony to charakterystyczne kotły elektrowni w Jaworznie (kojarzę także, że bardziej w stronę zachodnią na horyzoncie majaczy mi wysoki samotny biały budynek - jakby szyb jakiejś kopalni. Jak ustrzelę fotkę to oczywiście zamieszczę ;). Hałdę także postaram się odszukać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.